Vyberte stranu
Kávičkáři, toto jsou nejlepší kávovary na našem trhu!
5 (100%) 3 votes

Máte rádi dobrou kávu? Tak pak vám nesmí v kuchyni či v kanceláři chybět kvalitní kávovar. Dnes se už vůbec nejedná o luxus a i ty nejlepší kávovary ve své třídě jsou dostupné za velmi zajímavé ceny. Jak vybrat ten nejlepší kávovar?

Abyste však dosáhli takový výsledek, jako v kavárně nebo restauraci z profesionálního stroje, musíte vědět, podle čeho si kávovar vybrat. Chcete-li se zorientovat v jejich typech, vlastnostech, funkcích a parametrech, čtěte dále.

nejlepší kávovary

Nejlepší kávovary? Pákové nebo automatické

Pákové kávovary jsou zřejmě nejčastější volbou většiny domácností i firem, které hledají kávovar do kanceláře. Jde o poloautomatický způsob přípravy kávy, přičemž musíte počítat s přípravou jednak kávové směsi, ale také s tím, že budete muset pomocí ovládání kávovaru řídit samotnou přípravu kávy a její dávkování.

Pokud nejste tak zkušený kávičkář, jsou zde automatické espresovače. Jedním tlačítkem aktivujete namletí kávy, přípravu mléčné pěny, zahřátí šálků i nadávkování hotové kávy. Po skončení se navíc kávovar sám vyčistí, takže s ním nemáte žádnou práci. Cena těchto kávovarů je ale vyšší a mají i větší rozměry.

 

Vyzkoušejte ty nejlepší kávovary!

Jak vybrat kávovar? Sledujte tyto vlastnosti a funkce

Kromě typu kávovaru je třeba zaměřit na to, jakými funkcemi, parametry a vlastnostmi daný kávovar disponuje. Některé, například barva, jsou důležité z hlediska designu, stylu a toho, aby nový spotřebič plynule zapadl do kuchyňské linky. Jiné, zejména tlak, objem či příkon jsou důležité pro co nejpohodlnější a nejlepší provoz kávovaru.

Zde jsou všechny důležité věci, které je třeba při koupi zohlednit:

 • tlak – vlastnost kávovaru udávána v barech, přičemž nejméně výkonné kávovary pracují s tlakem od 15 barů, nejlepší kávovary až s tlakem 30 barů
 • objem nádržky na vodu – tento parametr udává, kolik vody se vejde do kávovaru, přičemž z tohoto objemu připravuje spotřebič jednotlivé dávky kávy; udává se například pro automatické kávovary
 • druh kapslí – specifická vlastnost týkající se pouze kapslových kávovarů, která udává, jaký typ, druh nebo jaká značka tobolek lze v taštičkové kávovaru použít
 • barva – jde o barvu spotřebiče, nejčastěji jsou černá, bílá, nerez, chrom a stříbrná
 • kapacita v šálcích – jestliže kávovar připravuje kávu přímo do šálků, tato jeho vlastnost udává, kolik umí připravit káv na jednu náplň vody nebo kávy
 • pěnič – jde o doplňkovou funkci typickou pro lepší modely kávovarů, díky které kávovar na konci dávkování kávy z připraveného mléka nebo sušené suroviny připraví zpěněné mléko do kávy
 • příkon – udává se ve Wattech a tento parametr je důležitý pro spotřebu kávovaru ale i pro jeho výkonnost ohledně přípravy kávy
 • možnost nastavení teploty – tento parametr se týká zejména pěnice mléka

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz nebo 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Co hledat, pokud máte rádi alternativu a plnou kontrolu nad kávou

Pokud si chcete vychutnat výrobu kávy plnohodnotně, doporučujeme Moka konvičky. Tato alternativní příprava kávy se podobá přípravě espressa, ale ohřev probíhá pomocí sporáku nebo napájení z elektrické sítě. Káva mě zvláštní chuť a velmi intenzivní aroma.

Pokud si chcete vychutnat ještě jemnější chuť, jako má klasické espresso, zkuste Electrolux EKF 3240. Jde o nejlepší kávovary určené na jemnou kávu, která vzniká postupně překapáváním a přecezením přes filtr. O přípravu se ale třeba starat, protože vyžaduje sledování času extrakce a ruční filtraci.

Pokud máte rádi jemnou chuť kávy bez připálení, jsou zde French pressy. Příprava kávy ale i čaje je s nimi snadná a rychlá, podobně i údržba. Chuť kávy bude jemná a krémovitá, ale tento způsob přípravy vyžaduje perfektně umletou kávu, na co potřebujete kvalitní mlýnek na kávu. Výhodou těchto kávovarů je i jejich velmi přijatelná cena.

 

 

Nejlepší kávovary? Dívejte na zkušenosti, recenze a testy

Vybrat si dobrý kávovar znamená dívat nejen na jeho technické parametry, vlastnosti a funkce, ale zejména na zkušenosti s jeho používáním. Zde doporučujeme zaměřit se na recenze a testy, které vám přesně ukážou všechny plusy i mínusy konkrétního modelu kávovaru.

Měli byste také zvážit čas a energii, kterou jste ochotni obětovat přípravě kávy a podle toho si vybrat i konkrétní model. Obvykle platí, že levné řešení na úvod znamená větší provozní náklady do budoucna, proto je třeba kalkulovat také s tím, jak často budete kávovar používat.

Při recenzích a testech si všímejte zejména tyto věci:

 • jaké příslušenství se ke kávovaru dodáváco všechno musíte dokoupit, jelikož tento faktor hraje významnou roli z hlediska vstupní investice
 • pokud jste si nevybrali ještě konkrétní typ, sledujte při každém z nich náročnost přípravy, nutnost údržby a zejména to, jak často je třeba měnit filtry či jiné součásti
 • kolik místa kávovar zabírá a zda to vyhovuje vašim prostorovým možnostem
 • pokud má kávovar například funkci zpěňovače mléka, jak spolehlivě tato funkce pracuje a jakou vyžaduje údržbu či provoz
 • jaký je tlak kávovaru a kolik káv umí připravit bez přestávky nebo větší údržby; toto je třeba si všímat pouze v případě, že chcete kávovar využívat pro více lidí

nejlepší kávovary

Pohodlné a levné kávovary? Taštičkové, mají ale jedno ale…

Jednoznačně nejlepší kávovary pro ty kávičkáře, kteří jsou pohodlní a neradi věci komplikují, jsou taštičkové kávovary. Jde o Espressovače, do kterých stačí vložit kapsli koupenou v libovolném obchodě a o chvilku máte připravenou hotovou kávu. Ty lepší jsou vybaveny i tryskou na mléčnou pěnu, takže efekt je dokonalý.

Přestože cena těchto kávovarů je více než přijatelná a jejich design přímo svádí ke koupi, je třeba si uvědomit nevýhody takového způsobu přípravy kávy. První je, že kapsle musíte kupovat jen pro danou značku kávovaru, takže od konkurence vám kapsle do toho vašeho nemusí fungovat.

Druhou nevýhodou jsou náklady na samotnou přípravu kávy, které jsou nepoměrně vyšší, než u jiných typů kávovarů. Třetí nevýhodou je samotná variabilita nápojů, přičemž zejména ty nejlevnější kávovary nedokáží připravit nic jiného, pouze klasické espresso.

 

Vyzkoušejte ty nejlepší kávovary!

Kde najít slušný kávovar do 7500 Kč? Na internetu!

Vy stále kupujete spotřebiče na přípravu kávy v kamenných obchodech? Velká chyba! Na internetu jsou možnosti mnohem širší a to se týká jak rozmanitosti značek a modelů, tak i různých typů. Nejen vestavěné či volně stojící kávovary například do 7500 Kč, ale také mlýnky na kávu a pěniče mléka se dají koupit online a to velmi výhodně.

Abyste ale při nákupu online nepopálí, měli byste upřednostnit ty, které mají již vybudované jméno a spokojené zákazníky. Mohou to být například eshopy zaměřené zejména na domácí spotřebiče, jako je Euronics.cznebo 4home.cz  nebo komplexní internetové obchody, jako je Kasa.cz,. Velmi zajímavý sortiment má i eshop známého elektra okay.cz.

euronics vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu