Vyberte stranu
Houpací křeslo a moderní design se nevylučují. Jak si vybrat to pravé do vaší domácnosti?
5 (100%) 2 votes

Specifickým typem křesla, jehož historie se začala psát v prvním polovině 18. století, je houpací křeslo. Díky přenášení vlastní hmotnosti na zaoblené pásy připojené ve spodní části jeho konstrukce vzniká příjemný relaxační a uklidňující pohyb – houpání.

Houpací křesla původně našla uplatnění v zahradě jako odpočinkové sezení vyrobené ze dřeva. Později je proslavil americký prezident John Fitzgerald Kennedy, jemuž bylo houpání předepsané lékařem kvůli zdravotním problémům se zády. Na základě spokojenosti tyto křesla věnoval jako dárky rodině, přátelům i hlavám jiných států.

[

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.cz a 4Home.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Houpací křeslo pro děti versus houpací křeslo pro miminka

Jemné kývání ze strany na stranu má relaxační účinky nejen pro dospělé. Dokáže totiž urychlit proces uspávání u dětí, a tak se využívá v podobě dětských kolébek už od narození děťátka. Někteří výrobci nabízejí i houpací křesla kombinované přímo s kolébkou. Oddech si tak užívá rodič i jeho miminko.

Ani s přibývajícími kilogramy nemusí být vaše ratolesti ochuzené o tuto oblíbenou činnost. Houpací křesla pro děti mají v závislosti na konkrétním typu uvedenou maximální hmotnost. Některé disponují také možností tzv. automatizovaného houpání pomocí baterií. Doprovodná hudba je taktéž potěšujícím faktorem.

 

Vyberte si z nabídky houpacích křesel!

Houpací křeslo Roger (bílá)

zobrazit nejlepší nabídku

Houpací křeslo Dora (šedá)

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Happy Green Zahradní houpačka Capri ratan

zobrazit nejlepší nabídku

Dřevěné houpací křeslo je nestárnoucí klasika

I když je v hlavách mnohých lidí zafixovaná představa houpacího křesla a v něm odpočívající babička s dědečkem, jeho využití ocení všechny věkové generace, nejen senioři. Na chatě či chalupě nepochybně svým přírodním vzhledem elegantně doplní podobně laděný interiér. Avšak přivítají ho též prostory bytu či domu.

Rustikální, provensálský či vintage styl obyváku dá přednost klasickému houpacímu křeslu z masívu, které se pyšní zajímavou řezbou nebo ladnými křivkami na konstrukci. I zařízení v moderním az minimalistickém duchu si přijde na své. Designová poodoba dřevěných křesel s čistými liniemi zalahodí nejednomu oku.

 

houpací křeslo

Designové houpací křeslo jako bytový doplňek

I když primární účel bude vždy stejný, a sice zaměřený na vychutnávání si pohodlí a na relax, estetická stránka nemusí být ochuzená. Představivost v podstatě nemá žádné hranice a vědí to také bytoví designéři. Díky použití různých materiálů a kombinací tvarů posouvají hranice designových možností jinak klasického houpacího křesla.

Ohýbané dřevo, pletená výplň, pohodlné čalounění, komfortní matrace či kovová konstrukce, klidně z něho udělejte výrazný dekorační prvek. Ať je však vaše představa o houpacím nábytku jakákoliv, nepodceňujte kvalitu. Stabilita a pevnost jsou vlastnosti, které prodlouží životnost křesla. Za zmínku nepochybně stojí maximální hmotnost.

 

Houpací křeslo a inovace

Současná doba překypuje technologiemi a různými technickými vychytávkami. Ty neminuly ani oblast interiérového designu a nábytku. Křesla se zabudovaným systémem na přehrávání hudby s digitálními reproduktory, možnost napojení na sluchátka, případně dokovací stanice, která nabíjí vaše iOS zařízení, to všechno je realita spojená s houpáním.

Výrobci nábytku nezaostávají ani ekologicky. Čeští designéři už dříve přišli s návrhem houpacího křesla, které využívá získanou energii z houpání. Vy oddechujete, zatímco si sami vyrábíte elektřinu potřebnou na svícení nebo nabití baterie. Nutností je mechanismus tvořený soustavou dynama, setrvačníku a pohyblivé kliky.

Nábytek jako pomůcka pro rozvoj smyslového vnímání či pohybových schopností? Setkat se můžete i s tzv. rezonančními houpacími křesly. Kromě houpání si v nich uživatel vychutná i příjemné vibrace hudby, které podněcují smyslové zážitky a podporují propriocepci.

 

houpací křeslo

Závěsné varianty houpacího křesla

Houpací křesla mohou mít několik podob, a to nejen co se týče vizuální stránky, ale i podle způsobu houpání. Kromě klasiky se čím dál víc oblíbenější stávají závěsné varianty křesel.

Ta jsou uchycena buď přímo do stropu, nebo do stojanu. V prvním případě je důležité, aby byl strop dostatečně pevnný, v druhém se nosnost odvíjí od použitých materiálů. Dřevo se opět hlásí o slovo, ale jeho velkým konkurentem se stává ratan. Oba mohou být kombinované kovem.

Houpací křesla na zavěšení se hodí do interiéru, hlavně do obyváků, dětských a studenstkých pokojů. V exteriéru ovšem zažijí stejný úspěch. Balkón, terasa, zahrada, okolí bazénu – letní večery v nich budou mít zase jiný rozměr. Pochopitelně v tomto případě je potřeba křeslo sladit také s ostatním zařízením a nábytkem venku.

 

Vyberte si z nabídky houpacích křesel!

Houpací křeslo Roger (bílá)

zobrazit nejlepší nabídku

Houpací křeslo Dora (šedá)

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Happy Green Zahradní houpačka Capri ratan

zobrazit nejlepší nabídku

Houpací křeslo do zahrady i na terasu

Jak jsme už v úvodu zmínili, exteriér byl pro houpací křesla jakýmsi odrazovým můstkem k úspěchu. Hlavně vstupní verandy nabídly místo i několika kusům. V Americe mají dodnes využití na zápraží, zatímco u nás si relax, který poskytují, užíváme spíš na zahradě nebo na terase.

Jestli hledáte pravou outdoorovou verzi, věnujte zvýšenou pozornost materiálům. Pokud nejsou tyto prostory alespoň zčásti kryté, odolnost vůči nepříznivým vlivům počasí je nutností. V této souvislosti je žádané hlavně závěsné houpací křeslo z umělého ratanu. Počítejte však s vyšší cenovou relací. Zahradní houpačka jako designové relaxování i zajímavý doplněk. Jak vybrat zahradní nábytek pro všechny typy zahrad a teras vám poradíme.

 

zahradní houpačka

Nejlevnější houpací křeslo? Online

Houpací křesla mohou vnést do vašeho interiéru či exteriéru romantiku a nostalgii, ale i moderní design. Nejen jejich podoba odráží výslednou cenu. Ta záleží samozřejmě na zvoleném materiálu, účelu použití a též na způsobu houpání. Široký sortiment různých typů tohoto nábytku s uklidňujícím účinkem najdete také v ověřených e-shopech.

Bonami, Hezkynabytek nebo 4home vám prostřednictvím filtru umožní vybrat z nejlevnějších i nejdražších produktů v dané kategorii. Porovnávat můžete také v rámci stránek. Hlavně nezapomeňte na harmonické sladění. Tak si vychutnáte houpání s ještě větší spokojeností.

4home vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu