Pro efektivní posilování a cvičení na principu vibrací slouží vibrační plošiny, nazývané také vibromasážní stroje. Jde o speciální plošiny, které jsou skvělým pomocníkem při formování postavy, jelikož vibrace způsobují reflexivní stahování svalů, a tím je intenzivnější i procvičování, zpevnění a formování svalstva.
Vibrační plošina slouží přitom k procvičení celého těla a ty nejlepší přístroje dokonce dokážou vypočítat na základě parametrů i procentuální obsah tuku. Aby však vibrační plošina splnila ve vaší domácnosti představy o efektivním cvičení, je potřeba vybrat ten správný model podle některých důležitých funkcí a parametrů.
Vibrační plošina na hubnutí i na cviky na břicho
Hlavně pro ženy je vibrační plošina synonymem pro úspěšné a efektivní hubnutí. Ano, částečně to může být pravda, ale to není vůbec její primární cíl. Množstvo cviků, které se dají na vibrační plošině vykonávat, je velmi pestřejší a prakticky se dá říct, že procvičíte všechny velké svalové partie.
Můžete tu cvičit cviky na lýtka, zadek, břicho, stehna, ramena i ruce, dokonce se tu dá i relaxovat ve vzpřímeném postoji s mírně pokrčenými kolenami. Všechno záleží na typu vibrací, ty nejlepší modely mají dokonce 3D vibrace pro mimořádnou efektivitu cvičení.
Jelikož při cvičení na vibrační plošině jsou minimálně namáhané klouby a šlachy, mohou na stroji cvičit i senioři, těhotné ženy a lidé po operacích kloubů. Samozřejmě v případě rizikových skupin jen s doporučením lékaře. Na výběr je z více značek plošin, například Master nebo HMS, ale důležitější než značka jsou některé podstatné funkce.
Vyberte si z nabídky vibračních plošín!
|
||
Vibromasážní stroj inSPORTline Julita |
|
|
|
||
|
||
Vibrační posilovací stroj DKN XG-10.0 |
|
Typ vibrací rozhoduje o efektivitě cvičení
Při výběru správného typu vibračního stroje je potřeba si všimnout hlavně technologie zabezpečující vibrace. Nejčastějším typem je vibrační plošina s vertikálními vibracemi nahoru a dolů, případně s horizontálními vibracemi do stran. Tento typ vibrace je standardem a nabízejí ho i levnější značky.
Zajímavostí jsou vibrace pomocí vibračního pásu, které mohou pomoct lepšímu cvičení a formování hlavně předního a bočního břišního svalstva. Pokud to jde, zvolte si plošinu disponující kombinovanými vibracemi, takže vibracemi horizontálními i vertikálními. Díky nim bude cvičení ještě intenzivnější a v konečném důsledku lepší.
Důležitá je i nosnost a výkon motoru
Aby vibrační plošina sloužila delší dobu a zároveň vám mohla pomoct efektivně ve formování těla a při cvičení, musíte si zvolit správnou nosnost. Ta závisí na vaší aktuální hmotnosti, ale také na tom, aby zařízení vydrželo pravidelné a dlouhodobější používání. Nejlacinější stroje mají nosnost do 100 kg, ale doporučujeme raději o něco víc – 120 kg.
Co se týká motoru, jeho výběr je důležitý též na základě vyše zmíněných kritérií. Nejmenší výkon bývá okolo 80 až 110 W, ale lepší bude motor s výkonem 300 2. Pokud chcete využívat efektivně kombinované vibrace, musíte jít výš, doporučujeme výkon až 400 W. Nad tuto hranici už však jít nepotřebujete, bylo by to pro běžné účely mrhání finančními prostředky.
Nejlepší vibrační plošina? Na tyto funkce a vlastnosti se zaměřte nejvíc
Jak si vybrat vibrační plošinu přesně podle svého gusta do domácnosti a zároveň si užít co nejvíc komfortu? Klíčem k úspěchu je výběr modelů se správnými parametry a zároveň s takovými funkcemi, které vám cvičení ulehčí a udělá efektivním. Nemíste však zapomenout ani na údržbu a správnou osbluhu.
Při výběru tedy zohledněte následující faktory:
- typ vibrací – jak jsme zmínili v úvodu, typ vibrací ovlivňuje úspěšnost a efektivitu cvičení, takže jestli to jde, volte raději kombinované vibrace než ty s jedním typem
- rozměry vibrační plochy – čím větší plocha, tím pohodlnější cvičení; nejmenší vibrační plošiny mají plochu 53 x 38 cm, největší 80 x 40 cm
- maximální nosnost – nosnost jsme rovněž zmínili, také v tomto případě platí, že čím je hodnota větší, tím lépe, ale není třeba to samozřejmě hnát do extrému
- počet rychlostí vibrací – počet rychlostí vibrací umožňuje plynulejší a přesnější nastavení, což pocítíte hlavně při cvičení některých extrémně náročných svalových partií; maximální počet bývá až 60 rychlostí, ale až tolik většinou nepotřebujete
- ovládání – pokud to jde, upřednostněte vibrační plošinu s displejem a funkcemi pro sledování tělesných parametrů; klasické ovládání bývá integrované, pokud chcete ještě víc pohodlí, můžete zvolit dálkové
- dodatečné a praktické funkce – ergonomická madla, pohodlné uchycení, robustní konstrukce či systém vyrování nerovností na podlaze pro stabilitu, to všechno se sice zdá jako luxus, ale jde o velmi praktické funkce
Jak dosáhnout nejlepších účinků? Správným výběrem
Když nejste příliš aktivní sportovec a i cvičení na vibrační plošině budete brát spíš rekreačně, volte jednodušší domácí vibrační plošiny. Ty nabízejí sice slabší výkon motoru i menší zatížení, ale jsou zajímavé cenou a v konečném důsledku byste ani víc funkcí nepotřebovali.
Pokud byste se chtěli věnovat cvičení aktivněji, potřebujete vyšší nosnost a hlavně lepší motor. Za tímto účelem jsou zde kloubové vibrační plošiny, kde je výkon motoru i nad 350 W a vibrace může být vícero směry díky dvěma motorům.
Pro profesionály, ale i pro ty, kteří chtějí brát cvičení vážně, doporučujeme upřít pozornost na profesionální vibrační plošiny s rozšířenými funkcemi. Zde bývá systém vibrací zdvojený, k dispozici je více přednastavitelných funkcí a programů i celá řada doplňkových funkcí na měření efektivnosti cvičení.
Vyberte si z nabídky vibračních plošín!
|
||
Vibromasážní stroj inSPORTline Julita |
|
|
|
||
|
||
Vibrační posilovací stroj DKN XG-10.0 |
|
Nejen recenze, ale i zkušenosti rozhodují
Při výběru konkrétního modelu se však rozhodně neorientujte jen podle technických kritérií. Důležitá je použitelnost v praxi, takže v tomto případě doporučujeme zkusit najít nějaké recenze na konkrétní modely. Například funkce vyrovnání nerovností může vypadat dobře, ale jak funguje v praxi, to se dozvíte až na základě referencí z používání stroje.
Stejně důležité je všímat si v takových recenzích také toho, jak se s vibrační plošinou manipuluje, zda nezpůsobuje příliš velký hluk a jaká velikost je dostatečná pro pohodlné cvičení. Standardem bývá například velikost plošiny okolo 68 x 48 cm, ale opravdu to bude stačit? Na podobné otázky recenze na základě zkušeností odpovídá nejlépe.
Nejlepší cena i výběr? Prodej přes internet
Jak už víte, vibrační plošina je přesně to, co vám chybí doma nebo ve vašem soukromém fitku, doporučujeme si dát záležet nejen na výběru konkrétního modelu, ale také na výběru prodejce. Už dávno neplatí, že abyste koupili kvalitní vibrační stroj, musíte bezpodmínečně navštívit jen kamennou prodejnu s drahým sortimentem.
Naopak mnohem lepší výběr a lepší ceny nabízejí online obchody. Vyhýbejte se ale takovým, které neznáte a která se vás snaží nalákat jen na nejlepší cenu. Když totiž bude problém s dopravou či reklamací, můžete na příliš nízkou cenu doplatit vyššími náklady během servisu či užívání.
Proto doporučujeme zkusit podívat se v první řadě na nabídku známějších e-shopů. Specialistou v této oblasti je například známý obchod Insportline, kde najdete ty nejnovější a nejžádanější vibrační plošiny na trhu. Druhou možností je známý internetový obchod Kasa, který má těž celkem širokou nabídku skladem ihned k odeslání.
De grandes courses automobiles et des grands prix. http://bata.net.bd/thermal-disc-printing-technology-what-it-is-and-exactly-how-it-can-benefit-you-as-well-as-your-business/
Commande Raidlight, saison 3, épisode 1. https://www.youtube.com/watch?v=EOo0ax3Q6RI