Vyberte stranu
Jak zařídit ložnici? Jak si ji ideálně zařídit? + Výběr Top 10 postelí
5 (100%) 5 votes

Nároky na to, jak zařídit ložnici jsou často nižší než u zbývajících místností v interiéru. Možná je to tím, že tento pokoj využíváme “pouze” na odpočinek a přes den se v něm téměř nezdržujeme. No právě kvalitní spánek by měl být důvodem proč nepodceňovat výběr zařízení.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz    4Home.cz, Bighome.cz  Bonami.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Zařízení bytu ovlivňuje to, jak se v něm cítíme. I interiér ložnice ovlivňuje to, zda je spánek klidný. Buzení se s úsměvem nemusí být výmyslem. Správné spojení postele, roštu a matrace může nadělat divy, stejně také příjemná atmosféra, kterou vytvoříte designovým nábytkem, světlými barvami, ložním povlečením či pořádkem.

 

jak zařídit ložnici - postel do ložnice

S čím začít?

Orientace místnosti může být důležitá. Pokud se ptáte, jak zařídit ložnici podle Feng Shui, právě výběr pokoje je prvním z klíčových atributů. Jihozápadní směr je prý nejvhodnější volbou pro manželské a partnerské vztahy. Severovýchodní je naopak ideální pro děti a studenty.

Čemu byste se podle tohoto umění měli vyhnout, je umístit ložnici blízko vchodu. Ani spánek nad garáží nemusí být klidný. Tento prostor totiž působí jako byste spali na střeše “skladiště”, a tak se k vám dostávají vibrace z ulic, které mohou narušit harmonii.

Ložnice v podkroví může zase vyvolávat skličující pocity. Osvětlení je více než důležité. Je jedním z nejlepších způsobů jak zvedat energii v místnosti. Záleží samozřejmě i na vhodném rozmístění nábytku. Výroba na míru bude v tomto případě dobrou volbou …

 

Nejlepší postele do ložnice na trhu

Stěny v ložnici

I malba stěn dokáže způsobit dilema. V ložnici by se však měla ubírat jedním směrem – k přírodním odstínům, ke světlým a tlumeným barvám. Ačkoliv zářivé barvy dodávají energii, na stěnách se jim vyvarujte. Povlečení je naopak snesou, no ne celoplošně, ale na detailech či vzorech.

Při vzorech ještě zůstaneme. V ložnici jsou totiž vítané, zejména co se týká tapet. Jsou buď nenápadným doplňkem stěn, který podtrhuje celkový design místnosti, nebo vynikají svým výraznějším potiskem, ale ideálně pouze na jedné stěně. Geometrické tvary, ale i přírodní motivy vytvoří originální interiér. Opět pozor na “křiklavost”.

 

velkoformátová tapeta

Kvalitní postel je základ

Postel si jednoznačně zaslouží materiál, který vydrží roky. Vydrží, aniž byla narušena její stabilita či jakékoliv bezpečné a zdraví prospěšné používání. Dřevo je ověřená klasika a spolu s čalouněným čelem vytvoří nejen romantiku, ale i pohodlnou opěrku při večerním čtení knihy.

Manželské lůžko by mělo mít minimální šířku 160 cm, i když doporučeným rozměrem je 180 cm. Délka matrace musí alespoň o 25 cm převyšovat výšku postavy ležícího. Co se týče výšky postele platí, že čím vyšší, tím lepší – zejména pro seniory. Ovlivňuje totiž pohodlnost při ranním vstávání z ní.

Ideální kombinace roštu a matrace se také podílí na kvalitě spánku. Rošt v podobě celoplošné desky se nedoporučuje kvůli nedostatečnému odvětrání matrace. Laťkové rošty používejte s pružnými matracemi nebo také s vysokými pěnovými pro ty, kteří mají rádi tvrdší spánek. Lamelové naopak vyžadují pevné pěnové matrace, případně taštičkové.

 

ja zařídit ložnici -dřevěná masivní postel

 

Jak zařídit ložnici moderně?

Šatní skříň s posuvnými dveřmi a funkčními úložnými prostory si může dovolit i více než oblíbenou imitaci dřeva. Různé potisky a motivy vám jednoduše “promítnou” do jejího designu. Nezapomeňte, že jednoduchost má v tomto případě větší váhu …

Moderní ložnici tvoří i osvětlení. To si jednou vystačí i s tlumenou verzí. Stolní lampy na nočním stolku by však neměly chybět, nejlépe v jejich designovém provedení. V současnosti jsou zajímavou alternativou svítidel i stropní lampy visící těsně nad nočními stolky.

Ani koberec není přežitkem minulosti. Větší kusový koberec pod postelí bude působit nejen esteticky, ale ráno vás uchrání před studenou podlahou. I závěsy či polštáře zpříjemní interiér ložnice. Jemné romantické vzory a vzdušné materiály se umí obléknout do moderního i venkovského stylu.

 

 

tmavohnědá skříňka

S nábytkem to nepřehánějte

Základem je postel, noční stolek a šatní skříň. Ani zásuvkovou komodou neuděláte krok vedle. Police použijte jen v minimálním množství, pokud vůbec. Regálům se raději úplně vyhněte. Velká ložnice přivítá i otoman či rozměrný taburet u nohou postele. I křeslo je alternativou.

Dekor dřeva v různých odstínech zútulní interiér ložnice, ale ani bílé tóny nebudou špatnou volbou. Co se týče stylů, jsou věcí vkusu, ale důraz na sladění a harmonii je nutností. Trendové kombinování stylů pro interiér ložnice neplatí.

Zrcadlo usnadní oblékání a stane se praktickou součástí zařízení. Může zdobit dveře skříně nebo být součástí ložnice ve stojící variantě. Pro mnohé nepostradatelné, ale pokud se řídíte uměním Feng Shui, měli byste ho vynechat.

 

Nejlepší postele do ložnice na trhu

Jak zařídit ložnici ve zkratce

Nezapomeňte, že ložnice patří mezi nejchladnější místnosti v bytě. Měla by být dostatečně odhlučněná, aby vnější vlivy ulice nerušili spánek. Její umístění se doporučuje co nejdále od vchodu a od “rušných” pokojů v bytě.

Ložnice není prostorem vhodným k uskladňování věcí. Vyvarujte se nepořádku a zbytečným doplňkům. Dbejte na vzdušnost a oblečení dopřejte osobité místo. Vyhněte se výrazným barvám, ale také elektronice. Sledování televize přenechejte obýváku.

Praktický noční stolek je typ nábytku, na který byste neměli zapomenout. Kvalitní postel a matrace by měly být samozřejmostí. Nepodceňte její výběr a dbejte i na ideální rozměry. Znásobte svůj komfort i prostřednictvím ložního prádla a ciťte se jako v bavlnce.

 

 

Bavlněné povlečení Laviva

Kde je nejlepší výběr?

Pokud již víte jak zařídit ložnici, další otázkou je, kde pro ni najít vhodný nábytek a doplňky. Kromě dobře známých velkoobchodních řetězců nabídnou široký výběr i eshopy Hezkynabytek, Bonami, Bighome, 4home.

Nápady a inspirace vám mohou nabídnout ještě několik možností zařízení, ujistit vás o vašem návrhu nebo jej “vyměnit” za jiný. Nenechte se odradit malými prostory a pamatujte na pravidlo světlých barev.

 

4home
bighome-sk