Vyberte stranu
Vibrogym zatočí s vašimi kilogramy pomocí vibrací i v pohodlí domova
5 (100%) 4 votes

Vibrogym, fitness stroj nazývaný též vibrační plošina, je oblíbeným prostředkem na hubnutí v profesionálních i domácích posilovnách. Vibrace totiž zvyšují efektivitu vykonávání cviků díky většímu zapojení svalových vláken, a to několikanásobně. Doba cvičení se tím pádem zkracuje, což mnozí ocení.

Vibromasážní plošiny napomáhají k hubnutí až třikrát rychleji než běžné fitness stroje, což způsobilo malou revoluci ve cvičení. Výsledky se tak dostaví velmi rychle. Důležité je správně kombinovat vibrace a pravidelné posilování. Můžete tak učinit i v pohodlí domova, díky různým typům těchto fitness pomůcek.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, fitvyziva.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Proč se rozhodnout pro Vibrogym a jak funguje

Vibrační plošina funguje na principu Advanced Vibration Technology, což představuje jakousi pomůcku při posilování. Jednoduše řečeno, zvyšuje celkovou pružnost i tělesnou hybnost, zlepšuje krevní oběh, podporuje nárůst svalové hmoty, redukuje celulitidu, ale zároveň může působit regeneračně.

Hlavní výhoda vibračního stroje spočívá v tom, že za přibližně dvacet minut máte procvičené celé tělo, a tedy zapojujete všechny svalové partie. Plusem je i relaxační masáž, která je součástí tohoto speciálního tréninku. Endorfíny, které se do těla během vibrační aktivity rozlejí, vás dokonce mohou nakopnout k dalšímu pohybu.

 

spinning

Jak vybrat Vibrogym?

Atributy výběru se v případě těchto fitness strojů omezují na dvě základní podmínky, které rozhodnou o koupi konkrétního modelu vibrační plošiny. První je systém vibrací, který Vibrogym může nabídnout. Druhá spočívá v maximální nosnosti uživatele. Cena samozřejmě taktéž není zanedbatelným faktorem.

Vaši správnou volbu ovlivní i způsob využití. Plánujete koupi vibračního stroje pro čistě domácí použití nebo kompletizujete profesionální výbavu pro klubovou, hotelovou posilovnu a komerční účely? Také podle toho je třeba vybírat model, hlavně kvůli jeho výkonnosti.

 

Vyberte si z nabídky vibrogymů a doplňků!

Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Katrina SE

 

zobrazit nejlepší nabídku

Vibromasážní stroj inSPORTline Julita

zobrazit nejlepší nabídku

Vibrační posilovací stroj Master – G4 černý

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Charles

zobrazit nejlepší nabídku

Zvolte si typ vibrací

Na vibrační plošině je dostupných několik programů určujících typ vibrace. Vertikální nastavení funguje na principu houpačky. Strany plošiny, na níž stojíte, se tedy pohybují střídavě nahoru a dolů. Horizontálně zase vibruje do stran s náznakem kopírování kruhového tvaru.

3D typ vibrací využívá několik směrů pohybu Vibrogymu, přičemž se deska nehoupe, ale kompletně celá vibruje. Existuje též program, který kombinuje obě zmiňované varianty. Pro porovnání – vertikální vibrace jsou nejvhodnější spíš pro lidi s nadváhou, 3D vibrování je efektivní kvůli možnosti vykonávání větší škály různých cviků.

 

vibrogym

Pozor na maximální nosnost

Pokud chcete cvičit v pohodlí domova, postačí vám jednomotorová vibrační plošina s výkonem od 200 do 350 W. Tehdy je zatížení omezené do 120 kg, což je obvykle dostačující. Platí všeobecné pravidlo, že čím vyšší výkon motoru zvolíte, tím dosáhnete silnější vibrace. Na 3D variantu vám postačí slabší motor, vertikální typ vyžaduje motor od 300 W.

V této souvislosti stojí za zmínku míra vychýlení plošiny při vibracích, tzv. amplituda. Jejich běžný rozsah se pohybuje v hodnotách 1 – 40 Hz, přičemž má amplituda 1 – 5 mm. Opět se setkáte s tvrzením, že čím větší rozpětí, tím větší možnost nastavení. 3D vibracím postačí amplituda 1 až 3 mm, vertikální vyžadují 5 až 8 mm kvůli dostatečnému pohybu.

Široký rozsah ovlivňuje cenu vibračního stroje, která souvisí též s rozměrem vibrační plochy. Pokud se i při cvičení chcete cítit komfortně, dopřejte si centimetry navíc. Minimální rozměr by měl činit 60 x 60 cm, ale 70 x 70 cm si budete pochvalovat i kvůli možnosti vykonávání více cviků.

Kolik a jak cvičit na Vibrogymu

Existuje víc než stovka rozmanitých cviků, které můžete pomocí vibrační plošiny vykonávat. Jejich zaměření může být orientované na jednotlivé svalové partie nebo horní a dolní část těla. Chcete si zpevnit tělo a vyrýsovat postavu? Cvičit silově či se rozehřát a dopřát si strečink? Žádný problém!

Délka cvičení je standardně v rozmezí 5 až 30 minut. Pravě jeho doba trvání patří mezi hlavní přednosti Vibrogymu. Konkrétní cviky můžete realizovat vestoje, vsedě či vleže. Doporučujeme zapojit také různé druhy pomůcek jako například gymnastické míče, expandéry nebo podložky.

 

vibrogym

Jako prevence osteoporózy i na zpevnění svalů

Na svém těle uvidíte změnu k lepšímu, i když budete cvičit jen třikrát týdně v krátkých intervalech. Šlachy a klouby jsou přitom namáhané minimálně, protože práci za vás udělá fitness stroj. Funguje tedy také jako prevence osteoporózy. Mnozí ocení, že jím dochází i k odbourávání celulitidy.

Jednoduchým tréninkem na vibrační plošině si zpevníte nejen svaly, ale i kůži. Některé modely disponují měřičem tepu, tělesného tuku a podobně, ale jestli jste po operaci, trpíte epilepsií, máte cukrovku nebo chcete cvičit v těhotenství, cvičte na ní jen na doporučení lékaře.

Vibrogym je nenáročný na údržbu a jeho energetický provoz je v nákladech porovnatelný například se sledováním televize. Obsluha nevyžaduje žádné speciální zručnosti. Stačí si vybrat přednastavený program, případně zvolit manuální nastavení, a zkrášlování těla může začít.

 

Vyberte si z nabídky vibrogymů a doplňků!

Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Katrina SE

 

zobrazit nejlepší nabídku

Vibromasážní stroj inSPORTline Julita

zobrazit nejlepší nabídku

Vibrační posilovací stroj Master – G4 černý

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Charles

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nejlépe nakoupit?

Toužíte zredukovat svou hmotnost, ale ještě stále jsou to jen řeči bez činů? Ano, je pravda, že pro lidi s kilogramy navíc či s nadváhou nejde o příliš zábavnou činnost. Jen odhodlání nestačí, vytrvalost se počítá. K té vám může pomoct i urychlovač hubnutí, neboli vibrační plošina Vibrogym.

Tento fitness stroj zjednoduší cviky, urychlí dobu tréninku a pomůže dosáhnout lepších výsledků za kratší čas. Pokud jste konečně přestali váhat, jestli ho koupit, zbývá už jen odpovědět si na otázku, kde ho pořídit. My doporučujeme ověřené e-shopy Insportline, Fitvyziva či Kasa. Tady určitě najdete model odpovídající vaší tělesné dispozici za dobrou cenu.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu