Vyberte stranu
Fotorámečky jako skvělá dekorace i dárek pro nejbližší
5 (100%) 2 votes

Každý z nás zažívá v životě krásné chvíle, na které rád vzpomíná. Zvykneme si je zachycovat na fotografie, které si ukládáme do mobilů, či počítačů. Je však dobré myslet na to, že technika může také selhat. A právě pro tyto případy je nejlepší volbou si fotografie vyvolat a dát do fotorámečků.

Fotorámečky jsou také skvělým doplňkem do domácnosti. Jsou krásnou ozdobou každé police, komody nebo prázdné stěny. Fotorámečky je možné zakoupit v různých materiálech a v originálních tvarech. Potěšit nás může široký výběr velikostí, pestrá paleta barev a motivů.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech!  4home, Bighome.cz a Bonami.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

 

Klasické fotorámečky

Eshopy nabízejí fotorámečky v různém provedení. Známe dvě základní provedení, a to fotorámečky na zavěšení a na postavení. Tuto originální dekoraci si můžete dokonce i nakombinovat podle svých představ a přizpůsobit tak interiéru.

Velmi oblíbeným je například rodinný strom namalovaný na stěně, kde si přizpůsobíte a postupně zavěsíte fotografie v rámečcích. Skutečně krásné dokáže dotvářet celkový dojem, ať už z obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje.

Vyberte si z těchto stylových fotorámečků!

Dětské fotografie vyniknou v pohádkových motivech

Děti jsou to nejcennější v životě rodičů, a proto si jejich fotky rádi zkrášlují krásným pohádkovým motivem fotorámečku. Nejčastěji volí růžové pro dívky a modré pro chlapce. Z různorodé nabídky si můžete vybrat pohádkové postavičky, které zaujmou nejen vás a vaše děti, ale zaručeně i vaši návštěvu.

Nádherné fotorámečky laděné do pestrých barev a pohádkových motivů najdete téměř v každém eshopu. Například veselý růžový s barevnými hvězdičkami nebo motiv milého krtka dokonale zapadnou do dětského pokoje.

 

Materiál hraje také důležitou roli

Fotorámečky jsou vyrobeny z různých materiálů. Nejčastěji je to dřevo, plast nebo sklo. Dřevo kraluje v mnoha jiných doplňcích a fotorámečky nejsou výjimkou. Dřevěné fotorámečky se hodí totiž téměř všude. Plastovým provedením na druhé straně nic nezkazíte. Skleněné fotorámečky jsou, dá se říci, takovým designovým skvostem.

Skleněné rámečky se hodí více do modernějších domácností. Samozřejmě, tady si vyberou i ti nejnáročnější. V nabídce je totiž několik rámečků, jako například klasický skleněný fotorámeček, skleněný rámeček mírně prohnutý, prohnutý skleněný rámeček nebo sklorám. V závislosti na počtu fotografií je často v nabídce skleněný dvojrám nebo čtyřrám.

 

Zvolte ty správné rozměry a tvar

Fotorámečky se vyrábějí ve více rozměrech. Jejich výběr záleží však od dané fotografie. Tím úplně nejběžnějším a nejvyhledávanějším rozměrům je 10×15 cm. Dále jsou v nabídce například i v rozměrech 13×18 cm nebo 15x20cm. Není to však pravidlo. Mohou mít totiž i úplně jiné parametry.

Tvar zaujme hned na první pohled, proto je jeho výběr důležitý. Zamilované párek, manželé, nebo nerozluční přátelé volí převážně tvar srdce. Oblíbené jsou však nejvíce obdélníkové fotorámečky, ať už na výšku nebo na šířku. Dětské rámečky mohou mít tvar jejich oblíbených zvířat .

SENCOR SDF 740 GY

Digitální fotorámečky

Digitální fotorámeček je jakoby takovou elektronickou hračkou. Ne však pro každého. Pokud patříte mezi ty, co si rádi připomínají zajímavé okamžiky ze života bez nějakých složitých technologií, je to pro vás to pravé. Stačí totiž, když si fotografie zkopírujete do interní paměti, na paměťovou kartu nebo na USB klíč. Pomocí nich se budou následně na displeji střídat v nekonečném cyklu.

Elektronické fotoalbum nepochybně potěší prarodiče, protože si budou moci klidně prohlížet fotky svých dětí a vnoučat. Oživí neosobní pracovní stůl v kanceláři a připomene radostné chvíle v obývacím pokoji, v kuchyni nebo jiné místnosti. S  digitálními fotorámečky se už nikdy nebude muset rozhodovat, kterou fotografii svých nejmilejších si vystavíte.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech!  4home, Bighome.cz a Bonami.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Základní rozlišovací znaky digitálních fotorámečků

Díky elegantnímu vzhledu elektronické fotorámečky skvěle nahradí běžný obrázek a vytvoří tak zajímavou dekoraci ve vašem interiéru. Zpravidla se liší velikostí úhlopříčky, materiálem vyhotovení a typem napájení.

Oblíbené jsou kovové fotorámečky, nejčastěji v černém, bílém, šedém nebo stříbrném provedení. Základem digitálního rámečku je kvalitní LCD displej a vestavěná paměť. Tu lze rozšířit pomocí paměťových karet a k většině modelů lze připojit i USB flash disk.

 

Fotorámečky HAMA 95282 digitální fotorámeček

Opravdu bohatá nabídka digitálních fotorámečků

V širokém sortimentu eshopů naleznete opravdu pestrou škálu fotorámečků, od jednoduchých až po špičkové s kvalitními displeji, možností přehrávání videí nebo s vnitřní pamětí v řádech gigabajtů. Velikost obrazovek se pohybuje mezi 15-26 cm.

Důležité je však i rozlišení , které se udává v pixelech. Čím je větší, tím bude kvalitnější provedení fotografií. Fotorámeček má funkci postupného promítání obrázků, lze také nastavit interval promítání. Kromě USB vstupu a slotu pro paměťové karty mají i další funkce. Je to například přehrávání videí a hudby, budík, hodiny, či kalendář.

Vyberte si z těchto stylových fotorámečků!

Množství funkcí záleží také od ceny

Jako každý jiný zboží, i digitální fotorámečky se pohybují v různých cenových kategoriích. Je však známo, že i levnější rámečky jsou velmi dobré a vyrovnají se dražším konkurentům. Stačí se už jen řídit recenzemi na internetu, doporučeními od známých nebo prostě svým instinktem.

Fotorámečky jsou stylové dekorace vhodné i jako dárek pro všechny věkové skupiny. Fotky si můžete jednoduše zarámovat a uložit na jakékoliv místo v domácnosti. Rovněž se nebojte pustit do svého domova i revoluci a využijte moderní techniky pro stylový interiér. Bohatou nabídku klasických a stejně i digitálních fotorámečků naleznete na eshopech 4home, Bighome nebo Bonami.

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu