Vyberte stranu
Taburetky nejsou jen na sezení. Zkrášlete jimi obývák nebo kuchyň!
5 (100%) 2 votes

Pohodlí mohou nabídnout různé druhy nábytku k sezení, ne jen sedačky. Dokonce i ty, které nejsou rozměrově velkorysé. Taburetky mají bohatou historii. Byly například součástí kosmetických stolků šlechtičen a v různých podobách a obměnách s tzv. Ottomany měnily svůj primární účel. Na co slouží dnes?

Všestranné využití dělá z taburetek v podstatě “multifunkční nábytek”. Poskytnou místo k sezení v případě početné návštěvy či na odložení drobností, udělají pohodlí při líčení a usnadní obouvání v předsíni. Vítány jsou také v dětských a studentských pokojích, ale hodí se i na balkon či terasu. Právě univerzálnost je jedna z jejich nejlepších vlastností.

 

taburetka Tempo Kondela

 

Nejlepší taburetky

Některé taburetky se dají dokonce rozložit a využít na příležitostné spaní. Nemusí být tedy určeny výhradně k sezení. Ložní lůžko, úložný prostor, ale i odkládací plocha nebo “schůdek”, jehož prostřednictvím lze dosáhnout na věci vzadu ve skříni – zmiňovaná multifunkčnost jim dává přívlastek nej.

Za zmínku stojí i taburetky na kolečkách. Snadná manipulace je při tomto “malém nábytku” samozřejmostí. Pokud ji však chcete dovést do dokonalosti, sáhněte po zajímavých kouscích s kolečky. Díky mobilnosti je jednoduše přesunete v rámci jednotlivých místností v bytě či v domě.

 

Výběr nejlepších taburetek

Taburetky s úložným prostorem

Funkčnost taburetek spočívá i v možnosti získat další úložný prostor. Některé typy poskytují po odejmutí sedáku místo pro odkládání věcí, například ovladače od TV, časopisů, brýlí, v podstatě čehokoliv, co nechcete nechat volně přístupné zraku návštěvy nebo tomu vašemu. Možná i vy znáte Puntičkáře, kteří milují “dokonalý pořádek”.

Úložný prostor má však v některých případech své mouchy. Jde konkrétně o jedno omezení, které se týká maximální nosnosti. Jelikož vnitřek takových taburetek je takříkajíc prázdný, chybí mu kvalitní výztuž a matracová výplň. Takové řešení nemusíte zcela zavrhnout, ale v případě častého sezení se vyplatí informovat o detailech.

Tempo Kondela SKLÁDACÍ TABURET

 

I do koupelny, předsíně či ke kuchyňskému ostrůvku

Specifický druh taburetek existuje i na využití prostor koupelny. Kvůli vlhkosti jsou samozřejmě materiálově přizpůsobené. Využívají se například při sprchování nebo jako stylový “němý sluha” na krátkodobé odkládání oblečení.

I v kuchyni mnozí ocení jejich praktičnost. Zejména ti, kteří bojují s nedostatkem prostoru v malých bytech. Kuchyňské sezení, například v podobě lavice, doplní pohodlné a stabilní taburetky.

Nejde však jen o výsadu malých místností. I kuchyňský ostrůvek často nabízí možnost příležitostného stolování. Existují i tzv. barové taburetky, které díky absenci opěradla prakticky zasunete pod prodlouženou pracovní plochu.

PLETENÝ TABURET

Designové taburetky

Hravé a vtipné? I takové mohou být taburetky. Proto má mnohdy hlavní slovo design. Nevytvoří pouze jedinečné tvary a barevné či materiálové provedení. Dokáže totiž zaujmout hned při prvním pohledu. Bohatá nabídka v kategorii taburetek se soustřeďuje i na extravagantnost. Ať vás nepřekvapí, že si můžete sednout na “volské oko, ústa či klavír”.

Designové kousky však najdete i v “tradičnějším” duchu. Svým vzhledem určitě nebudou nudit, ale přitom skvěle zapadnou nebo vyniknou v interiéru. Nejčastěji jde o atypické tvary, ale neutrální a přírodní barvy. Naopak, pokud dominuje typ materiálu, tvary nesou linie jednoduchosti.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home, Hezkynabytek a Bighome, Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Sladit nebo nechat vyniknout?

Široký sortiment taburetek umožňuje dokonalé sladění se zbytkem interiéru. Často se setkáte s totožným materiálovým provedením jako při sedací soupravě. Pokud tedy preferujete zařízení bytu bez špetky eklekticismu, tak se určitě nemusíte obávat, že nenajdete, co hledáte.

Přesným opakem jsou lidé, kteří v bydlení klidně zaexperimentovat a staví i na “mixování” stylů a barev. Taburetky jsou vhodným adeptem na “vyniknutí v malém”. Svým vzhledem mohou prostory ozvláštnit, ale nezahltí je, jak se to někdy stává při větších kusech nábytku.

Solitéry mají v interiérovém designu zelenou. Klidně si pořiďte i dva stejné taburety do obývacího pokoje, ale barevně je odlište, například od sedací soupravy. I osobité kousky můžete jemně doladit, a to prostřednictvím některých doplňků a dekorací. Designové spojení vytvoříte například s lampou, polštáři či obrazem totožných barev.

taburetky

 

Jaký typ či materiál vybrat?

Možnosti jsou štědré. Nabízí se klasická trojnožka, typický čtverec nebo obdélník a nezaostávají už ani oválné, kulaté, ba dokonce atypické tvary. Materiálová škála se v podstatě podobá té při výběru sedaček.

Látkové potahy, ekokůže a kůže jsou jakousi klasikou. No setkáte se také s plyšem, kožešinou, či vlnou. Dřevo, kov nebo plast může tvořit nejen základní konstrukci, ale i její sedací část. Běžně jsou upřednostňovány taburetky právě z masivu. Hodí se nejen do venkovského stylu, ale také do moderních domácností.

 

Výběr nejlepších taburetek

Levné taburetky versus nejlevnější taburetky

I vy patříte k tzv. domácím kutilům? Rádi vdechujete starým věcem nový život? V tom případě se u vás určitě najde několik věcí využitelných pro výrobu taburetky. Stačí už jen kreativnost, šikovné ruce, chuť a dostatek času – ty nejlevnější, ale zajímavé kousky se zrodí u vás doma.

Základ může poskytnout například stará pneumatika, vědro, bedýnka, polystyren, pařez ze stromu i plastové láhve, či dokonce dřevěná konstrukce na navíjení lana. Ostatní už záleží na vaší fantazii.

Pokud nejste zrovna zručný typ, nebo prostě nemáte na “kutilství” trpělivost, levné taburetky si zakoupíte i v eshopech Bonami, Bighome, 4home, Hezkynábytek. Z pohodlí domova si tak můžete vybrat zajímavé i “nenápadné” kousky. Nezapomínejte, že přehlednost filtru zjednoduší hledání. Tak co, už máte favority?

 

Bonami vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu