Vyberte stranu
Stepper je šikovný pomocník na hubnutí i zpevnění zadku. Podívejte se, podle čeho vybrat ten nejlepší
5 (100%) 2 votes

Nejen pro ženy, ale i pro muže je stepper velmi zajímavou pomůckou na účinné procvičení dolních partií a menších či větších svalových skupin. Steppery jsou navíc mimořádně šikovnými a skladnými pomocníky, kteří se hodí do každé domácnosti, a to včetně menších bytů.

Stepper představuje přitom ideální alternativu pro každého, kdo by se chtěl věnovat formování nohou či břicha, ale nemá na to dostatek času a možností. Jakkoliv jde principem fungování o náhradu schodů, jeho používání je velmi jednoduché a bezproblémové.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Stepper je nejen na hubnutí či zpevnění zadku

Na veřejnosti – hlavně u žen – převládají o roli tohoto spotřebiče částečně zkreslené názory. Je pravdou, že jakkoliv  stepper nahrazuje nudné a nezáživné šlapání po schodech, můžete ho používt i pro lepší vytvarování zadku a hodí se i pro lidi, kteří mají nadváhu nebo trpí obezitou.

Zároveň však jde o komplexní stroj pro podporu celkového zdraví organismu, a to hlavně s ohledem na prevenci. Stepper se doporučuje na zvýšení fyzické kondice, posílení svalstva, zlepšení činnosti plic, a dokonce také na podporu kardiovaskulární soustavy. Nejde tedy o žádné zázračné zařízení jenom na hubnutí, ale na celkové zlepšení zdraví.

 

Vyberte si z nejlepších stepperů!

S 3032 MODRÝ TWIST STEPPER

S 3032 MODRÝ TWIST STEPPER

zobrazit nejlepší nabídku

Stepper SOLE SC200

STEPPER SOLE SC200

zobrazit nejlepší nabídku

Twist stepper inSPORTline Strong

zobrazit nejlepší nabídku

Stepper inSPORTline Skeleton

zobrazit nejlepší nabídku

 
Stepper inSPORTline PROFI Imperial 

zobrazit nejlepší nabídku

Mini stepper, twist stepper i steppr s pohyblivými rukojeťmi

V zásadě si můžete vybrat mezi dvěma typy stepperů. Prvním typem jsou ministeppery, pro něž je charakteristická kompaktní velikost. Jde o základní modely, které se vlezou například pod postel a velmi dobře se s nimi manipuluje.

Druhou třídou jsou twist steppery. Ty, jak už název napovídá, nabízejí rozšířené možnosti pro cvičení, a to hlavně v těch případech, kdy potřebujete zpevnit boky, boční břišní svalstvo a zádové svalstvo. Takový stepper je výborný i pro formování vnitřních a vnějších stehen, což jsou nejvíc problémové partie žen i mužů.

Třetím rozšířeným typem jsou steppery s držadly na ruce. Jde o stojanové steppery vhodné pro delší a intenzivnější cvičení. Jejich největší výhodou je bohatá funkční výbava, lepší ovládání a většinou kvalitnější provedení pro dlouhodobou zátěž. Využít je může prakticky kdokoliv, vyžadují však o něco víc místa na uskladnění.

 

Těchto vlastností a parametrů si všímejte nejvíc

Při výběru je potřeba si všímat kromě typu konkrétního stepperu také některých jeho vlastností, parametrů a funkcí. Některé z nich jsou jednou pro lepší a efektivnější cvičení, jindy zase na zvýšení pohodlí a komfortu.

Pokud tedy chcete mít doma nejlepší možný stepper, zvažte při výběru toto:

  • možnost nastavení zátěže a taky to, jak se tato zátěž nastavuje; na výběr jsou buď magnetická brzda, posun tlumičů nebo otočení tlumičů
  • stejně tak je pro efektivnější cvičení různých svalových partií dobré, když je možné nastavit i výšku kroku, díky čemuž se můžete zaměřit víc na zadek, stehna nebo břicho
  • základem by měla být možnost měření tepové frekvence pro dosažení co nejefektivnějšího spalování tuků, tedy co nejefektivnějšího cvičení
  • ty lepší modely obsahují i počítač měřící například čas cvičení, počet kroků, rychlost kroků, spotřebu kalorií a podobně
  • nazapomínejte ani na to, aby byl stepper z kvalitních materiálů a dokázal vydržet i větší cvičební zátěž, což je nevyhnutelnou podmínkou jeho dlouhodobého používání.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Jaké značky jsou nejlepší volbou?

I když pochopitelně platí, že dobrá značka nemusí vždy znamenat i nejlepší možný výrobek, při výběru byste měli nepochybně zohlednit i toto kritérium. Když už pro nic jiného, tak aspoň proto, že ty nejžádanější steppery jsou právě od těch nejčastějších a nejznámějších značek. To už úplná náhoda nebude.

Jaké značky tedy zvolit, jestli chceme mít doma model s dobrými referencemi a hodnoceními? Na výběr máte například Technogym, Lifefit, Sole Fitness, HMS, Master nebo velmi známou značku stepperů Spokey. Samozřejmě při výběru zvažte i to, kolik si můžete dovolit investovat a zda očekáváte základnější, nebo profesionálnější modely.stepper

Jak vybrat stepper na cvičení, aby byly výsledky optimální

Pokud chcete doma procvičovat nohy, zadek i boky opravdu efektivně, vyvarujte se těch nejlevnějších modelů. Pro kvalitní cvičení potřebujete, aby měl stepper svou stabilitu, dostatečný výkon, dobrou regulaci a aby vám pomáhal s efektivním cvičením i pomocí některých inteligentních funkcí.

Doporučujeme tedy zvážit tato kritéria:

  • základem je robustní a pevná konstrukce spolu s odolným systémem
  • důležitý je také plynulý a dostatečně tichý chod, doporučujeme vybrat si stepper nabízející kvalitní hydraulické tlumiče
  • nezapomínejte ani na různé funkce, zde by měl být základem počítač s možností nastavení obtížnosti i získání informací potřebných pro efektivní cvičení, například počítadlo kroků
  • ideální je, když stepper nemá žádné omezení ohledně výšky uživatele
  • na hmotnosti už však záleží, jakkoliv ta podmiňuje správné používání stroje a zároveň i jeho dlouhou životnost; nejběžnější je maximální hmotnost do 100 kg, ale pokud potřebujete víc, nebojte se sáhnout po vyšší třídě

 

Vyberte si z nejlepších stepperů!

S 3032 MODRÝ TWIST STEPPER

S 3032 MODRÝ TWIST STEPPER

zobrazit nejlepší nabídku

Stepper SOLE SC200

STEPPER SOLE SC200

zobrazit nejlepší nabídku

Twist stepper inSPORTline Strong

zobrazit nejlepší nabídku

Stepper inSPORTline Skeleton

zobrazit nejlepší nabídku

 
Stepper inSPORTline PROFI Imperial 

zobrazit nejlepší nabídku

Cena by neměla být jediné kritérium, hleďte i na zkušenosti

Kromě výše zmíněných parametrů a vlastností je potřeba se zaměřit i na zkušenosti. Tím máme na mysli nejen zkušenosti s konkrétním modelem, ale také zkušenosti s prodejcem. Nechat se nalákat jen tak na nízkou cenu je cesta do pekla a na konci se může klidně stát, že budete mít doma spotřebič, který vám nepomůže, případně bude příliš předimenzovaný.

Řešením je podívat se na hodnocení a recenze ještě dřív, než se pro nějaký model rozhodnete. S otázkou výběru obchodů vám umíme pomoct. Naše pozitivní zkušenosti jsou spojené s e-shopy, konktérně s Insportline.czkasa.cz, efitness.cz. Jde o obchody s dlouhodobě dobrým jménem, širokým sortimentem a zajímavými cenami.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu