Vyberte stranu
Leg press je skvělý stroj na cviky zaměřené na nohy. To jsou důvody, proč byste ho měli mít doma i vy
4.3 (86.67%) 3 votes

Leg press patří mezi nejznámější posilovače nohou a je mimořádně populární i rozšířený ve většině fitness center a posiloven. Důvodem je, že jde o jednoduchý, ale zároveň účinný stroj na komplexní procvičení nohou, a to i pro lidi, kteří mají problém například se páteří nebo nemohou příliš namáhat klouby.

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si leg press obstarali i do domácího fitness centra, určitě vás v této myšlence podpoříme. Otázkou však zůstává, zda vsadit na samostatné zařízení, nebo si vybrat leg press jako součást multifunkční věže.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí domácí zařízení za výhodnou cenu.

Více informací

Leg press jako efektivní stroj na nohy

Jako samostatný stroj je leg press velmi populární jak pro může, tak i pro ženy. V žádné domácí posilovně by neměl chybět kvalitní leg press stroj poskytující efektivní cvičení pro stehenní svaly i lýtka. Několik modelů v sobě spojuje dokonce dva stroje v jednom a kromě běžného leg press cvičení umožňují procvičovat i dřepy.

Jednou z nejlepších značek v této oblasti je Body Solid, například s tímto modelem leg press zařízení. Systém kladek je doveden do dokonalosti, a tak poskytuje rovnoměrné rozdělení váhy při výtlaku bez ohledu na vaši postavu. Zátěž tvoří olympijské kotouče a zařízení se hodí jak pro běžné využití na doma, tak i pro vyšší zátěž.

Velmi zajímavým je i tento vertikální leg press značky Powerline. Díky neobyčejné konstrukci a poloze při cvičení je cvičení nenáročné na páteř, klouby a současné i na body, přičemž stroj nabízí až tři různé pozice spuštění. Extra široká a protiskluzová opěrka velmi efektivně zafixuje nohy bez ohledu na vaši postavu.

 

Vyberte si z nabídky leg pressů!

BODY-SOLID GLPH1100

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

 Body-Solid SLP-500G/2

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

Leg press jako součást mutlifunkční věže

Kromě samostatného leg press zařízení je možné jej najít jako přídavný adaptér a příslušenství k existujícím zařízením, nejčastěji multifunkčním posilovacím věžím. Ty umožňují intenzivní výcvik celého těla s velkou variabilitou cviků.

Zajímavé je například toto přídavné zařízení určené ke speciálním věžím značky Body Solid. Jde o leg press sloužící pro efektivní posilování stehen a lýtek kombinující úsporné prostorové nároky se širokým rozsahem nastavení. To, že jde o opravdu kvalitní stroj, dokazuje i speciální DuraFirm sedadlo s opěradlem pro maximální pohodlí a ergonomii.

U multifunkčních věžích si je však třeba uvědomit, že už i tak prostorově velké zařízení si bude vyžadovat takový typ příslušenství či adaptéru, který ještě víc rozšíří aktuální velikost věže. Nemusí to platit vždy, ale rozhodně jde o kritérium, na které je třeba myslet.sada činek

Na lýtka, předkopávání i zakopávání

Kromě klasických leg press strojů je možné koupit i speciální verze určené pro posilování a formování speciálních částí dolních partií. Na lýtka je určený například  tento posilovací stroj značky Body Solid, který má platformu na nohy s 20stupňovým sklonem. Díky tomu velmi účinně procvičíte hlavně čtyřhlavý sval a sedací sval.

Jestli chcete procvičit zakopávání, je tu k dispozici Pro Clubline Leg Curl stroj, též od značky Body Solid. Jeho využití je možné i v domácích podmínkách a jako zátěž slouží olympijské kotouče. Díky nezávislému rameni je procvičení zakopávání ještě efektivnější.

Zajímavou možností je i posilovací lavice na předkopávání Body Solid. Nastavitelný adaptér má možnost volby délky od 33 do 43 centimetrů a pro pohodlnější cvičení je lavice vybavené nadrozměrnými pěnovými válečky. Odolná konstrukce zabezpečuje stabilitu, stroj je plně nastavitelný pro každého uživatele.posilovacÍ věž

Co zvážit při nákupu a podle čeho se orientovat

Pokud se rozhodnete pro koupi leg press stroje, měli byste se dívat například i na značku. Jestli vsázíte například na Body Craft, Body Solid, Steelflex či Powerline, s největší pravděpodobností nenarazíte na nekvalitní zařízení, jehož nákupu byste později litovali.

Pro jistotu kromě značky sledujte i:

  • ergonomii sedačky a opěradla, které by měly být dostatečně široké pro každou postavu
  • kvalitu provedení od materiálů až po drobné komponenty, například bezpečnostní a uzamykatelné pojistky
  • jaká ložiska jsou použitá v leg press stroji a zda mají těsnění ve všech otočných kloubech
  • jestli je zádová podložka pěnová, je důležité, aby byla dostatečně tuhá
  • plusem je, pokud je možné leg press stroj co nejrozmanitěji nastavit, hlavně jestli jde o zadní podpěru
  • samozřejmostí by měla být dostatečná nosnost pro naložení extra těžkých vah

posilovací lavice

Cviky, na něž slouží leg press

Slouží v první řadě na posilování dolní části svalstva. Nejefektivněji se dají procvičovat svaly stehen a lýtek, díky čemuž toto profesionální zařízení nazývá i nejlepším posilovačem těchto svalových partií. V principu je nejčastějším cvikem dřep a výpony, avšak bez namáhání kloubů.

Kromě klasických dřepů je možné vykonávat i různé přítahy a tlaky, na speciálních strojích je možné cvičit i zakopávání a předkopávání, vertikální stroj umožňuje cvičit nejen klasický leg press cvik, ale i tzv. calf press. My musíme dodat, že všechny tyto cviky jsou šetrné k páteři a kloubům, což je největší výhoda používání stroje.

 

Vyberte si z nabídky leg pressů!

BODY-SOLID GLPH1100

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

 Body-Solid SLP-500G/2

hodnotenie

zobrazit nejlepší nabídku

Hledáte dobrou cenu? Zapomeňte na bazar, řešením je prodej přes internet

Kde se dá koupit leg press nebo multifunkční věž, která ho obsahuje? Bez okolků vám hned poradíme, že nejlépe uděláte, když se obrátíte na e-shopy. Kamenné prodejny a specializované sportovní obchody už dávno nenabízejí tak široký a kvalitní výběr, jaký je možno najít v některých internetových obchodech.

Pochopitelně ne všude získáte i kvalitní zákaznické služby. Pokud se rozhodnete pro nákup online, doporučujeme ověřené e-shopy, například specializované Insportline.cz a efitness.cz, případně známý obchod kasa.cz. Zde najdete nejen super ceny a velký výběr, ale také spolehlivý servis pro zákazníky. Ten by měl být při koupi přes internet na prvním místě.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu