Vyberte stranu
Posuvné stěny jako praktické i designové dělicí systémy. Podle čeho si je vybrat?
5 (100%) 4 votes

Alternativou ke klasickým příčkám v bytě nebo v domě jsou posuvné stěny. Jejich funkčnost spočívá ve více možnostech. Opticky či prakticky rozdělují místnost, vystupují v úloze stínicí techniky a v případě potřeby rozčlení prostr na menší části, například v kanceláři.

Jestli jste se rozhodli pro mobilní posuvné stěny, variabilita vás potěší hlavně z hlediska víceúčelovosti využívání interiéru. Toto využití se však orientuje i na speciální, na míru vyrobené odkládací plochy a úložné systémy, které stylově skrývají a pomáhají jim atraktivně splynout se zbytkem zařízení.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! 4Home.cz  Bonami.czBighome.cz  nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Posuvné dveře do stěny jsou rovněž aktraktivní variantou

Stále přetrvávajícím trendem posledního desetiletí jsou posuvné stěny fungující na principu zásuvných dveří. Je třeba podotknout, že s jejich realizací je nutné počítat dopředu – už při projektovém plánování domu. Nejen technické řešení je zajímavé. Také to estetické nabízí širokou škálů materiálového i designového provedení.

V podstatě jde o průchodové dveře, které se v případě otevření zasunou do stěny, tzv. stavebního pouzdra. Tím na potřebný čas docílíte blízké podoby otevřené dispozice. Mnozí určitě ocení zapuštěné vodicí koleje, které nepřesahují úroveň podlahy a eliminují designově rušivé prvky.

 

Vyberte si z nabídky!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Paravan London and Paris

zobrazit nejlepší nabídku

Paravan PAR 1 Paravan - Halmar - PAR 1

zobrazit nejlepší nabídku

Posuvné stěny v bytě, to je funkčnost i estetické zpřestření v jednom

Posuvné stěny najdou uplatnění též jako příležitostné oddělení pracovního koutku nebo dětského pokoje, který patří sourozencům. V obou případech jde o to, jaké činnosti jsou v dané místnosti vykonávané. Například při hraní je lepší ponechat prostor otevřený, během přípravy do škole zase rozdělený.

Co se týká posuvných dveří nebo mobilních příček, právě majitelé bytů by mohli zvážit jejich použití. Poslouží jako vizuálně zajímavá a praktická náhrada za klasický typ dveří, které při bězném otvírání zaberou víc plochy, než bychom chtěli. Takováto změna si sice vyžaduje rekonstrukci, ale sami budete překvapení, jakého působivého výsledku můžete docílit.

Malý interiér často představuje výzvu. Posuvné stěny nebo dveře jsou proto vhodným adeptem na lokální získání větší plochy, ale taktéž na dosažení soukromí. V jednopokojovém bytě se oddělení obýváku a pomyslné ložnice stane atraktivní skutečností. Paravány vám dopřejí soukromí a zároveň zkrášlí interiér.

 

paravány

Japonské posuvné stěny cena pasuje na favority v rámci tematiky

Vybrané textílie na jejich použití docílí jednak výrazného designového efektu, a jednak zvoleného stupně propustnosti světla. Můžete si tak dopřát úplné soukromí nebo jenom ztlumit sluneční louče.

I látková stínicí technika nabízí různé varianty použití. Rozdíl je v typu použitých systémů a způsobu ovládání. V podstatě jde o jakousi velkoformátovou alternativu k žaluziím a roletám, která funguje na principu kolejnicových profilů, do kterých jsou zasazené speciální látky s dekoračním potiskem podle přání.

Tyto zavěšené panely mohou být dokonce i dřevěné. Obvykle disponují šířkou 30 až 60 centimetrů, přičemž se dají shrnout na jednu stranu nebo na dvě, podobně jako závěsy. Je možné je použít také jako dělicí příčku, ale je potřeba počítat s tím, že nezabrání pronikání hluku či zápachu z vedlejších prostor.

 

Posuvné skleněné stěny: znáte skládací příčky v podobě harmoniky?

Prosklené stěny dokonale padnou modernímu interiéru. Jejich výhodou je nepochybně jeho prosvětlení, i když na výběr jsou různé povrchové úpravy skla. Mléčné, matné, pískované, vzorované, s fototapetou – klidně mohou nést podobu vašeho oblíbeného motivu.

Použití posuvných stěn ze skla v tzv. harmonikové variantě je ideálním řešením:

  • na přirozené propojení vnitřních prostor a exteriéru
  • díky inovativním technologiím také pro plynulý bezbariérový vstup na balkón, terasu či zahradu
  • i kvůli velkému šetření místa, protože se sklěněné příčky několikanásobně zmenší poskládáním do strany.

Jinou, ale jednoznačně oku lahodící, skleněnou variantou jsou bezrámové stěny ze skla. Uvítají je hlavně nadšenci minimalismu, protože plocha takových posuvných dveří není připevněná do rámu, ale do speciálního mechanismu pomocí tzv. čelistí.

 

posuvné stěny

Posuvné dělicí stěny se hodí do moderních domácností i kanceláří

Potřeba rozdělení vznikne čas od času i v otevřeném dispozičním řešení. Vtom na řadu přichází posuvný systém, například ve verzi velkoplošných panelů zavěšených ve speciální liště na stropě. Umožňuje tak částečné nebo celkové rozdělení konkrétní obytné plochy. Navzdory velké hmotnosti je manipulace jednoduchá.

Podobný typ posuvných stěn představují materiálově různorodé panely, které jsou umístěné do vodicích kolejniček na podlaze nebo ve vodicí liště zavěšené na stěně. Avšak tím, že k ní úplně nedoléhají, nemusí zabezpečovat takovou tepelnou izolaci jako klasický typ dveří v pevné příčce.

Je třeba počítat s tím, že potřebují volný prostor tam, kde se budou posouvat. Ale není třeba se bát o design, také přiznané pojízdné mechanismy najdete ve stylových provedeních. Oproti designovým bezrámovým láhůdkám získáte atraktivitu za citelně nižší cenu, a to i v kancelářích vyžadujících zajímavé řešení.

 

Vyberte si z nabídky!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Paravan London and Paris

zobrazit nejlepší nabídku

Paravan PAR 1 Paravan - Halmar - PAR 1

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nakoupit? Nejpohodlněji přes internet!

Posuvné stěny oživí vaše bydlení a zároveň mu dodají funkčnost. Nepochybnou výhodou je totiž minimální zabrání plochy v porovnání s příčkovou klasikou. Oddělit, nebo spojit? To je otázka! Tyto variabilní panely či dveře dokážou oboje. Otázkou už tedy pouze je to, kde si je vybrat a koupit.

My doporučujeme ověřené e-shopy, například 4homeBighome nebo Bonami, které mají zajímavou nabídku různých dělicích komponentů. Pokud uvažujete nad sofistikovanější verzí mobilních stěn, například s dálkovým ovládáním, vsaďte na ověřené výrobce a porovnejte zkušenosti zákazníků. Jinak by vás mohl tento trend vyjít poměrně draho.

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu