Vyberte stranu
Chcete mít v bytě klid? Odhlučněte ho
Rate this post

Chcete mít v bytě klid? Odhlučněte ho

Bydlet ve městě je obvykle spojeno s nutností vlastnit byt v paneláku, nebo bytovce. Toto pochopitelně může mít i různé nevýhody. Mezi hlavní patří zcela určitě hluk. Takový, který dělají vaši sousedé. Jak se ho lze zbavit? Řešením je odhlučnění. Podívejte se s námi na možnosti.

Chcete mít v bytě klid? Odhlučněte ho

Stěny bytu

Pokud jsou hlučnými sousedy ti, kteří bydlí vedle vás, je řešení jasné. Když nepomůže několikátá domluva, je třeba problém vzít do vlastních rukou. Řešením je odhlučnění stěny, které je dnes celkem běžnou záležitostí. Jak probíhá? Jde o instalaci různých izolačních materiálů právě na vaši stěnu. Ty jsou poté klasicky sádrou nebo štukem. Správný výběr by měl být spojený především s:

  • Intenzitou hluku
  • Typem hluku
  • Doporučením odborníků

 

Strop bytu

Velký problém může být i to, když má rodina nad vámi děti. Neustálé skákání a dupání dokáže život poměrně výrazně znepříjemnit. Stejné to může být ve chvíli, kdy mají nekvalitně udělanou dřevěnou, nebo laminátovou podlahu. Stačí posunutí židle a vše slyšíte u vás. V takovém případě je vhodné realizovat odhlučnění stropu. To probíhá podobně, jako v případě stěn. Zde však doporučujeme krok spojit i s tím, že necháte udělat nové sádrokartonové stropy. Izolace bude pod nimi a vy můžete mít v bytě konečně tolik toužené bodovky. Není to sice podmínkou, ale při plánování na to doporučujeme myslet.

Chcete mít v bytě klid? Odhlučněte ho

Podlaha bytu

I když se to nezdá, hluk může přicházet i od sousedů, kteří bydlí pod vámi. Jasným zdrojem může být třeba hlasitá televize, stejně jako to může být i hlasitá hudba. Jak na tento problém? Buď přemluvíte souseda, aby odhlučnil svůj strop. Pokud je to nereálné, musíte si pomoci sami. A jak konkrétně? Jednoduše tím postupem, že odhlučníte podlahu. Izolační vrstva v to případě přijde na zem, kde se následně i schová pod podlahovou krytinu. I zde tedy vhodné popřemýšlet, zda rovnou nevyměnit i podlahy.