Vyberte stranu
Posilovací klec není zbytečný luxus. Když poznáte její výhody, budete ji chtít též
5 (100%) 3 votes

Jako posilovací klece se označují specifické druhy posilovacích stojanů, které slouží buď na cvičení s činkami, případně na cvičení s vlastní vahou. Ten druhý typ se nazývá také workout posilovací klec a nejde ani tak o stojan na nějaké nářadí určené pro cvičení jako spíš o soustavu hrazd a bradel.

V profesionálních fitness centrech jsou posilovací klece kombinované i s možností cvičení pomocí kladek a různých závaží. Pokud se nebojíte vyšší investice, můžete si takovou klec dovolit i vy. V opačném případě vám budou stačit i základní modely.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Využijte posilovací klece doma

Posilovací klec má v první řadě využití na odložení vzpěračské tyče a zároveň na posilování s ní. I ty nejzákladnější modely mají dostatečně pevnou a stabilní konstrukci, takže udrží několik dlouhých obouručních činek, jež je možné na ně uložit a zároveň přímo z klece zvedat při vzpírání.

Zároveň je možné posilovací klec využít také jako posilovací stojan pro kotouče a jiné pomůcky na cvičení. Standardně je konstrukce z profilu rámu 60 x 60 mm a vyznačuje se stabilitou. Běžná nosnost je minimálně 300 kg, takže se není třeba obávat o zatížení posilovací klece i více činkami či závažími.

Standardně si můžete vybrat více poloh na uložení činek či tyče na kotouče. Klece mají totiž nastavitelnou výšku pro uchycení závaží, činek a jiných fitness pomůcek. Díky tomu je posilovací klec bez problému vhodná pro sportovce každého věku a je jedno, zda jde o začátečníky nebo o profesionály.

 

Vyberte si z nabídky posilovacích klecí!

Posilovací kabelový stojan Body Craft Jones Platinum 

 

zobrazit nejlepší nabídku

Multipress Body Solid PSM144XS

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovací věž Brother HG4800 čtyřpozicová šedá/oranžová

 

zobrazit nejlepší nabídku

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ K BODY CRAFT F460 – BEZPEČNOSTNÍ DRŽÁKY F461

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovací klec Body Craft F430

zobrazit nejlepší nabídku

Stojany vs. klece

Podle předcházející definice se možná ptáte, jestli nejsou k tomuto účelu lepší klasické posilovací stojany. Ty však slouží opravdu jen k jednomu účelu, a to právě držení různých druhů jednoručních činek, závaží, obouručních činek a podobně. Posilovací klec má naopak širší využití.

Kromě toho, že posilovací klec je využitelná jako stojan, díky flexibilnímu nastavení umožňuje zavěšení více druhů nářadí i cvičení s maximální volností. Nemusíte se bát, že už nezvládnete další zdvih a následně položení činky, stačí se postavit pod klec a po skončení cvičení jednoduše činku položit na předem určené místo.

Ty lépe vybavené modely mají i háčky na švihadlo či expandéry, více slotů na vzpěračské tyče a několik trnů na kotouče. Primárně však oproti klasickému stojanu umožňuje klec maximálně pohodlné a rychlé cvičení horních svalových partií těla.

posilovací klec

Workout posilovací klec i do exteriéru

Jak jsme napsali v úvodu, pod pojmem posilovací klec se mohou myslet i venkovní, neboli exteriérové klece. Ty jsou označované jako workout klece a slouží jako posilovací stanoviště pro komplexní cvičení s vahou vlastního těla. Jde o tréninkové konstrukce, jež je možné upevnit prakticky kamkoliv.

Jaké jsou jejich nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky?

  • v první řadě je třeba vědět, jaká je k dispozici rozloha pro takové posilovací stanoviště, nejmenší klece mají 7,5 m2, největší 49 m2
  • různé jsou i rozměry a tvary, existují jednoduché klece obdélníkového typu s rozměrem 6 x 1,8 m, ale i ty, které jsou do více stran a mohou mít až 9,3 m x 1,7 m x 3,7 m
  • ačkoliv jde převážně o exteriérové klece, některé workout klece mají i tvar interiérové stěny a mohou se využít nejen venku, ale také v domácím fitcentru, případně v nějakém menším pokoji

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Multifunkční věž vs. posilovací klec

Velmi mnoho lidí řeší otázku, zda je lepší klec, nebo rovnou multifunkční věž. Tady je potřeba vidět jasný rozdíl hlavně v tom, že multifunkční věže slouží na cvičení více partií, ale ne s použitím vlastní váhy nebo činek, ale nejčastěji s pomocí závaží, kladek a podobně.

Také posilovací klece, dokonce už v těch levnějších modelech, nabízejí poměrně široké možnosti ke cvičení. Většinou obsahují tréninkové stanoviště pro dřepy se zátěží, výpady se zátěží, mrtvý tah, shyby a dokonce v případě použití posilovací lavice i možnost cvičit bench press.

posilovací klec

Na co se zaměřit nejvíc při výběru klece?

Která kritéria jsou tedy při výběru posilovací klece nejdůležitější? V první řadě je třeba podívat se na využitelnost a praktičnost dané posilovací klece. Cena by neměla být až tak důležitá, šetřit pár eur se opravdu nevyplatí.

Naopak je potřeba víc hledět na tato kritéria:

  • jestli jde o nějakou novinku, jak se osvědčila klec v praxi; k tomuto účelu doporučujeme sledovat recenze, hodnocení a zkušenosti jiných uživatelů
  • stabilita, odolná povrchová úprava, dostatečně variabilní výškové nastavení, to všechno by mělo být samozřejmé
  • zkontrolujete si, jaký průměr olympijské tyče se dá s klecí použít, i to, jaký typ lavice je možné s ní zkombinovat
  • sledovat značku sice nemusí znamenat úplnou jistotu, že nevyberete špatně, ale například posilovací klece Body Solid či Powerline mají svou kvalitu
  • důležité je sledovat i to, jaké příslušenství, nářadí, pomůcky či doplňky obsahuje klec už v základním balení

 

Vyberte si z nabídky posilovacích klecí!

Posilovací kabelový stojan Body Craft Jones Platinum 

 

zobrazit nejlepší nabídku

Multipress Body Solid PSM144XS

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovací věž Brother HG4800 čtyřpozicová šedá/oranžová

 

zobrazit nejlepší nabídku

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ K BODY CRAFT F460 – BEZPEČNOSTNÍ DRŽÁKY F461

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovací klec Body Craft F430

zobrazit nejlepší nabídku

Kde je nejlepší nabídka i ceny? Online!

Posilovací klec je přesně ten typ vybavení pro domácí posilovnu i fitko, který je možné koupit přes internet. Není to něco, co byste museli vyzkoušet na vlastní kůži a muselo by to odpovídat například vaší výšce. Naopak posilovací klec má natolik flexibilní nastavení, že se přizpůsobí každému bez ohledu na výšku či váhu.

Využijte tedy možnosti, které nabízí online nákup. Určitě se vyhněte neznámým e-shopům, posilovací klec je zkrátka příliš důležitá, než abyste si mohli dovolit nekvalitní služby, pozdější dodání a problémy se záručními opravami. Naopak doporučujeme ty známé a značkové – například Insportline, eFtitness a širokou nabídku má také e-shop Kasa

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu