Vyberte stranu
Ionizátor vzduchu přinese do vašeho interiéru svěžest a čistotu
5 (100%) 3 votes

Znáte ten skvělý pocit, když jste v přírodě, například někde na horách, a plnými doušky nasáváte čerstvý vzduch? Kromě okolního prostředí, které vás obklopuje, se na něm podílejí hlavně záporné ionty.

Ty však v tom případě působí pozitivně, díky čemuž se člověk cítí velmi dobře. Anionty, tedy záporně nabité částice, představují tematiku, s níž se nesetkáváme jen na hodinách fyziky a chemie. Zájem o ně vzrostl především kvůli současnému, často hektickému životnímu stylu.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Okay.cz,  Euronics.cz a Eletronic-star.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Co je ionizátor a jak funguje

Málokdo totiž ví, že jejich dostatečně vysoké množství v exteriéru, ale i v interiéru zlepší kvalitu ovzduší. Ionizátor je v podstatě čistička vzduchu, která mu produkcí záporně nabitých iontů dodává svěžest, přičemž pohlcuje také různé druhy nečistot v něm. Právě proto má blahodárný vliv na lidský organismus.

Užitečný však nemusí být jen pro alergiky, astmatiky či lidi trpící migrénou. Prostě, jestli toužíte po lepším vzduchu, vyzkoušet ho se vám určitě vyplatí a to bez ohledu na to, jestli bydlíte v bytě nebo rodinném domě.

 

ionizátor

Víte, proč se vám zdá vzduch po bouřce tak dobrý?

Iontová nerovnováha se dokáže negativně podepsat na zdraví. To je fakt. Tím nechceme říct, že ionizátor se musí stát součástí každé místnosti vašeho bytu nebo domu. Ve velké míře totiž záleží, v jakém prostředí bydlíte a kde trávíte většinu svého času. Není město jako město, ani venkov nemusí vždy překypovat dostatečným množstvím aniontů.

Pokud bychom zevšeobecněli číslené hodnoty záporných iontů ve vzduchu v různých lokalitách, kanceláři nebo interiéru bytu odpovídá 50 až 100 aniontů na cm³. V exteriéru je to 100 až 500 aniontů na cm³, u moře a v lese 100 až 5000 aniontů na cm³. Jak vidíte, rozdíly jsou enormní a právě kvalitní ionizátor vzduchu.

 

Vyberte si z nabídky ionizátorů vzduchu!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Klarstein Climate Hero 6-in-1 vzduchový čistič Air Purifier ionizátor UV 400m³/h bílá barva

zobrazit nejlepší nabídku

Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4020F0 stříbrná/bílá

zobrazit nejlepší nabídku

Ionizátor vzduchu a zkušenosti s ním

V uzavřených a špatně větraných místnostech je koncentrace záporných aniotů velmi nízká. Nízké hodnoty podpoří i televizory, počítače, klimatizace nebo dým z cigaret. Také to je často důsledkem toho, že vás bolí hlava, nemůžete dobře spát, jste náchylnější na depresi a alergii. Ionizátor je přístrojem, pomocí něhož tyto nežádoucí vlivy eliminujete.

Anionty, které ionizátor vzduchu produkuje, sice nedokážou úplně vyřešit vaše zdravotní problémy, ale dokážou vám při léčbě pomoct. Příznaky začínajících chorob můžete odstranit, ty vzniklé dávno aspoň utlumit. Astmatici a alergici si tuto tzv. pračku vzduchu velmi pochvalují. Vzduch je totiž lehčí, svěžejší, dýchatelnější.

 

ionizátor vzduchu

Jaký ionizátor vzduchu do bytu si vybrat a jaké má mít funkce?

Správný výběr závisí hlavně na výkonu ionizátoru. Ten by měl být aspoň o polovinu vyšší než objem místnosti. V úvahu berte také protiprašnou účinnost, která by neměla podlézt laťku 80 %. Pozitivní je, když má ionizátor i časovač, dálkové ovládání a plynulou regulací výkonu.

Jelikož čistič vzduchu byste měli používat hlavně, když se nacházíte v místnosti, ale nejen tehdy, určitě ocení také typ s nízkou hlučností. Pokud máte doma alergika, zaměřte se na přístroje s pylovým filtrem, HEPA filtrem se senzorem prachu a filtrací v několika stupních.

Na jednu místnost – ideální uzavřenou – zvolte jeden ionizátor. Použití v průchozích a trvale neuzavřených prostorách se nedoporučuje. Optimální umístění je ve střední vzdálenosti mezi dveřmi a oknem, například na poličce. Na zemi nebo v těsné blízkosti stropu nebude účinek dostatečný.

 

ionizátor vzduchu

Jak správně čistit ionizátor vzduchu?

Nestačí si ionizátor jen koupit a těšit se z lepšího vzduchu. Teda stačí, ale pouze určitý čas, dokud ho nebude nutné vyčistit. Tím, že dochází k filtraci ovzduší v interiéru, je pochopitelné, že se musí nečistoty někde zachytávat. Když nebudete jeho údržbě věnovat dostatečnou pozornost, výsledek bude přesně opačný.

Některé typy ionizátorů disponují automatickým čištěním po třiceti litrech profiltrované vody. Kromě výměny filtru, na níž vás přístroj upozorní, se v podstatě nemusíte o nic starat. V ostatních případech doporučujem aspoň jednou ročně zkontrolovat pH ionizátoru.

Odchylky od původních hodnot vám naznačí, že má přijít na řadu čištění, tady je jeho postup:

 • otevřete boční kryt a vytáhněte zásobník na filtrování
 • odšroubujte filtr ionizátoru a vylejte z něho zbývající vodu
 • převařte 250 ml destilované vody a když mírně vychladne, rozmíchejte v ní dvě lžíce kyseliny citrónové
 • vzniklý roztok nalejte do zásobníku, který následně uzavřete
 • na ionizátoru nastavte pH filtrované vody 7,0 a zapněte ho na cca čtyři sekundy
 • když se voda rozproudí, zvedněte vypouštěcí hadici a připevněte ji k hlavnímu ohybovému výtoku, aby nedošlo v vypuštění roztoku
 • odpojte přístroj ze zásuvky a nechte jej odpočívat přibližně hodinu
 • potom vypouštěcí hadici umístěte na původní místo a ionizátor zapojte do elektřiny
 • pH s hodnotou 7,0 zvolte opět a zapněte přístroj na pět minut
 • potom ho vypněte a po deseti minutách zpusťte na dalších pět minut se stejným pH
 • vložte filtr nazpět a zkontrolujte ionizovanou vodu
 • proces čištění můžete v případě potřeby zopakovat

 

Vyberte si z nabídky ionizátorů vzduchu!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Klarstein Climate Hero 6-in-1 vzduchový čistič Air Purifier ionizátor UV 400m³/h bílá barva

zobrazit nejlepší nabídku

Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4020F0 stříbrná/bílá

zobrazit nejlepší nabídku

Jaké má ionizátor vzduchu recenze? Kde nakoupit?

Ionty nás obklopují už od narození, ale přesto jim obvykle nepřikládáme váhu, přitom nás mohou v značné míře ovlivňovat. Pozitivně i negativně. Záleží na tom, jestli jsou nabité kladně či záporně. Jak jsme už zmínili, přívlastek záporný má tentokrát pro člověka a jeho zdraví kladný význam, a proto jsou ionizátory vyhledávaným přístrojem.

Produkováním aniontů do interiéru snížují i riziko přenosu nemoci, jsou tedy také jakýmsi dezinfekčním prostředkem. Široký sortiment ionizátorů a čističek vzduchu najdete v e-shopech Okay, Euronics nebo Eletronic-star. Recenze zákazníků vám taktéž pomohou zúžit výběr. Ionizátor stojí za vyzkoušení! Spokojenost pocítíte za krátký čas na vlastní kůži.

 okay vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu