Vyberte stranu
Zábrana na postel zaručí spokojený spánek vám i vašim dětem
5 (100%) 3 votes

Děti rostou velmi rychle a kromě jiného je potřebné jim přizpůsobovat také nabytek a celkové zařízení dětského pokoje. Kvaitní a stabilní dětské postýlky jsou ideálním řešením, jak toho dosáhnout, ale je to řešení spíše krátkodobé. Dětské postýlky můžete koupit s přebalovacím pultem i s komplet výbavou – jednou takovou je třeba zábrana na postel. Jaké jsou tedy nejnovější trendy?

Přesný čas na přesun z postýlky do postele neexistuje, neboť jde o výhradně individuální záležitost. I tady se nabízí několik možností, například dočasně použít jako lůžko postýlku bez bočnice nebo sáhnout po dětské či běžné jednolůžkové posteli, jejíž součástí bude zábrana. Její koupi však můžete uskutečnit i samostatně.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.czBonami.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

 

Zábrana na dětskou postel i postel pro dospělé

Zábrana na postel umožní spokojený spánek děťátku i rodičům. S použitím tohoto jednoduchého pomocníka se nemusíte obávat žádných nepříjemných pádů a probuzení se kvůli pláči.

Děti totiž během spánku často putují po posteli. Zábrana na postel jim zaručí ochranu a zároveň naučí vaše ratolesti podvědomě vnímat prostor okolo sebe, což zabezpečí předcházení pádů i v budoucnosti. Představuje tak bezbolestný přechod k tzv. dospěláckému spaní.

 

Nejlepší postílky nájdete tady!

Dětská bílá variabilní postel s úložnou zásuvkou a komodou BEBE Provence Combo, 70 x 140 cm

Dětská bílá variabilní postel s úložnou zásuvkou a komodou BEBE Provence Combo, 70 x 140 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Cabane, 90 x 200 cm

Dětská postel Cabane, 90 x 200 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Neko NU9 (s roštem a úl. prostorem) Dětská postel - Neko - NU9 (s roštem a úl. prostorem)

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Ruby IV S (Bílá + Fialová) (s matrací a roštem)

Dětská postel - Ruby IV S (Bílá + Fialová) (s matrací a roštem)

zobrazit nejlepší nabídku

Samostatně? Nebo jako součást postele?

Jakmile dítě už dokáže vylézt z dětské postýlky i při maximální hloubce uložení matrace a měří víc než devadesát centimetrů, je čas uvažovat o posteli. Je jen na vás a vašich finančních možnostech, zda sáhnete nejdřív po dětské posteli, nebo hned po variantě s rozměry 200×80 centimetrů, či 200×90 centimetrů.

Obě verze si však na začátku vyžadují zábranu na postel. Široký sortiment postelí pro děti zahrnuje i produkty, které je mají jako pevnou součást své konstrukce. Ale obvykle se setkáte s tím, že i když tvoří základ lůžka, její odmontování je možné kdykoliv. Výhodou je, že jde o esteticky stejné a ladící nábytkové komponenty. 

Postele v rozměrech vyhovujících i dospělému ležícímu vyžadují samostatné dokoupení ochrany před pádem. Pokud uvažujete ekonomicky, právě tento způsob bude pro vás z dlouhodobého hlediska výhodnější. Postel bude vašemu dítěti sloužit, i když vyroste a zábranu můžete prodat například prostřednictvím bazaru.

 

Zábrany na dětské postele najdete v různých rozměrech i variabilních modelech

Při koupi samostatné zábrany na postel je třeba myslet na to, že dítě potřebuje do postele vlézt i z ní vylézt. Je proto důležité zvážit celkové rozměry tohoto bezpečnostního prvku a ponechat dostatečné volné místo pro účel vcházení i vycházení. Stejně důležitá je i pohodlnost.

Zábranu umístněte z boční strany předního čela postele. Volný prostor by měl tedy zůstat u nohou dítěte. Co se týče její délky a výšky, přizpůsobte je proporcím vašeho dítěte. Některé typy zábran mají dokonce funkci variability, která umožňuje nastavit její velikost podle potřeby. Dá se říct, že roste s věkem dítěte.kreslá pre deti

Dětská zábrana na postel a materiálová rozmanitost

Dřevěná bezpečnostní zábrana na postel představuje – jak jinak – klasiku v rámci dané kategorie. Může mít podobu typických mřížek nebo dřevěných latěk. Šikovní borci si ji dokonce mohou zhotovit i doma. Důležité je přitom myslet na použití zdraví neškodlivých materiálů.

Oblíbenou variantou jsou například čalouněné zábrany, které jsou vhodné jednak pro případné naražení hlavičky do ní, jednak pro lehkou údržbu. Odnímatelná textílie vám totiž zaručí možnost praní. Tyto typy jsou často kombinované se síťovinou, ale hodí se spíš pro menší děti.

V nabídce prodejců najdete i plastové nebo kovové zábrany. Ze zkušenosti zákazníků víme, že je lepší vsadit na vzpomínanou klasiku nebo potahové materiály, které budou obepínat pevnou konstrukci, například z kovu či ze dřeva. Samotný kov sice může působit moderně, ale tentokrát doporučujeme vsadit raději na praktičnost.

 

Univerzální zábrana na postel pro děti

Přenosnost zábrany ocení mnohé rodiny. Je totiž pravěpodobné, že ji vaše děti nebudou potřebovat jenom ve svém dětském pokoji. Ať už se rozhodnou strávit prázdniny u prarodičů, nebo s vámi navštíví oblíbenou zahraniční zemi, ochranu před pádem z postele si mohou vzít s sebou. Děti potřebují kvalitní a zdravý spánek, dětské postele proto vybírejte poctivě.

Existují totiž modely, které jsou lehce přenášetelné a skladovatelné. Vyznačují se jednoduchou montáží, manipulací a nízkou hmotností. Jsou tedy vhodné na doma i na cesty. Fungují na principu systému fixačních pásů a vzpěr, které zasunete mezi matraci a rošt. Sklápěcí funkce je možná použitím tlačítka.

 

zábrana na postel doplňky do dětského pokoje

Co byste měli před nákupem vědět?

Jste pevně rozhodnutí, že zábrana by neměla chybět v dětském pokoji vašeho malého šibala? Přinášíme vám stručný přehled základních atributů výběru, díky nimž si zvolíte správně.

Prosím, tady jsou:

  • dbejte na absenci ostrých hran, hladkost a příjemnost materiálu
  • sklopné typy jsou praktické, protože se přes den dají sklopit o 180°, čímž vytvoří jednoduchý přístup do postele, když dítě nespí
  • výška zábrany by měla přesahovat matraci minimálně o 16 cm, jinak ztrácí funkčnost
  • rozměry přizpůsobte věku, výšce a hmotnosti dítěte, na nich bude záviset také velikost otevřeného prostoru, kterým se dítě dostane do postele a z ní
  • pevné typy se vyznačují stabilitou, případně nastavitelnou výškou a délkou, ne všechny je možné v případě potřeby odmontovat
  • nárazníkové zábrany fungují na principu zpomalení nebo zastavení pádu, jde o typ vyrobený z pěny, který může mít též nafukovací podobu.

 

Nejlepší postílky nájdete tady!

Dětská bílá variabilní postel s úložnou zásuvkou a komodou BEBE Provence Combo, 70 x 140 cm

Dětská bílá variabilní postel s úložnou zásuvkou a komodou BEBE Provence Combo, 70 x 140 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Cabane, 90 x 200 cm

Dětská postel Cabane, 90 x 200 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Neko NU9 (s roštem a úl. prostorem) Dětská postel - Neko - NU9 (s roštem a úl. prostorem)

zobrazit nejlepší nabídku

Dětská postel Ruby IV S (Bílá + Fialová) (s matrací a roštem)

Dětská postel - Ruby IV S (Bílá + Fialová) (s matrací a roštem)

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nakoupit?

Zábrana na postel je ideálním bezpečnostním řešením pro dítě zvykající si na spánek ve velké posteli. Zároveň řeší i vaše obavy z případných nočních pádů, a tak můžete nechat dítě během noci bez dozoru. V ověřených e-shopech, Hezkynabytek, Bonami najdete samostatné zábrany i takové, které tvoří součást konstrukce postele.

Záleží pouze na vašem vkusu, jaký materiál nebo typ vyberete. Myslete však také na estetické cítění vašich dětí a klidně jich zapojte do rozhodování. Nabídka zahrnuje i zábrany, které zkrášlují pohádkové postavičky či jiné oblíbené motivy.

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu