Vyberte stranu
Které sedací soupravy jsou nejlepší a jak je sladit s nábytkem? Poradíme Vám!
5 (100%) 10 votes

Pro mladé páry, vícečlenné rodiny či starší lidi – sedačky  se svým designem a materiálovým či stylovým provedením přizpůsobí kterékoliv věkové skupině i účelu použití. Jelikož tvoří neodmyslitelnou součást obývacího pokoje a v podstatě i centrum společenského dění u vás doma, výběr sedací soupravy nenechte náhodě.

Mezi základní funkce sedacích souprav patří často i možnost rozložení, úložných prostorů či polohovatelné opěrky. Pokud však nepotřebuje další lůžko pro příležitostné spaní, vsaďte raději na kvalitní výplň, která bude znásobena i v místě, které by jinak zabírala alternativní postel.

 

Jaké jsou základní materiály výplně?

PUR pěna je polyuretanová pěna, která běžně tvoří základní výplň sedáků sedacích souprav. Může disponovat rozdílnou tuhostí (T), a tak vytvořit tvrdší i měkčí sezení. Tužší v tomto případě znamená i odolnější, proto po sedačkách označených nižším číslem než T20 raději nesahejte. Nemusela by vám sloužit dlouhodobě.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop Bighome, Hezkynabytek, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za  nejvýhodnější cenu.

Viac Informácii

Kvalitnější v této kategorii je tzv. HR PUR pěna, která á vysokou tuhost a je zároveň také trvanlivější. Obecně jde o sedací soupravy střední tvrdosti, jejichž cenová hladina se oproti klasické PUR výplni zvyšuje.

Bonellové pružiny jsou běžnou a ověřenou výplní obývacího sezení. Často se kombinují například s kokosovou deskou, která tvoří jakousi speciální vrstvu zabraňující přechodu pružiny směrem ven. Nemusíte se obávat ani viditelnosti pružin, ani toho, že jejich při sezení ucítíte.

 

Nejlepší sedací soupravy

I podklad sedáků může ovlivnit pohodlí

S materiálem LTD desky jste se již určitě mnozí setkali. Nepochybně vás okouzlila zejména nízká cena, která se však odrazila na kvalitě užívání produktu již za poměrně krátký čas. I při sedacích soupravách se setkáte s touto možností. Na každodenní sezení do obýváku ji však vylučte.

Naopak, v dětských pokojích může posloužit i dlouhodobější . Je to kvůli nižší hmotnosti dětí, a tím i menší zátěži vyvíjené na konstrukci. Opotřebení tedy nebude tak rychlé, ale kvalitě masivu se nevyrovná ani z dálky.

Střední cestou jsou tzv. čalouněné pásy, které mají poměrně vysokou životnost. Z dlouhodobého hlediska kvality je však dobré vyhledat podklad tvořený vlnovcové pružinami. Jsou příčně natažené pod sedákem, což pozitivně ovlivňuje pružnost a měkkost sedací soupravy.

 

Potahový materiál s přívlastkem odolný i designový

V první řadě je dobré si ujasnit, zda se pouštíte do výběru přírodních nebo syntetických materiálů. A jste se rozhodli kůži vyhnout, stále máte k dispozici několik zajímavých možností. Mikroplyš je potahová látka, která je běžným čalouněním sedaček. Nevyžaduje žádnou speciální údržbu.

Mikrovlákno je strukturou podobné semiše, ale má povrch odpudivý vůči vlhkosti, což ho staví do žebříčku oblíbenosti. Potahy ze žinilky mají působivý vzhled a příjemné jsou také na dotek. Nevýhodou je však vyšší náchylnost k zašpinění.

Carabias nebo látka Flair Magic jsou materiály, při kterých klidně můžete vsadit na světlé odstíny sedací soupravy. Disponují speciální povrchovou úpravou, díky které vás nerozčílí ani rozlitá káva, či dokonce obrázek nakreslený fixy vašich ratolestí.

 

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop Bighome, Hezkynabytek, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za  nejvýhodnější cenu.

Viac Informácii

Kožené sedací soupravy

Luxusní sedačky jsou nepochybně oděné v kůži. I zde však platí pravidlo obezřetnosti. Kožené čalounění by mělo dosahovat určitou tloušťku, která by neměla klesnout pod 1,5 mm (ta je ideální). Neplatí však ani tvrzení, že čím tlustší, tím kvalitnější.

Kůže by měla být měkká a rozpínavá. V opačném případě jde o tzv. štípenky, která by se sezením natáhla a nevrátila do původní podoby. Mnozí výrobci používají právě tuto spodní vrstvu kůže na područky či boční, zadní a přední strany konstrukce. Pro zaručenou spokojenost, všímejte si při kožených sedacích soupravách označení ” celo kůže “.

Semanilínová kůže splní vaše nároky i podmínky dlouhé životnosti. Navíc po letech získá nenapodobitelnou patinu, kterou imitacemi ekokůže či koženky nedosáhnete. I když je tento typ čalounění nenáročný na údržbu, vyžaduje péči, která vlastnosti kůže nezmění ani po letech. Speciální přípravky na ochranu použijte alespoň dvakrát za rok.

sedací soupravy

 

Nejlepší sedací soupravy versus levné sedací soupravy

Množství zajímavě řešených úložných prostorů, odkládací stolky jako součást konstrukce sedačky či chladicí box? I to je příslušenství některých sedacích souprav. Tyto možnosti jsou však jen jakýmsi plusem nebo doplňkem, ne nutností.

Důležité je při výběru nezapomenout zejména na kvalitu a pevnost konstrukce, odolnost potahové látky a komfortní sezení. Na to ovlivňuje i výška a  hloubka sedáků či výška a sklon opěrky. Nízké sedací soupravy vstávání neulehčí a pravý úhel během sezení také nepřinese kýžený relax.

V neposlední řadě stojí za zmínku samotný vzhled. Současné trendy přejí zejména nožičkám, ať již kovovým nebo dřevěným a  jednoduchým tvarem. Vzory absentují a jakousi hru s designem vytvoří neutrální kombinace barev tón v tónu nebo mixování hladkých a strukturovaných potahových látek.

 

Nejlepší sedací soupravy

Sedací soupravy akce či sedací soupravy výprodej? Co se vyplatí víc?

Pro sedací soupravy platí, že nejde o sezónní zboží jako například zahradní nábytek. Proto pokud natrefíte na výprodej, ceny mohou být opravdu výhodné, ale většinou se týkají sedaček, které jsou považovány za “outlet” a výrobci se jejich chystají nahradit trendovejšími kousky. I v rámci této kategorie můžete najít váš ideál.

Akce na obývákové sezení jsou střídavou celoročním záležitostí, ale zejména v období Vánoc poměrně častým marketingovým tahem, který však potěší vaši peněženku. Prohlédněte si široký sortiment sedacích souprav v eshopech Bonami, Hezky nábytek či Bighome a zjistěte, zda nabídkou neulahodia právě té vaší.

 

Bonami