Vyberte stranu
Stropní svítidla jsou stylovou záležitostí interiéru. Takto je vyberete
5 (100%) 3 votes

Konkrétní místnost, velikost a tvar svítidla, světelný výkon, způsob umístění a v neposlední řadě samotný design jsou určujícím faktorem výběru stropního osvětlení. Jelikož jde obvykle o centrální svítidlo, záleží i na rozptylu světla a na jeho barevném provedení. Není bílá jako bílá … Toto jsou stropní svítidla.

Provozní náklady by měly být také středem vašeho zájmu. Obecně nižší spotřebu si zajistíte LED žárovkami, ale za zmínku stojí i úsporné žárovky s tzv. fluorescentních technologií, díky které můžeme hovořit o úspoře energie i dlouhé životnosti.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, nejlampy a 4home  Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

Visící lampa ROPS

Stropní svítidla do obývacího pokoje nejsou jen o designu

Obývací pokoj je víceúčelovou místností. Tvoří společenský prostor pro přijímání návštěv, ale zároveň je i soukromým místem na relax a odpočinek. Různé funkce jeho využívání ovlivňují i samotný výběr svítidla. To by se totiž mělo umět přizpůsobit jednotlivým činnostem, které jsou v obývacím pokoji prováděny.

Adekvátní velikost je jen jednou ze základních podmínek, ale právě ona bývá často kamenem úrazu. I když obvykle platí, že malé prostory vyžadují menší svítidlo a naopak, ne vždy je tomu tak.

Stropní lampy totiž neseženete pouze ve visící verzi, v podobě lustrů, ale také jako přisazené osvětlení, které můžete klidně nechat rozrůst i po větší šířce stropu. Co se týče stropu, záleží také na jeho výšce. Volba stropní lampy totiž odpovídá i tomu faktoru.

 

Vyzkoušejte tato kvalitní stropní svítidla!

Stropní svítidla v obývacím pokoji kouzlí s atmosférou

Přihlédnutím zmíněnou víceúčelovost je vhodné při koupi svítidla myslet na regulovatelnost osvětlení. I když se pravděpodobně nevyhnete v obýváku ani dalšímu doplňkovému osvětlení, stmívatelnost centrálního svítidla vás potěší nastavením požadované intenzity, a tím i vytvořením příjemné atmosféry.

Tu dotvoří samozřejmě i samotný design svítidla, který se doporučuje přizpůsobit danému stylu zařízení interiéru. O designové lampy či lustry určitě není nouze, právě naopak, široký sortiment atraktivních stropních svítidel vám zamotá hlavu. Při výběru však nezapomínejte, že svítivost v obýváku by měla být cca 200 lm na metr čtvereční.

 

Visící lampa CASSIOPEJA 3 - bílá

Stropní svítidla do kuchyně

I kuchyň je místností, ve které byste měli kombinovat různé druhy svítidel v rámci jednotlivých zón. Moderní kuchyně používají kromě centrálního a doplňkového osvětlení více typů stropních lamp.

Jejich použití závisí zejména na tom, zda se v kuchyni nachází i ostrůvek nebo od toho, jaký tvar má kuchyňská linka. Záleží také na tom, zda je součástí dané místnosti i kuchyňský stůl nebo mu je vyhrazena samostatná jídelna.

Platí pak, že nad zmíněnými nábytkovými komponenty kuchyně je vhodné umístit několik stropních svítidel. Chybu neuděláte ani tehdy, pokud se rozhodnete pro například tři stejné kusy lamp a v “těsné blízkosti” jejich zavěsíte nad ostrůvek nebo zónu stolování. Podle tohoto kritéria si následně přizpůsobíte i intenzitu osvětlení.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, nejlampy a 4home  Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

Stropní svítidla do ložnice

Svítidla v ložnici by měla zosobňovat pohodovou a i intimní atmosféru. Právě proto je volba stropního svítidla doplněna i o “noční svícení”. Každopádně si samotná centrální lampa nevyžaduje vysokou svítivost. Postačí žárovka s výkonem 100-150 W a teplá bílá barva s hodnotou 2500 – 2700 Kelvinů.

Důležité však je, kde přesně lampu umístíte. Podle některých bytových designérů či podle Feng Šuej, je zavěšení přímo nad postel méně šťastným řešením. Pokud jde právě o střed místnosti a vy se přece jen rozhodnete pro tento způsob, dbejte na to, aby bylo světlo dobře rozptýlené a neosvetľovalo pouze to, co je pod ním.

 

stropní svítidla do ložnice

LED stropní svítidla: i “bodovky” jsou LED

Bodová světla mohou vystupovat v hlavní i vedlejší roli. V případě potřeby jsou totiž centrálním osvětlením, jinak zase způsobem, jak vytvořit tu správnou atmosféru v místnosti (tzv. Náladová). Výhodou je, že nezabírají mnoho prostoru, přičemž umožňují rozmanité nasvětlení. Plusem je i jejich cenová dostupnost.

Tzv. bodovky se v rámci své kategorie dělí na několik typů. Pevné se instalují do stropu, přičemž není možná další manipulace. To je základním rozdílem mezi nimi a výklopnými bodovkami, které se dají nasměrovat dle potřeby.

I pro nábytek se vyrábějí speciální typy, které je vhodné kombinovat s LED žárovkami. Bodová přisazená svítidla nejsou zapuštěné, ale vyčnívají do prostoru. Jsou osvětlením s variabilním počtem světelných zdrojů, běžně i s funkcí směrového nastavení.

Philips myliving Dender 53344/17/16

Stropní svítidla na dálkové ovládání i s ventilátorem

Jde o pohodlné, ale také efektní řešení osvětlení. Lustry, lampy i LED pásy snadno rozsvítíte pomocí ovladače a často můžete změnit i barvu světla. Nejsou ekonomicky náročné, protože s použitím tzv. LED diod poskytují i úsporu energie.

Stropní svítidla s ventilátorem jsou v podstatě jakýmsi pomocníkem v domácnosti. Jejich vybavení zahrnuje “zimní a letní provoz”. To znamená, že v létě mohou snížit pocitovou teplotu o 5 °C, v zimním období zase pomohou ušetřit i 30% energií za vytápění. Výhodou je, že pokud je ventilátor spuštěn, světlo může být vypnuto a naopak.

 

Vyzkoušejte tato kvalitní stropní svítidla!

Kde nejlépe vybrat?

Bohatá nabídka stropních svítidel může způsobit, že jejich výběrem strávíte množství času. Ušetřete jej pomocí jednoduchého a přehledného online nakupování v eshopech nejlampy,  4home či bonami. Nákupní filtr pomůže kategorizací i cenovou hranicí.

Do obývacího pokoje, do kuchyně, do ložnice, do dětského pokoje, do koupelny, do chodby, na schodiště i do sádrokartonu, nouze o atraktivní stropní svítidla zde není. Nezapomeňte se řídit výše zmíněnými atributy výběru a dopřejte si tak správně a dekorační osvětlení současně.

4home vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu