Vyberte stranu
Nejlepší elektrický kartáček (test a recenze)
5 (100%) 2 votes

Patříte stále mezi ty lidi, kteří používají klasický zubní kartáček? Tak pak určitě nevíte, o co přicházíte. Elektrické zubní kartáčky totiž nejsou vůbec nějakým “výstřelkem” moderní techniky, ale mimořádně praktickým a užitečným pomocníkem. Přinášíme Vám článek, jak si vybrat ten nejlepší elektrický kartáček na zuby.

Kartáčky mohou používá nejen dospělí, ale i děti, u kterých se to dokonce osvědčilo zejména v případě speciálních kartáčků určených pouze pro ně. Zároveň jde v tomto případě o spotřebič, který dokonale spojuje pohodlí a dobrý účel.

Na co jsou a jak fungují elektrické zubní kartáčky

Elektrické kartáčky se v podstatě příliš velmi neliší od těch klasických, které slouží k manuálnímu čištění zubů. Určené jsou pro každého, ale určitě je doporučujeme i těm lidem, kteří berou mytí zubů jen jako každodenní rutinu běžného dne.

Proč? Na rozdíl od běžných kartáčků, ty elektrické udělají všechnu tu “namáhavou” práci za vás. Správná technika čištění zubů je totiž alfa a omega úspěchu, což mnoho lidí podceňuje a čištění chrupu jednoduše “odfláknou”. To se v případě tohoto skvělého elektrického pomocníka nestane.

Pochopitelně ani ten nejlepší elektrický kartáček na zuby vám nezaručí 100% ochranu před zubním kazem. Navíc, pro lidi s velmi citlivými dásněmi může být většina modelů příliš “hrubá”. Všechno je to ale jen o tom, jak najít správný typ a nepodcenit ani další péči o svůj chrup.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz  4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Jak si kartáček vybrat

Při výběru kartáčku musíte v první řadě vyřešit to, jaký způsob čištění si zvolíte. Zatímco oscilačně-vibrační kartáčky mají kulatou hlavici, která rotuje v půlkruhovém pohybu, sonické vibrační kartáčky mají hlavici podlouhlou, která funguje na principu kmitání štětin.

Rotační kartáčky se vyznačují agresivnějším čištěním, ale jsou nevhodné pro lidi s příliš citlivými dásněmi. Sonické kartáčky fungují na principu sonických vibrací, které vytvoří proud tekutiny složené z vody a slin a tím pádem se dostanou i do hůře dostupných míst.

Podle způsobu provozu kartáčku máte na výběr buď kartáčky s výměnnými bateriemi nebo kartáčky fungující na dobíjecí akumulátor. Většina kartáčků funguje právě na akumulátor, ale nevýhodou může být jejich mírně vyšší hmotnost.

 

Nezapomeňte na následující zásady:

  • při sonických kartáčcích se zaměřte na ty, jejichž frekvence vibrací je více než 1000 za minutu
  • naopak, dětské kartáčky by měly být o něco citlivější, při rotačních postačí 500 kmitů za minutu
  • ideální je, pokud má kartáček alespoň dva režimy čištění a to pro extra jemnou péči
  • funkce 3D čištění je velmi užitečná, pomáhá rychleji odstranit nežádoucí zabarvení zubů
  • vyberte si kartáček s inteligentními štětinkami, které budou indikovat nutnost výměny
  • ani ten nejlepší elektrický kartáček nemusí zajistit dokonale čistý chrup, doporučujeme k němu dokoupit i ústní sprchu

Sonické vibrační kartáčky

Pokud byste se zeptali většiny běžných uživatelů, která je nejlepší elektrický kartáček z výše zmíněných typů, asi by vám doporučili právě sonické kartáčky. Proč? Jsou totiž pohodlnější na používání, protože nemusíte při čištění vyvíjet žádný tlak na svůj chrup.

Tyto kartáčky jsou navíc i mnohem důsledněji při čištění zubů, protože díky své technologii vyčistí v chrupu i méně dostupná místa a to při maximální šetrnosti kartáčku k dásním. Nevýhodou je ale jejich vyšší cena, podobně jako i vyšší cena příslušenství k elektrickým kartáčkům.

nejlepší elektrický kartáček kartáček Oral-B

Oscilačně-rotační kartáčky

Ani druhý typ elektrických kartáčků na zuby však není bez výhod. Naopak rotační kartáček je nejlepší elektrický kartáček na odstranění zubního plaku. Díky technologii mimořádně intenzivní rotace se zbavíte povlaku mnohem efektivněji, než při sonickém kartáčku.

Účinnost tohoto kartáčku má ale i svou druhou stránku a to menší šetrnost k chrupu a dásním. Právě proto se tento typ nedoporučuje zejména lidem s častou krvácivostí dásní a lidem s obnaženými zubními krčky. Z hlediska ceny je to ale nejvýhodnější volba a to jak při koupi kartáčku, tak i při výměně hlavic.

 

Nejlepší elektrický kartáček? Na značce až tak nezáleží

Kvalitu elektrického kartáčku na rozdíl od těch běžných neovlivňuje až tak značka. Zatímco při manuálních kartáčcích jsou některé švýcarské značky jasným indikátorem kvality, při elektrických kartáčcích to příliš neplatí.

Mnohem důležitější je řídit se výbavou kartáčku, jeho funkcemi a v neposlední řadě i referencemi ostatních lidí. Eshopy prodávající elektrické kartáčky na zuby nabízejí i možnost recenzování na základě zkušeností a právě takové recenze vám mohou pomoci zorientovat se v širokém sortimentu kartáčků. Doporučujeme informovat se i u svého zubaře.

Při výběru si všímejte zejména následujících věci:

  • zda se kartáček dobře drží a má ergonomický tvar
  • jaká je hmotnost kartáčku
  • zda má zubní kartáček jednoduchý časovač, nebo zda nabízí i rozšířenější funkce
  • zda kartáček disponuje tlakovým senzorem

 

Nejlepší elektrické kartáčky na trhu!

Údržba je velmi jednoduchá, ale důležitá je i její cena

Péče o zubní elektrické kartáčky je poměrně jednoduchá. Spočívá zejména v pravidelném nabíjení akumulátoru a v udržování kartáčku v maximální čistotě. Příliš se to tedy neliší od klasických kartáčků samozřejmě až na jednu maličkost.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz  4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Tou maličkostí je výměna koncové hlavice kartáčku. Na rozdíl od běžných kartáčků, se totiž nevyhazuje po určité době celý elektrický kartáček, ale vyměníte jen jeho hlavici. Tu najdete mezi příslušenstvím, kde je možné dokoupit k jednotlivým modelům kartáčků i různé jiné doplňky či “vylepšení”.

nejlepší elektrický kartáček Philips Sonicare

Pohodlný nákup z domu

Podobně jako u jiných spotřebičů určených na osobní péči a hygienu, i elektrické zubní kartáčky můžete koupit klidně přes internet. Měli byste se však vyhnout neznámým eshopům, které lákají potenciální zákazníky jen na nízkou cenu.

Naše zkušenosti hovoří jasně ve prospěch ověřených online obchodů s dlouhodobě kvalitními zákaznickými službami a přijatelnými podmínkami. Jde například o obchody okay.cz,  4home.cz, Euronics.cz nebo známý internetový obchod Kasa.cz. Výběr konkrétního elektrického kartáčku už necháme samozřejmě na vás, sortiment je opravdu velmi bohatý!

 

euronics vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu