Vyberte stranu
Zařiďte si kuchyň podle svých snů a potřeb
Rate this post

Všichni víme, jak důležitou funkci plní kuchyň v každém domově. Právě zde vznikají vynikající jídla a tato místnost tvoří středobod celé domácnosti. Rekonstrukce ani návrh nové kuchyně není jednoduchý. Musíte si dát záležet při plánovaní a promyslet nespočet možných problémů a prvků. Poradíme vám, jak se vyhnout zbytečným chybám díky pár tipům.

Kuchyň je váš osobní prostor

Tento pokoj nikdy nebyl jen místem, kde se připravuje jídlo. Jde o místo, které trávíte obrovské množství času a kam chodí mnohokrát denně celá rodina. Vždy se proto jednalo také o společenský prostor a podle toho ho musíte také zařídit. Zamyslet se musíte hlavně nad třemi základními věcmi:

  • zamyslete se, kdo tam bude trávit nejvíce času,

  • rozmyslete si, jestli půjde o samostatnou místnost nebo součást obývacího pokoje,

  • nezapomeňte přizpůsobit výšku pracovní desky i skříněk své výšce.

Jedinečný design kuchyně

Každý ví, jaké spotřebiče musí dostat do kuchyně. Na trhu najdete nespočet designů každého produktu, který budete hledat. Zamyslete se nad celkovým stylem a podle vybírejte jednotlivé prvky. Jistě vyberete kuchyňské nože, které budou funkční i stylové. A to platí pro každý kus ve vaší kuchyni.

Důležité nejsou jen spotřebiče a nádobí. Na dekorace se v kuchyni zapomíná, ale rozhodně sem patří. Kvalitní damaškové nože budou vždy působit velmi luxusně. Stejně tak nezapomínejte na hrnky, utěrky nebo chňapky. Každý detail by měl mít své místo a bude mít v kuchyni také svou funkci. Nezáleží na tom, jestli bude čistě praktický nebo dekorativní.

Při výběru myslete vždy na kvalitu

Rekonstrukce i stavba nové kuchyně jsou finančně náročné. Hodně lidí má pocit, že mohou na některých položkách hodně ušetřit. Bohužel to bude pravděpodobně na úkor kvality, takže se vám to nakonec nevyplatí. Během pár měsíců nebo let totiž budete muset koupit nový produkt nebo se vám bude v kuchyně jednoduše špatně fungovat. Pečlivě se proto zamyslete nad tím, kde doopravdy můžete šetřit.

Zdroj obrázku: Daxiao Productions / Shutterstock.com