Vyberte stranu
Chcete rychle připravit čaj nebo kávu? Nejlepší rychlovarná konvice nemusí být ta nejdražší
5 (100%) 1 vote

Nenahraditelný a praktický pomocník v domácnosti, tak by se daly charakterizovat rychlovarné konvice. Možná si na úvod řeknete, že na takovém jednoduchém malém kuchyňském spotřebiči ani není co vybírat. Co by měla splňovat nejlepší rychlovarná konvice?

Opak je však pravdou. Příkon, objem, typ topné spirály, materiál, regulace teploty. To je jen pár vlastností a funkcí, které dělají z rychlovarných konvic univerzální spotřebiče schopné nahradit klasické čajníky, džbány a podobně.

nejlepší rychlovarná konvice

S termoregulací i s podsvícením

To, zda má rychlovarná konvice podsvícení, je spíše záležitost efektu a elegance. Jsou však vlastnosti, které jsou důležité pro samotné fungování tohoto užitečného kuchyňského pomocníka, například způsob uložení topné spirály. Pokud se dá, upřednostněte konvice s jejím skrytím, ušetříte si námahu při údržbě.

Důležitou vlastností je i příkon konvice. Čím je větší, tím rychleji se voda ohřeje, ale zároveň se spotřebuje i více elektrické energie. Nejčastěji mají konvice 2000 až 2300 W, ale pokud ji potřebujete využívat častěji, volte ty, které mají nad 2300 W.

Podle četnosti používání a četnosti domácnosti třeba zvolit i správný objem. Standardem je objem od 1 do 1,5 litru, menší se hodí jen pro jedno až dvoučlenné domácnosti. Konvice s objemem více než 1,5 litru je určená do kuchyně pro časté použití.

Pokud si nechcete zalévat kávu nebo čaj jen 100 stupňovou vodou, nejlepší rychlovarná konvice pro vás bude ta s nastavením teploty. Obvykle si můžete nastavit horní hranici intervalu na 70 až 100 stupňů Celsia.

 

Nejlepší rychlovarné konvice

 

Levná rychlovarná konvice? Důležité je, aby měla tyto funkce

Rychlovarné konvice se dnes prodávají v různých cenových hladinách. To, že je nějaká konvice levná, nemusí nutně znamenat, že je nekvalitní. Základem je, aby měla takové vlastnosti a parametry, které budou znamenat efektivní fungování, pohodlné ovládání a snadnou údržbu.

Každá, nejen ta nejlepší rychlovarná konvice, by měla mít tyto funkce:

 • filtr proti vodnímu kameni a proti vápenitým usazeninám, které zachytí nečistoty při nalévání vody
 • průhlednou a dobře viditelnou měrku, ideální s vyznačením více objemů
 • otočnou základnu, která umožní konvici uložit libovolně a díky 360 stupňovému konektoru nebude problém uložit celý set konvice a základny kamkoli na linku
 • systém proti kapání vody při nalévání do užšího nádobí

 

Která je nejlepší rychlovarná konvice? Keramická, skleněná, nebo …?

Z hlediska materiálů se u nás nejčastěji prodávají 4 typy konvic. Prvním jsou zřejmě nejrozšířenější plastové konvice, které jsou cenově nejdostupnější. Přestože jde na první pohled o low-cost řešení, i tyto konvice mohou disponovat zajímavými funkcemi.

Druhým nejčastějším materiálem je nerez. Nerezové konvice mají typicky chladný stříbrný lesk, který zapadne například k dalším malým domácím spotřebičům. Jde o materiál kvalitnější než plast, který se navíc velmi snadno čistí a je stále více žádaným.

Třetím typem jsou skleněné rychlovarné konvice. Ty jsou již o něco dražší , zejména ty kvalitnější, přičemž designově jsou téměř vždy zkrášlením kuchyně bez ohledu na to, v jakém stylu je kuchyň zařízená. Problémovější je ale jejich údržba, zejména odstraňování vodního kamene musí být pravidelné a důkladné.

Posledním typem konvic jsou keramické konvice. Jde o absolutní špičku z hlediska materiálů ale i využitelnosti v praxi. Skvěle izolují teplo, jsou designově tradičně na nejvyšší úrovni. Menším problémem jsou jen o něco vyšší cena a trochu vyšší hmotnost.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Kasa.cz, Okay.cz, Euronics.cz  nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Nejlepší rychlovarná konvice? Test a recenze ukáže realitu

Pokud si myslíte, že si stačí prostě jen prostudovat technické parametry a podle nich si vybrat konvici, mýlíte se. V případě, že již předem počítáte s tím, že kupujete akciovou konvici jen na pár měsíců, můžete klidně pokračovat. Pokud však chcete spotřebič, který vám vydrží delší období, musíte dívat i na jeho používání v praxi.

Na to jsou nejlepší různé recenze a testy, kde je třeba si všímat:

 • zda má konvice automatické bezpečnostní vypnutí a pokud ano, jak spolehlivě pracuje
 • jak rychle se připravuje voda vzhledem k příkonu konvice; pozor, nepleťte si příkon a výkon
 • pokud spirála není skrytá, jak jednoduchá nebo složitá je její údržba; pokud je spirála skrytá, jak to ovlivňuje rychlost přípravy vody
 • jak dlouhý je přívodní síťový kabel a zda se sním dobře manipuluje
 • zda je základna otočná, což usnadňuje manipulaci s konvicí
 • jak spolehlivě funguje regulace teploty vody, pokud jí konvice disponuje
 • pokud má konvice anti-drip systém proti nalévání vody bez kapání, jak funguje i při delším období bez údržby filtrů

Bosch, Concept, Tefal a jiné značky

Zdaleka už neplatí, že nejlepší rychlovarná konvice musí být jen nějaké prestižní značky. Skvělé funkce, ale zejména výborný poměr užitné hodnoty, ceny a kvality, nabízejí dnes kromě těch nejlevnějších konvic už opravdu všechny značky.

Velmi dobré zkušenosti jsou tak nejen s těmi nejlepšími, například Bosch, Tefal, DeLonghi nebo Electrolux, ale i se značkami Beko, Ariete, Braun, Concept , ECG nebo Catler. Doporučujeme při výběru zohlednit i novinky, které mohou obsahovat zajímavé funkce bez ohledu na značku.

 

Nejlepší rychlovarné konvice


Nejlevnější rychlovarná konvice? Zkuste tyto eshopy

Bez ohledu na to, kterou značku či model si vyberete, velmi důležité je i to, kde nakoupíte. V honbě za nízkými cenami nakupuje mnoho lidí konvice například v obchodních řetězcích nebo v internetových obchodech, o kterých názvu nikdy ani neslyšeli. Kromě ceny by měly být důležité také kvalitní zákaznické služby a bezproblémový přístup k reklamacím.

Na takový servis se můžete se spolehnout ale jedině u těch prodejců, kteří mají dlouhodobě pozitivní reference od zákazníků. Dobrým příkladem jsou eshopy 4home nebo Kasa  Okay  Euronics což je internetový obchod známé síti elektro prodejen s množstvím konvic skladem i dopravou zdarma.

 

kasa vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu