Vyberte stranu
Nejlepší ledničky – Které si vybrat, kde koupit? Top 10 ledniček
5 (100%) 10 votes

Doslova neodmyslitelnou součástí kuchyně jsou lednice. Kdysi čistě praktický spotřebič se dnes mění na dominantní a zároveň stylovou královnu kuchyňské linky. Není divu, vždyť do ledničky jde skoro vše, co nakoupíme. Ale jak vybrat ty nejlepší ledničky?

Přestože se dnes dají koupit ledničky i mrazničky samostatně, nejčastěji pod koupi chladničky myslí právě kombinace těchto dvou zařízení. Vzhledem k tomu, že tento druh kuchyňského spotřebiče se nekupuje na krátkou dobu, třeba si dát záležet na jeho výběru.

nejlepší ledničky Gorenje Essential RK6192AW

 

Jak poznat nejlepší ledničky na trhu

Nejčastěji prodávaným typem chladniček v Česku jsou s velkou pravděpodobností kombinované ledničky s umístěním mrazáku v horní nebo spodní části. Tyto ledničky se dají koupit jako volně stojící i jako vestavné přímo do kuchyňské linky.

Druhou možností jsou jednodvéřové chladničky, které jsou však vhodné pouze pro dvojice nebo lidi žijící samostatně. Jejich součástí je totiž pouze menší mrazák, případně jsou zcela bez něj. V takovém případě si musíte dokoupit samostatně mrazničku navíc.

Třetí skupinou, která je zatím stále symbolem “luxusu” a “hojnosti”, jsou americké chladničky. V jejich případě je pojmenování odvozeno od obrovské kapacity vnitřního prostoru. Jde totiž o dvoudveřové chladničky, které nejlépe využijí zejména velké rodiny.

 

Nejlepší ledničky na trhu

 

Které vlastnosti a funkce jsou dnes standardem?

Když už víte, který typ lednice se hodí nejlépe pro vaši domácnost a vaše účely, zaměřte se na některé vlastnosti, parametry a funkce, které vám usnadní provoz a udělají chlazení či mrazení efektivnějším.

Prvním takovým parametrem je užitný objem. Obecné doporučení zní, že na jednu dospělou osobu je potřebných 60 l chladicího prostoru a zhruba 25 litrů mrazicího prostoru. Jsou to samozřejmě orientační hodnoty, ale většinou jsou přesné.

Druhým důležitým parametrem je úspornost chladničky. V extrémních případech může být rozdíl mezi ledničkou v energetické třídě A a A +++ i dvojnásobný, takže si velmi dobře spočítejte návratnost finančních prostředků. Všímejte si tedy energetický štítek.

Kromě toho je třeba se zaměřit i na některé velmi užitečné funkce:

  • technologie MultiAirflow zajistí lepší proudění vzduchu v ledničce
  • antibakteriální povrch vnitřku chladničky by měl být samozřejmostí, dnes ho už nemají jen ty nejlepší chladničky, ale i střední třída
  • zabránění tvorby námrazy a efektivní odmrazování zajistí funkce “no frost”
  • samozřejmostí by měla být přihrádka určená na zeleninu a ovoce, která se označuje také jako tzv. nulová zóna
  • jde-li o vestavěné ledničky, všimněte si, jak funguje patent dovírání, jelikož při nesprávné instalaci se nemusí dveře dovírat úplně a neustále tak uniká chlad zevnitř, zejména z vnitřku mrazničky

Kombinace chladničky s mrazničkou Gorenje Essential RK6192AW

 

Nejlepší ledničky pro velkou rodinu? Americké i samostatné

Pokud máte více než 4 členy domácnosti a na nákupy nechcete chodit takříkajíc obden, určitě byste si neměli kupovat klasickou jednodvéřovou, nebo kombinovanou chladničku. Ani ty nejvyšší a nejširší modely totiž s velkou pravděpodobností nebudou dostatečně velké.

Ideálním řešením v tomto případě jsou americké chladničky nebo set samostatné chladničky a samostatné mrazničky. V druhém případě se takové řešení nabízí zejména tehdy, pokud si vybíráte vestavné spotřebiče a můžete do velké kuchyňské linky umístit dva spotřebiče určené pro chlazení a mražení, například místo velké potravinové skříně.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz nebo nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Nerezové, bílé nebo stylové černé?

Nejčastěji se dají dnes chladničky koupit ve třech barevných provedeních. Nejlevnější jsou zpravidla bílé chladničky a to bez ohledu na to, zda jsou jednodveřové nebo kombinované. Jsou univerzální a hodí se ke kuchyňské lince každého typu.

O něco exkluzivnější jsou nerezové stříbrné chladničky. V této barvě lze dostat koupit klasické i americké chladničky a stejně tak se hodí skoro do každé kuchyně. Pokud chcete vyniknout, nejlepší chladničky jsou černé a lesklé. Skvěle zapadnou zejména k indukčním deskám a vestavěným sporákům. Jedinou jejich nevýhodou je nutnost častějšího čištění.

 

Nejlevnější ledničky? Test ukázal, že se nevyplatí

Pokud jste se spoléhali na to, že si dokážete kuchyni zařídit levnou neznačkových ledničkou a ušetříte, mýlíte se. Úvodem sice možná zaplatíte o pár stovek korun méně, ale takové chladničky si později vyžádají více v podobě vyšší energetické náročnosti a potřeby častějších oprav. Přidat se k tomu může i problém se sehnáním náhradních dílů.

Před koupí ledničky se proto zajímejte o:

  • spotřebu elektrické energie za hodinu a ne za rok, což je častější udávaný údaj
  • dostupnost nejbližšího servisního střediska
  • rozměry chladničkyrozměry místa, kde bude stát u vás
  • přítomnost užitečných funkcí pro údržbu a energetickou náročnost, například samoodmrazování, prázdninový režim či “no frost”.

 

Vestavěné nebo volně stojící? podle kuchyně

Velmi častá otázka, kterou si klade většina z vás, je výběr typu chladničky podle jejího umístění. Volně stojící ledničky jsou u nás zatím stále více v oblibě a to zejména kvůli nižší ceně. Při nich však musíte více vybírat is ohledem na design a barvu, aby zapadly do kuchyně.

Vestavné ledničky představují stále “luxus”, který si však již dnes může dovolit opravdu každý. Při nich vám stačí soustředit se jen na jejich funkce a vlastnosti, přičemž pozor si dejte zejména na objem, který bývá o něco menší, než je tomu při prvním typu chladniček.

 

Nejlepší ledničky na trhu

 

 

Kvalitní a zároveň levné ledničky? Jedině v e-shopu

Pokud se nechcete vzdát některých zajímavých a užitečných funkcí či parametrů chladniček, musíte se připravit na dvě možnosti. Buď zaplatíte vysokou cenu, nebo budete hledat internetový obchod s výhodnými podmínkami. Při nákupu online však můžete narazit i na e-shopy, které vás mohou zklamat zákaznickým servisem.

Jediným řešením je tedy najít přijatelný kompromis v podobě známých a dlouhodobě fungujících internetových obchodů s pozitivními referencemi. My jednoznačně doporučujeme Euronics.czKasa.cz, okay.cz, které mají za sebou dlouhá léta prodeje kuchyňských spotřebičů. Najdete zde nejlepší lednice za nejlepší možné ceny.

 

euronics vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
e-beko vstoupit do e-shopu