Vyberte stranu
Knihovny do obyváku jako designová lahůdka. Jakou si vybrat?
5 (100%) 2 votes

Domácí knihovny v obyváku už dávno nevystupují jen v úloze praktičnosti a funkčnosti. Velmi výraznou se stala také jejich vizuální stránka. Nejde jen o stylové přizpůsobení se zbylému zařízení v interiéru, ale také o schopnost zaujmout a nabídnout zajímavý design. Hlavně obyvací pokoj je k tomuto účelu vhodným adeptem.

Knihovny do moderního obyváku mohou mít různé podoby. Stačí vám několik kusů závěsných poliček? Sázíte na otevřené policové systémy podél celé stěny? Upřednostňujete rustikální regály z masívu? Chcete omezit usazování prachu, a proto jsou vaším favoritem na knihy prosklené vitríny? Potřebujete výrobu na míru kvůli atypickým prostorům?

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Bighome.cz  Bonami.cz a Masiv24.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Knihovny do obyváku jako doplněk

Vzhled knihovny v domácnosti se odvíjí hlavně od toho, zda jste zarytým milovníkem knih, nebo ji chcete zakomponovat do interiéru spíš jako nábytek s dekorační funkcí. V posledních letech se totiž rozmohl trend knih v obyváku, i když je na trhu silný konkurent v podobě internetových čteček.

V minulosti byla vázaná literatura automatickou součástí sekretářů v obyváku. I když se z moderních bytů na krátký čas vytratila, v současnosti se podílí na vytváření útulné atmosféry, a proto si knihovny do obyváku dávají často i lidé, kteří za celý život přečetli možná jednu knihu. Jde o výhradně estetický účel a originální nábytek.

 

Vyberte si z nabídky knihoven do vašeho obyváku!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Domácí knihovny do obyváku i pracovny

I když je obyvák místností, do níž se knihovna nepochybně hodí, tyčit se může i v jiných prostorách bytu či domu. Různé výklenky, stěny chodby či pracovny se taktéž hlásí o slovo. Milovníci tohoto druhu umění jí dokonce mohou věnovat samostatný pokoj.

K dokonalosti potom chybí už jen relaxační křeslo, například ušák, které je typické pro pohodlné ponoření se do děje. Je potřeba nezapomenout ani na vhodné osvětlení kvůli večernímu čtení. Čtenářský koutek si klidně můžete dopřát i v bytě. Přidejte malý příruční stolek, taburetku na pohodlné položení nohou a užívejte si napínavý příběh beletrie.

 

knihovna

Knihovny z masívu pro nadšence knižních titulů

Tradiční materiál, jakým je dřevo, má v interiéru nadčasovou funkci. Kromě toho se může pyšnit kvalitou a trvanlivostí. Právě proto je vyhledávaný i při realizacích domácích knihoven. Někteří zanícení čtenáři totiž vlastní slušnou sbírku knih, která vyžaduje nejen dostatek odkládacího místa, ale i určitou nosnost.

Laminované MDF desky mají v tomto případě červenou. Vysoká hmotnost knih by poměrně rychle způsobila neatraktivní prohnutí polic v regálech, nebo dokonce jejich zlomení. Tento druh materiálu se hodí pro ty, kteří chtějí knihovnu využívat na vystavování dekorací nebo jen malého množství literárních děl.

 

Vyberte si z nabídky knihoven do vašeho obyváku!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Variabilní knihovny do obyváku

Při zařizování obyváku s knihovnou by vás neměl zajímat jen styl a nábytkové sladění, ale také velikost regálů a jejich variabilita. Jestliže knihy disponují různými rozměry, určitě oceníte výškovou nastavitelnost polic.

Fantazii se meze nekladou a hra s designem nabízí neomezené možnosti. Zaexperimentujte s tvarem, přizpůsobte si hloubku knihovny, její barevné provedení a postarejte se o dramatický akcent v obyváku. Pohrajte si též s umístěním knih. Pokud je pro vás vertikální uložení nudné, vyzkoušejte horizontální nebo diagonální variantu.

Způsob rozložení klidně podřiďte barevným odstínům hřbetů knih. I to bude mít značný podíl na dekorativnosti interiéru. Když bude knihovna zároveň v roli dělicí stěny, můžete zvolit větší hloubku a prostor otevřené knihovny využít dvojnásobně.

 

knihovna

Kde nakoupit?

U stěny, na ní nebo v prostoru – v každém případě jsou knihovny do obyváku výborným kandidátem na originální a nevšední nábytkové řešení podtrhující charakter zařízení interiéru. Oblíbené jsou ale i ty tradiční. Rustikální, provensálský či vintage styl působí útulně.

V e-shopech Bighome, Masiv24,  a Bonami najdete designové kousky stejně jako knihovny odpovídající venkovskému stylu. Vybrat si můžete z malých, velkých, rohových regálů i vitrín různých materiálů. Ani o police a policové systému není nouze. Každý si najde svého favorita.

 

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu