Vyberte stranu
Jak zařídit dětský pokoj? – Kde nakoupit nevýhodněji? Rady a tipy!
5 (100%) 1 vote

Dětský pokoj by měl být světem fantazie, inspirace, ale i praktickým prostorem na plnění povinností. Tvořivost se v tomto případě cení, i když je pravdou, že přizpůsobení nábytku a zařízení věku dítěte od miminka až po dospívání, může být pro finanční rozpočet dobrodružstvím. Jak zařídit dětský pokoj?

Pokuste se dětem vytvořit jejich vlastní království. Nemluvíme o doslovném významu, ale o možnosti cítit se v této místnosti maximálně příjemně. Nudné stěny se v tomto případě nenosí a barevná škála je téměř neomezená. Důležité je nepřehnat to a dbát na harmonii v pokoji. Přece jen, klidný spánek je důležitý.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz , 4home, Bighome.cz a Bonami.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Je nutné si uvědomit, že miminko poměrně “rychle vyroste”, a proto byste této skutečnosti měli podřídit i zařízení dětského pokoje. Postýlka je nezbytností, ale zbytek interiéru klidně můžete malým objevitelům připravit na aktivní hraní.

Samotná postýlka potřebuje kvalitní a stabilní konstrukci, ošetřenou neškodným nátěrem. Maminky ocení i možnost polohovatelného roštu nebo přídavného přebalovacího pultu. Matrace by měl kopírovat tvar postýlky a odpovídat její přesným rozměrům.

Nejběžnějším typem postýlky velikost 120 cm x 60 cm. Rozměr 140 cm x 70 cm se volí zejména v případě, že ji chcete později použít jako ložní lůžko. Materiály i tvary najdete v několika provedeních. Při výběru dbejte i na velikost dětského pokoje, atypické varianty by nemuseli být šťastným řešením.

 

jak zařídit dětský pokoj jednolůžkové postele

Stěny chtějí experimentovat

Zařízení bytu si zakládá spíše na neutrálních barvách stěn. Dětské pokoje jsou výjimkou, i když platí určitá pravidla. Na sytosti vybraného odstínu záleží, stejně i na tom, které stěny jsou na nátěr určeny. Vymalovat všechny by byl totiž krok vedle.

Hrajte se s fantazií. Jednobarevnou plochu stěn zpestřete různými geometrickými tvarynatřete tón v tónu. Pokud máte nadání na kreslení, máte jedinečnou příležitost využít ho. Prostor na kreslení na stěně můžete přenechat i dětem.

Trendem je tabulová černá, která díky jednoduché údržbě umožní opětovné kouzlení s křídou. Nevýhodou však může být, že si děti na své umělecká díla zvolí i stěny na to neurčené. Nálepky na zeď a tapetyoblíbeným motivem pohádek či zvířátek jsou také vhodnými kandidáty na velké plochy.

 velkoformátová tapeta

Tematické dětské pokoje

Jsou doslova stvořené pro jiskru v dětských očích. Cílem je přizpůsobit nábytek, doplňky i bytový textil jednomu tématu. Ať už půjde o piráty, sporty, automobily, princezny nebo komiksové hrdiny, celý interiér se nese v duchu vybraného motivu.

Jak zařídit dětský pokoj tématicky? Je to jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Široký sortiment dětských postelí se totiž postará nejen o kvalitní spánek, ale i zajímavý a netradiční design. Postel ve tvaru auta, zámku, lodě či domku – žádný problém.

Tematický prostor si však nevyžaduje jen příznačnou postel, ale i praktické zařízení. I když hlavním úkolem je vytvoření originální dětského pokoje, funkčnost se nesmí podcenit. Dostatek úložných prostorů a část místnosti vyhrazená na školní přípravu je samozřejmostí.

 

Vyberte si z nabídky!

Dětský pokoj - BRW- Caps 1

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Cabane, 90 x 200 cm

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Fototapeta Koně, 270 x 360 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Jak zařídit dětský pokoj pro chlapce a dívku?

Současným trendem dětských pokojů jsou tzv. teepee stany. Chlapce potěší i vytvořená lezecká stěna nebo “bunkr”, který může posloužit i na hraní si s kamarády. Postel ve tvaru domečku, sedací vak nebo houpací síť – fantazii se meze nekladou, ale financím ano …

Dívky zase ocení domečky pro panenky, tapety se vzory květů nebo oblíbenými motivy. Ty starší přivítají i kosmetický stolek a postel s nebesy, v níž se budou cítit jako princezny.

 

Dětská postel z borovicového

Jak je to s úložnými prostory?

Přizpůsobení nábytku je tentokrát nutností. Pravdou však je, že by měl i něco vydržet. Masiv je proto oblíbenou volbou, ale stále běžnější součástí dětských pokojů se stávají laminátové policové systémyregály, i plast.

I v interiéru určeném dětem se setkáváme s minimalismem. Nábytkové stěny jsou nahrazeny zmíněnými otevřenými úložnými systémy, které se vyhnou nepořádku prostřednictvím boxů, košů a krabic na hračky. Ostré hrany se tedy vyskytují v omezeném množství.

I postel může disponovat úložnými prostory, stejně tak i dětská truhlice, psací či počítačový stůl. Nezatěžovat prostor množstvím nábytku má tedy jistý význam. U dospívajících dětí je však místa na odkládání věcí vždy málo. Tento problém se v současnosti řeší většinou šatní skříní s posuvnými dveřmi.

regal do dětského pokoje

Jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti?

Dětský pokoj by měl podporovat tvořivost a aktivitu. Místo na odpočinek, hry a soukromý koutek by mělo být také samozřejmostí. Jak se s ním poprat, když je k dispozici jen jedna místnost, ale děti jsou dvě?

Design dětských postelí je stále důmyslnější. Jedna postel rovná se multifunkční zóna. Lůžko, úložné prostory, přistýlka i psací stůl, možností je několik. Hlavní však je, že prostor působí “vzdušně”.

 

Vyberte si z nabídky!

Dětský pokoj - BRW- Caps 1

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Cabane, 90 x 200 cm

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Fototapeta Koně, 270 x 360 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Důležité je brát ohled i na to, zda se jedná o dětský pokoj pro stejná nebo opačná pohlaví. Zejména v období dospívání totiž touží každý po osobitém prostoru. Vytvoření víceúrovňových zón je výborným příkladem. Postel “v oblacích” nebo vyvýšená plocha s úložnými prostory a místem na relax – i to jsou možnosti.

 

dětská patrová postel

Kde je nejlepší výběr?

Eshopy, Hezkynabytek, BighomeBonami a 4home. Z pohodlí domova si vyberete ze širokého sortimentu nábytku i příslušenství. Popisy jednotlivých produktů vás ujistí, zda se zvolený model rozměrově vejde do dětského pokoje.

I děti se mohou do výběru zapojit. Na jejich názoru záleží, vždyť přece ony budou na zařízení dětského pokoje dívat několik let. Pokud ještě stále nemáte ucelenou představu o tom, jak zařídit dětský pokoj, inspirujte se několika tipy.

vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
Bonami vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu