Vyberte stranu
Závěsná světla svým designem zkrášlí interiér. Takto je vyberete
5 (100%) 3 votes

Visí ze stropu a svým designem na sebe většinou poutají pozornost. Řeč je o závěsných světlech, která kromě hlavního účelu osvětlení plní také dekorativní funkci. Ta není zanedbatelná. Stylové lampy a luxusní lustry totiž dokáží pozměnit interiér. Pokud chcete spíše nenápadnost a decentní doplnění zařízení, stejně jste na správné adrese.

Moderní, klasické, rustikální, vintage, minimalistické, retro či v přírodním pojetí? Sortiment je široký, ale váš výběr by měl odpovídat stylu, v jakém se nese interiér konkrétní místnosti, kde chcete tento druh osvětlení zavěsit.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! , nejlampy.cz,   bonami.cz a 4home.cz nabízejí světla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny.

Víc Informací

Lustry do domu – jak zvolit správnou velikost?

V úvahu je třeba brát několik základních parametrů. Posouzení velikosti místnosti je pouze jedním z nich. Záleží také na výšce od podlahy ke stropu, dále od samotné výšky členů rodiny (předejdete tak možnému naražení hlavy do lampy). Řídit se můžete například malou pomůckou: cca 7 – 8 cm lustru ke 30 cm výšky stěny.

Nepsaným pravidlem je, že malý pokoj vyžaduje menší závěsné světlo a naopak. Pokud jste majitelem domu s větší předsíní či chodbou v podobě “vstupní haly”, klidně sáhněte po designových a rozměrnějších kouscích. Atraktivní uvítací prostory vás potěší vždy po příchodu domů, přičemž nepochybně zapůsobí i na vaše hosty.

 

Vyberte nejlepší závěsné světlo

Závěsná světla do obýváku umožní designovou hru

Jsou místnosti, kde platí, že účel předchází samotný design. Co se týče obývacího pokoje, můžeme tvrdit, že jejich poměr vyjadřuje číselnou hodnotu jedna ku jedné. Nepochybně je důležité mít správné osvětlený pokoj (nejen centrálním světlem ), myslet na intenzitu světla, ale také případné “stmívání”.

Regulaci závěsné lampy či lustru využijete během společenských událostí ve vaší domácnosti (oslavy, návštěvy apod.), Při společenských hrách a aktivitách, stejně při večerním odpočinku, při sledování TV nebo čtení knihy.

Hlavně vkusně! Neupouštějte od svých nároků ani při výběru závěsného světla. I v rámci konkrétního stylového zařazení máte k dispozici bohatou nabídku produktů. Nezapomínejte proto, že nestačí jen trefit se do stylu. Ten totiž zahrnuje rozmanité typy světel, které ještě mohou zamíchat karty. Každopádně hledejte kousek, který zapadne, no neztratí se …

 

závěsné světlo

Křišťálový lustr – klasika závěsných světel

Křišťálový lustr patřil k oblíbeným dekorativním svítidlům už v minulosti. Byl symbolem luxusu v šlechtických sídlech, chrámech, galeriích, koncertních sálech a podobně. Exkluzivita mu zůstala dosud. No kromě zmíněných prostor zdobí i domácí příbytky.

I když se hodí především k zařízení bytu či domu s historickým nádechem, moderní podoby tvarově jednoduchých křišťálových svítidel doladí i současné interiéry. Osobitý vzhled místnosti a zajímavé odlesky světla – příjemnou atmosféru si můžete vytvořit i tímto způsobem.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! , nejlampy.cz,   bonami.cz a 4home.cz nabízejí světla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny.

Víc Informací

Závěsná světla do kuchyně – znásobte jejich počet!

Základem osvětlení v kuchyni je nasvítit jednotlivé zóny pracovních ploch či stolování. Takové určení zároveň napovídá, jaký konkrétní druh světel zvolit. Právě závěsná zde nepochybně mají své místo. Můžete je umístit přesně do středu stropu nebo zavěsit nad jednotlivé komponenty kuchyňského nábytku.

Vhodné krytí, stínítko, přitom dobrá viditelnost a plus v podobě rovnoměrného osvětlení – i to jsou atributy výběru lamp do kuchyně. Design samozřejmě není zanedbatelný, ale extravagance ať jde raději bokem,. Efekt zajímavosti však získáte několika stejnými kousky v řadě vedle sebe.

Doporučujeme vybírat závěsné typy světel  v kombinaci LED žárovek. Zajistíte si tak značnou úsporu na provozních nákladech zejména v zimním období, ale také v létě (platí stejně pro kuchyně, obýváku či koupelny).

 

závěsná světla

Moderní závěsná světla

Závěsná světla mají prostor oživit a zatraktivnit, udělat ho elegantním nebo podpořit jeho průmyslový vzhled. Právě osvětlení posledního zmíněného stylu je v současnosti velmi oblíbené.

Použité materiály plechu, kovové konstrukce či žárovky přejímající celkový vizuál, se staly žádanými nejen v domácích obytných prostorech, ale také v těch komerčních, v barech, kavárnách a podobně. Upřednostňované jsou také dřevěná závěsná světla, popřípadě stínítka v provedení imitace dřeva.

Co se týče barev, černá a grafitová rozhýbali hladinu trendů, ale žádané jsou také metalické odstíny, zejména měděná a chromová. Zlatá vystupuje spíše v matných variantách, stejně jako šedé tóny lamp s “betonovým” povrchem.

 

Lucida 30396/35/36 mark závěsné světlo

Závěsná světla do jídelny vybírejte stylově

Rozhodujícím parametrem mimo jiné je tentokrát i nábytek, konkrétně jídelní stůl. Jelikož se předpokládá, že jste ho vybírali podle velikosti místnosti, lustr nebo lampa  bude odpovídat také jeho rozměrům.

Světelný tok by měl směřovat pod úroveň vašich očí během stolování, no tak, abyste si s oproti sedícím člověkem bez problémů viděli do obličeje. V praxi to znamená, že světelný zdroj nesmí být v zorném poli sedících osob, a tudíž by měl být krytý stínítkem.

Pokud máte rádi barvy, dbejte na to, aby vnitřní strana stínidla byla bílá. Zabráníte tak přenášení nechtěných odstínů na servírované jídla či na jakoukoli činnost za jídelním stolem.

 

Vyberte nejlepší závěsné světlo

Kde nejlépe nakoupit?

Nejen velikost místnosti, ale také styl je směrodatný při zařizování interiéru. Vyberete si atraktivní lampu, která snadno “zapadne” nebo sáhnete po luxusním lustru, který okamžitě zaujme? V obou případech se vyplatí přehledný online nákup.

Eshopy , nejlampy.cz, 4home.cz nebo bonami.cz vám nejen, že nabídnou to, co hledáte, ale zaručí vám spokojenost i v oblasti kvality. V rámci kategorií najdete atraktivní kousky do všech místností v bytě či domě.

[/su_table]

4home
bonami

[/su_table]