Vyberte stranu
Doplňky do dětského pokoje zatočí s designem, ale opatrně při jejich výběru
5 (100%) 1 vote

Zařízení dětského pokoje se v první řadě orientuje na věk vašeho dítěte. Otázka, na jak dlouhé období jej plánujete zařídit, je tedy namístě. V druhé řadě jde totiž o finance, které při změně doplňků do dětského pokoje nijak výrazně rozpočet nezatíží. To se například o tematických dětských pokojích nedá říct.

Nechte v dětském království vládnout doplňky! Vsaďte na barevně neutrální a nadčasový nábytek, který zaručí pevný základ dětského pokoje na několik roků. Přikloňte se k fuknčnosti a praktičnosti a hru s designem a kreativitou zvládnou na výbornou také dětské a později studentské dekorace.

[

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.cz Bighome.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Neutralita versus barevnost

Dětský pokoj je místností, která dýchá vlastní estetikou. Pastelové barvy jsou zde vítány víc než kdekoliv v domácnosti. Je však velmi důležité správně zvolit věci, které jim přidělíme. Růžová dětská postel či červené autíčko v podobě lůžka určitě rozzáří očka předškoláků, ale právě nástupem do školy změní i jejich vizuální vnímání.

Barvy ovlivňují psychiku a dokážou příznivě působit také na vývoj dítěte. Není však nutností věnovat jim velké plochy nebo využít celou škálu odstínů. Přece jen výměnou barevných doplňků a dekorací uděláte dostatečně výraznou proměnu pokoje a tento krok si bude pochvalovat i vaše peněženka. Moderní dětský pokoj sází na nábytkovou neutralitu, ale také pestrobarevnost.

Tapeta je zajímavým doplňkem, který podtrhne celkový charakter pokoje. Použijte ji však jen na jednu stěnu. Snadno ji za pár let vyměníte za nový motiv. Můžete však vybrat i nadčasový kousek. Mapa světa, přírodní scenérie, velkoměsto, oblíbený motiv či 3D druhy tapet vaše děti na chvíli přenesou do jiného světa.

moderní dětský pokoj

Stěny jako doplňky do dětského pokoje

Nálepky na stěnu jsou jakousi alternativou k tapetám. Doplňky do dětského pokoje v takovéto podobě mohou mít tvar obyčejných kuliček, ale přizpůsobíte je též oblíbeným zálibám dítěte, využijete jako motivační text a v případě potřeby jednoduše strhnete a vyměníte za jiný. Ani velké rozměry nejsou problémem.

Samotná malůvka taktéž může nabýt podobu doplňku. Jednoznačně doporučujeme ponechat stěny v odstínech bílé, ale jedna svislá lpocha může představovat výjimku. Zapojte fantazii, použijte pásku na omítku a nalepte ji v různých směrech a geometrických tvarech. Jednotlivé oddělené části vybarvíte zvolenou barvou, přičemž se nebojte i vícerých tónů.

 

doplňky do dětského pokoje

Stěny jako hlavní místo pro doplňky do dětského pokoje

Stěny v dětském pokoji jsou jakýmsi velkým obrazem, který dokáže podněcovat fantazii i učení ratolestí, přičemž nazpomíná ani na stylovost. Zapomeňte na barevnou malůvku všech čtyř stěn.

Nabízíme vám několik tipů, díky kterým se stěny stanou oblíbenou částí místnost:

  • obrazy na stěnu – zarámovat můžete ledacos, ať už půjde o oblíbeného pohádkového hrdinu, zpěváku nebo kreslené barevné obrázky
  • poličky v hravých tvarech – police v pokoji nemusí představovat jen rovnou desku, tak proč nezkusit podobu například domečku, větve stromu nebo skateboardu
  • tabule na kreslení a učení – tabulová černá je trendovou barvou spojující zábavu i začínající povinnosti. Nemusíte jí přenechat velkou plochu. Závěsné tabule rovněž splní účel, navíc mohou být z druhé strany magnetické
  • hodiny – i čas může být v dětském světě zábavný. Doplňky do dětského pokoje mají v tomto případě maximální kreativní možnosti.
  • světýlka na stěnu – ani v tomto prostoru není centrální osvětlení dostačující. Nutností je také stolní lampa a vítané je i orientační světýlko či nástěnná svítidla, například ve tvaru obláčků.
  • dětská svítidla a jejich přizpůsobení jednotlivým zónám v místnosti.
  • věšáky v podobě stylových háčků – poslouží nejen na oblečení, ale také na zavěšení hraček či oblíbených předmětů.

 

Vyberte si z nabídky doplňků!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Textilní doplňky do dětského pokoje taktéž závisí na výsledném designu

Záclony, závěsy i žaluzie, dekorační polštáře i povlečení. To je textil, který představuje běžnou součást zařízení interiéru. Avšak v dětském pokoji představuje samostatnou kategorii. Nabízí neomezený prostor barvám, vzorům, motivům, přičemž má krátkodobý nebo dlouhodobý charakter.

Princeznovské ložní prádlo snadno vyměníte za jemný květinový vzor, ale měnit celou pohádkovou postel bude náročnějším oříškem. Hlavně finančně. Doplňky do dětského pokoje jsou proto ideálním řešením na věkové přizpůsobení ratolesti. Myslete ekonomicky.

 

doplňky do dětského pokoje

Doplňky do dětského pokoje s přihlédnutím na jednotlivé zóny

Dětský pokoj by měla být opticky rozdělená na tři zóny, a to na místo na oddech, hraní a učení. První z nich představuje postel, která se spojuje hlavně se zmiňovanými textilními doplňkami, ale též sedací vaky a taburetky. Druhá má v tomto širší pole působnosti.

Barevný koberec, klidně i se vzorem, nemá jen estetickou funkci. Zároveň chrání dítě od studené země. Ůložné boxy na hračky rovněž mohou zaujmout svým vzhledem, ale zároveň se postarají o rychlý pořádek. Opět platí jejich poměrně levná výměna za nové kousky do studentských pokojů. V nich zase poslouží jako odkládací plocha na školní potřeby.

Doplňky do dětského pokoje jsou velmi důležitou součástí zóny určené na povinnosti. Okolí psacího stolu by totiž mělo dítě motivovat. Blízkost přirozeného světla je správnou volbou, ale nástěnka v moderní variantě též. Právě na něm správně vyniknou inspirativní věci a dekorace.

 

Vyberte si z nabídky doplňků!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nejlépe nakoupit?

Námořnické doplňky do dětského pokoje, dívčí dekorace a drobnosti, které udělají velkou parádu. To všechno a o mnoho víc nadjete v ověřených e-shopech Bighome, Bonami nebo Hezkynabytek. Široký sortiment produktů v dané kategorii zaručí, že vašim drobkům i dospívajícím dětem vytvoříte originální, ale hlavně oblíbený prostor.

Pokud se chystáte zařídit vlastní minibydlení pro vaše ratolesti, vsaďte raději na nadčasový nábytek a snadno vyměnitelné doplňky. Ony si tak užijí za pár let nový pokoj a vy si nebudete muset lámat hlavu s velkým navýšením finančního rozpočtu. Trendy se mění a děti rostou, uvidíte to sami!

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami logo vstoupit do e-shopu