Vyberte stranu
Venkovský styl – Potřebujete inspiraci do Vašeho domova? Pomůžeme Vám!
5 (100%) 1 vote

Přitažlivost v detailech, pečlivě vybrané doplňky, důraz na dekorace a bytový textil, nábytek z masivu a věčně trvající design. “Formálnější” podoba domáckého stylu v luxusnějším variantě, i tak můžeme charakterizovat venkovský styl bydlení.

Zařízení bytu či domu ve stylu venkova působí klidně, vytváří příjemnou atmosféru a “domáckou pohodu”. Zamilovali si ho už mnozí, a to zejména pro jeho útulnost. Vyhýbá se přehnané stylizaci nábytku a doplňků, jejich kombinaci nechává “volně plynout. “Striktní řád” minimalismu je totiž v přesném protikladu.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech!  4home.cz, Bighome.cz, Hezkynabytek.cz  Bonami.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Jeden styl, několik podob

Venkovský interiér nese prvky rustikálního designu. V jednotlivých zemích se však jeho typické znaky mohou lišit. Anglický venkov charakterizuje “přehnaná” zdobenosť, francouzský je oblíbený zejména v provensálské podobě, americký inspiroval život na ranči, skandinávský preferuje jednoduchost a italský vzešel z toskánských příbytků.

Načerpejte inspirace z venkovských domácností  různých koutů světa i známých osobností. Spojení přírody, tradic, ale také moderního životního stylu vás okouzlí svou ležérní elegancí. I vaši příbuzní a přátelé se budou cítit jako doma. Tradiční interiér má prostě zvláštní dar …

 

venkovský styl

I Česko má svůj vlastní venkovský styl

Pokud zalovíte v paměti, možná objevíte vzpomínku na interiér domu svých prarodičů. Dominantou domácnosti byla pec, která sloužila jako místo pro vaření, topení i spaní. Masivní nábytek také nemohl chybět. Kuchyňské lavice a židle s tradičním vyřezávaným vzorem srdíček jsou oblíbené dosud.

 

Vyberte si z ponuky!

Nástěnné hodiny s bílým rámem Karlsson Big Flip

Nástěnné hodiny s bílým rámem Karlsson Big Flip

zobrazit nejlepší nabídku

Stojaca lampa TRIPO 146-195 cm – čierna, prírodná

zobrazit nejlepší nabídku

Jídelní stůl - Perpetos (pro 8 až 12 osob)

zobrazit nejlepší nabídku

Banquet Chlebník Grande 39 cm

Banquet Chlebník Grande 39 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Doplňky v lidovém stylu, folklórní motivy na textiliích, modrotisk nejen na keramice, i to je český venkov. V současnosti je takového zařízení už pomálu, avšak najdou se i chalupy a chaty, které si zachovaly tento tradiční design. Mladá generace ho může najít například ve skanzenu a v Českých muzeích.

“Selský styl “ se vrací zpět do České domácnosti, zejména v podobě vzorů folklóru na doplňcích. Je však kombinovaný i se zahraničními styly venkova a moderními prvky. V takovém provedení má své místo i ve městech a bytech.

 

venkovský styl

Venkovský styl kuchyně

Kouzlo starého a patinováním nábytku zde má své místo. Zaoblené křivky, frézovaná dvířka kuchyňské linky, mosazné úchytky a armatura spotřebiče podtrhující historii – to je to pravé ořechové pro styl venkova.

I na barvě záleží. Vzhled struktury přírodního a mořeného dřeva, ale i desítky odstínů bílé jsou povinnou výbavou. Vše záleží na typu venkovského stylu. Povrch kuchyňské linky má matné provedení. Vysoký lesk, chrom a plast jsou na kilometry daleko.

Nebojte se zdobenosti. Strohost se v tomto případě nenosí a pravidelnost a ostré hrany jsou tabu. Naopak, rámování horních skříněk frézovanými lištami je typickým doplňkem venkovské kuchyně. Výškové rozdíly mezi jednotlivými skříňkami nejsou nutností, ale ani překvapením.

 

Stolování v duchu venkova

Tradiční stůl situován v srdci kuchyně je základ. Masivní provedení a zdobené nohy vytvoří dostatečnou stabilitu i atraktivní design. Sezení je dřevěné, ať už v podobě lavic nebo židlí. Pro pohodlí při stolování je vhodné použít podsedáky z přírodních materiálů, zdobené tradičními motivy a uvázané jednoduchou mašličkou kolem židlí.

Zařízení ve venkovském duchu si zakládá i na dekorativním textilu. Ubrusy a prostírání jsou často samostatnou kategorií při zařizování interiéru. Jelikož doplňky se nešetří, porcelán, pánve, smaltované džbány, stylové dózy, chlebníky či další kuchyňské příslušenství klidně vystavte na odiv.

 

venkovský styl

I v obývacím pokoji má své místo

Vůně dřeva zpříjemní chvíle odpočinku ve společenské místnosti domácnosti. Venkovský styl obývacího pokoje zdobí přiznán strop nebo alespoň trčící dřevěné trámy. Dřevo je také součástí podlahových krytin a samozřejmě nábytku.

Krb či kamna, zdobenosť já na místě. Krbová římsa s policí, na níž jsou vystaveny fotografie či velké zrcadlo v masivním rámu, vytváří ústřední místo a vyzařuje harmonii. Ta se znásobí při odpočinku na houpacím křesle, které je typické pro venkovský nábytek.

 

Vyberte si z ponuky!

Nástěnné hodiny s bílým rámem Karlsson Big Flip

Nástěnné hodiny s bílým rámem Karlsson Big Flip

zobrazit nejlepší nabídku

Stojaca lampa TRIPO 146-195 cm – čierna, prírodná

zobrazit nejlepší nabídku

Jídelní stůl - Perpetos (pro 8 až 12 osob)

zobrazit nejlepší nabídku

Banquet Chlebník Grande 39 cm

Banquet Chlebník Grande 39 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Jak je to s doplňky?

Lidová tvorba hraje prim. Dekorace s popraskanou glazurou či patinou se hlásí o slovo. Rustikální nebo vintage hodiny zdobí stěny a okna zkrášlují záclony s krajkou. I lněné závěsy lemují okna, klidně is folklorními a károvanými vzory. Vysoké dřevěné čelo postele zase vyzvedne interiér ložnice.

Zemité a bílé tóny specifického nábytku koketují s barevnými doplňky. Oku ulahodí polštáře, deky a pleteniny, rustikální svícny, truhly, pletené košíky, vrbové proutí, sušené i živé kytice květů, kuchyňské nádobí a čajové soupravy “po babičce”, jakož i mnohé další příslušenství.

 

venkovský styl

Moderní venkovský styl

Trendem v interiérovém designu je kombinování stylů. Nevyhnul se mu ani “selský” styl, který vzájemným přepojováním vytváří jakési kompromisy. Příkladem je osvětlení. I bodové LED žárovky udělají parádu. Stropní lampy ať ladí …

Zevně dobové, zevnitř moderní. Úložné prostory kuchyňských skříněk nemusí stát v minulosti. Technické vychytávky, výsuvné systémy, drtič odpadu, skrytá myčka nádobí, to vše zajistí praktičnost funkčnost moderní kuchyně, ale ve venkovském provedení.

 

venkovský styl

Zařízení z pohodlí domova

Dejte starým věcem druhou šanci a vdechněte jim nový život. Bazary či staré půdy často poskytnou kvalitní kousky. Pokud však patříte mezi lidi, kteří se neradi pouštějí do renovace nábytku kvůli nedostatku času, dovednosti či chuti, čekají na vás specializované prodejny.

I internet nabízí možnost nákupů. Prostřednictvím eshopů 4home, Bonami, Hezkynabytek a Bighome apod. si můžete venkovský styl pořídit jednoduše a rychle. Velký výběr produktů v jednotlivých kategoriích vám usnadní filtr, který zároveň poslechne váš rozpočet.

Nejvýhodnější nabídky nábytku a domovních doplňků

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
Bonami vstoupit do e-shopu