Vyberte stranu
Vyspěte se pohodlně! Jednolůžkové postele se nedají ničím nahradit!
5 (100%) 11 votes

Mnozí jistě souhlasíte s tvrzením, že často není nic lepšího, než když se cítí člověk opravdu odpočatý. Tento pocit ovlivňuje množství faktorů, ale kvalitní a klidný spánek má na něm nepochybně velkou zásluhu. Správná kombinace postele, roštu a matrace může zaručit takovou spokojenost. Jaké jednolůžkové postele jsou ideální?

Jednolůžkové postele dokáží poskytnout komfortní odpočinek, přičemž nezaostávají ani v oblasti designu. Dřevo má zastoupení v obou směrech. Kromě kvality potěší i svou přirozenou hřejivostí a zpracováním vhodným i pro alergiky.

 

jednolůžkové postele

Jednolůžková postel jako válenda i čalouněné lůžko

Klasická válenda, dřevěná postel nebo čalouněné jednolůžko s vysokým čelem? Možností je několik, stejně také materiálových provedení. Ať už vybíráte místo na spaní do dětské, studentské nebo pokoje pro hosty, univerzálnost vám zaručí dlouhodobou spokojenost, ať už po vizuální stránce nebo po té finanční.

Jednolůžková postel by měla mít šířku alespoň 80 cm, ale pro opravdu pohodlný spánek se doporučuje 90 cm. Právě rozměr postele 90 x 200 cm je nejběžnějším typem z této kategorie. Délka však závisí na samotné výšky ležícího a měla by ho přesahovat alespoň o 25 cm.

V nabídce naleznete i širší varianty, které jsou jakýmsi kompromisem mezi jednolůžkem a manželskou postelí. V každém případě je důležitá i samotná výška matrace od země. Z hygienického hlediska se doporučuje minimálně 25 cm nad podlahou. Platí však, že čím vyšší postel, tím příjemnější je vstávání z ní (40 – 50 cm je dobrá volba).

 

Výběr nejlepších jednolůžkových postelí

Jednolůžkové postele s úložným prostorem

Poměrně častým problémem v malých domácnostech je nedostatek úložných prostorů. Tato problematika neobchází ani dětské či studentské pokoje, ale ty ji dokážou alespoň částečně vyřešit prostřednictvím nábytku na míru nebo postelemi, které pod matrací ukrývají zásuvky či police.

Odkládání věcí a předmětů má i další alternativu. Postele, které po nadzvednutí celé ležící části nabídnou vnitřek svého rámu jako další úložný prostor. Pokud však není tento typ koupě nutností, vsaďte raději na klasický typ postele. Tehdy je totiž správné odvětrávání matrace zaručeno.

POSTEL, s úložným prostorem, BUKOTO

 

Jednolůžkové postele z masivu

Masiv je tvrdé dřevo, které má svou kvalitu odstupňovanou na základě tzv. Brinellovy stupnice tvrdosti. Do dětských pokojů většinou postačují postele z borovice, která je podle této metody na nižších příčkách.

Buk a dub je naopak dostatečně pevným materiálem i na výrobu manželských postelí. Poskytuje potřebnou stabilitu a odolnost, nevrže a  jeho životnost se počítá na desítky let. Co se týče designu je vděčným adeptem do tradičních i moderních pokojů a přizpůsobí se v podstatě jakémukoliv interiéru.

Oproti LTD či MDF deskám navíc přirozeně voní. Zmíněné lamino materiály totiž v některých případech mohou být škodlivé, protože jejich slepené části obsahují lepidla, které se vypařují v prostorách pokoje a zdraví prospěšné určitě nejsou. Informovanost proto stojí více než za zmínku.

Dřevěná jednolůžko CASTAGNETTE Noce masiv

 

Jednolůžkové postele s bočním čelem

Dětská postýlka slouží dětem zejména v prvních dvou letech života. Později však může nabýt podobu plnohodnotného lůžka pro předškoláky, tedy pokud mluvíme o větším variantě postýlky o rozměrech 140 x 70 cm. Taková postel však vyžaduje boční zábranu, která chrání děti před případným pádem.

Tzv. bočnice může být součástí postýlky nebo nové postele, ale dá se zakoupit i samostatně. Montáž i demontáž je jednoduchou záležitostí, přičemž v postelích k tomu určených nedochází k žádným viditelným změnám po jejím osazení.

Boční čelo postele stojí naopak, a tedy z boční strany u zdi. Slouží zejména jako ochrana před chladnými zdmi, ale předchází také případnému zašpinění stěny, ke kterému může dojít každodenním opírání.

Jednolůžková postel 90 cm Floro

 

Kovové jednolůžkové postele

Kov je materiál představující kvalitu, ale také romantiku. Tu ocení v studentském pokoji zejména dívky, ale ani klukům nebude tento materiál cizí. Kovová postel vynikne v černé barvě, ale zejména bílá se stane znamením atraktivního interiéru dospívajících ratolestí.

I kovový lesk je žádaným odstínem barevné palety. Přivítá stříbrnou, zlatou i měděnou postel. Pokud si potrpíte opravdu na pevnost, můžete vsadit také na postele z oceli. Ty však představují značné navýšení rozpočtu a své opodstatnění najdou spíše v ložnicích.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! BonamiHezky nábytek,  a Idea nábytek nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Jednolůžkové postele rozkládací

Rozkládací postel může být například pohovka nebo sedačka, která díky funkci rozložení vytváří jedno nebo dvě lůžka na spaní. I když většinou jde o místo na příležitostný spánek, výrobci nabízejí i plnohodnotné náhrady postele.

O jejich kvalitě se však musíte informovat předem. Jinak by se mohlo stát, že určitá část po rozložení nedosáhne stejné rozměry fixního rámu. Výškový rozdíl následně způsobí nepohodlí a spánek, po kterém se vzbudíte “rozlámaní”.

Jednolůžkovou rozkládací postelí může být i přistýlka, která během složeného stavu přebírá vzhled zásuvky pod postelí. V případě potřeby, například kamarádské návštěvy, se jednoduše povytáhne do maximální šířky a nabídne jinak šikovně skrytý pohodlný matraci. Pravdou je, že vstávání z takového nízkého lůžka je méně komfortní.

 

Výběr nejlepších jednolůžkových postelí

Kde si nejlépe vybrat?

Jelikož nábytkový trh je v podstatě přesycen množstvím produktů, je více než důležité vědět, co konkrétně chcemes jakým primárním účelem. To platí i při výběru jednolůžkových postelí. Kvalita nebo cena? Klasika nebo úložné prostory či přistýlka?

Online široký sortiment se přizpůsobí vašim požadavkům. Eshopy jako Bonami, Idea nábytek zda Hezky nábytek obsahují bohatou nabídku různých typů postelí, které ulahodí tělu i oku. Použijte filtr a objednejte si z pohodlí domova nábytek rovnou do vašeho pokoje.

Bonami vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
idea-nabytek vstoupit do e-shopu