Vyberte stranu
Tapety do ložnice
4.6 (92%) 10 votes

Tapety do ložnice stále drží krok s interiérovým designem. Možnost vytvoření zajímavého dekoru stěny s cílem vidiny krásnějšího domova, lákala lidi už před několika staletími. Od té doby samozřejmě prošly vývojem a s technickým pokrokem se rychle rozvíjely nejen rozmanité materiály tapet, ale i vzory či různé interpretace grafických děl.

V současnosti můžeme tvrdit, že škála nabídky potisku je neomezená. Na tapety do ložnice, ale také do jiných místností, si totiž můžeme vybrat jakýkoliv motiv, či dokonce vlastní fotografie. Zařízení bytu tak může získat nový rozměr i atmosféru.

Tapety do ložnice

Tapety do ložnice mají rovněž své kritéria výběru

Při volbě materiálu je nutné si uvědomit, které stěny z jednotlivých místností bytu či domu, budou tapety zdobit. Rozlišujeme několik druhů. Zmínit můžeme například papírové, vinylové, vliesové, textilní, fototapety či tapety ze skelného vlákna, korku, veluru a podobně.

Hlavním kritériem výběru však stále zůstává design. Tapety se totiž promítají do podoby výrazného nositele atmosféry interiéru. Stejný vzor na všech čtyřech stěnách místnosti je již minulostí a v současnosti se preferuje zejména dekor jedné plochy nebo tapetové pásy.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop a 4home.cz, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Základní druhy tapet a jejich charakteristika

Vinylové tapety se vyrábí z umělé hmoty a hodí se i na stěny disponující nedokonalostmi, protože je dokáží překrýt svou strukturou. Jsou vhodné do všech místností, díky odolávání vlhkosti a možnosti mytí, čímž mají výhodu oproti běžným interiérovým barvám.

Vliesové tapety se dobře lepí na stěnu, jsou částečně omyvatelné a vhodné i na drobnější trhliny. Výrobním materiálem je netkaná textilie. Případné opravy nebo pozdější renovační práce jsou usnadněny tím, že “vliesovky” lze v suchém stavu stáhnout ze stěny. Výbornou vlastností je i vysoká paropropustnost.

Tapety ze skelných vláken jsou cenově náročnější, mohou však posloužit i na povrchovou úpravu stěn, zakrytí prasklin a vyznačují se také nehořlavostí, voděodolností a odolností vůči hmyzu. Papírové tapety mají éru své slávy již za sebou, a to jak kvůli způsobu jejich nanášení, tak i způsobu případného odstraňování.

Tapety do ložnice – jednoduchost nebo extravagance?

Ložnice je místností, kde čerpáme novou energii, a to zejména kvalitním spánkem. Ten mimo jiné závisí také na tom, jak dobře a příjemně se v tomto pokoji cítíme. Tomu odpovídá i samotné zařízení jejího interiéru.

Nebojte se zaexperimentovat. Tapety do ložnice mohou přenést část přírody rovnou do vašeho domova. Nad manželskou postelí totiž nemusí viset pouze fotografie nebo obrazy. Udělejte umělecké dílo ze stěny za lůžkem, přičemž sáhněte i na odvážnější vzory a motivy. Křiklavé barvy však raději vynechejte …

Na jednoduchost se vyplatí vsadit vždy. Pokud se vám žádá interiér ložnice oživit, ale máte rádi jemné a nenápadné odstíny, výrobci myslí i na vás. V nabídce naleznete i dekorační tapety do ložnice, které svou zajímavou strukturou povrchu či decentním vzorem ulahodí oku a zaručí dokonalé sladění a harmonii.

Tapety do ložnice

Fototapeta namísto obrazu?

Obrazy na plátně jsou již dobře známou záležitostí z kategorie bytových doplňků a dekorací. Výhodou fototapet však je, že žádaný portrét či fotografii dokáží promítnout velkoformátově a celoplošně, takže vaši stěnu může zdobit oblíbená přírodní scenérie, svatební fotografie, v podstatě cokoli.

Je pravdou, že výběr nemusí být vždy šťastný, zvláště pokud jde o interiér ložnice. V tomto případě je hranice mezi estetičností a kýčem tenká. To se může odrazit nejen na designu, ale i na atmosféře místnosti a následně neklidném spánku.

To však neznamená, že od něj musíte upustit. Stačí pořádně zvážit, zda je daná fotografie “reprezentativní”, abyste ji o pár měsíců nemuseli měnit. V konečném důsledku jde i tak o váš vkus a vaše bydlení, čili pokud s volbou budete spokojeni, odrazí se to i na duševním odpočinku v této místnosti.

Tapety do ložnice

Současné designové trendy tapet

I tapety podléhají módním trendům. Ty v 3D formátu se stále drží na výsluní. V současnosti jim kralují přírodní motivy a různé imitace, zejména dřeva či kamene. Krok vedle neuděláte ani výběrem vzorů, ať už půjde o jednoduché pásky nebo složitější geometrické tvary.

Za zmínku stojí i populární vzhled pohledového betonu, ten se však kvůli pocitu chladnosti do ložnice velmi nehodí. Svět flóry a fauny také není v zapomnění, ale zvířata se přece jen budou lépe vyjímat v dětských pokojích. Pokud si stále nejste jisti tapetou do ložnice, inspirujte se několika zajímavými nápady.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop a 4home.cz, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Výhody tapet nejen do ložnice

Možností zútulnění interiéru je několik. Pokud jste se rozhodli pro formu tapet, setkáte se s výhodami rychlé a radikální proměny, dekorativního efektu, lehkého udržování, minimálního stavebního odpadu a prachu, také i jednoduché realizace, která platí pro samolepicí tapety do ložnice.

Různorodost tapet spočívá nejen v materiálech, ale také v nesčetné škále barev, vzorů a motivů, které klasickou “malbou” dosáhnete jen těžko, pokud vůbec. Nespornou výhodou tedy nezbývá jen jedinečné zbarvení a přesnost, ale i případná změna, a tedy možnost jednoduchého odstranění bez poškození omítky.

Tapety do ložnice

Kde je nejlepší výběr?

Tapety najdete v širokém zastoupení v kamenných prodejnách, ale přiznejme si, že ne vždy je praktické listovat ve velkém vzorníku. Eshopy naopak nabízejí pohodlný způsob nákupu, často s možností okamžitého odpovídání na případné otázky prostřednictvím “chatu”.

Můžete tak získat další podrobnosti o produktu jednoduše a rychle. S výběrem vám pomohou například v Bonami nebo 4home, kde najdete také velkoformátové, moderní, luxusní či 3D tapety do ložnice.

 

Nejlepší nabídky pro barvy a tapety najdete zde

vstoupit do e-shopu
Bonami vstoupit do e-shopu