Vyberte stranu
Fitness schody jako náhrada klasického chození po schodech i jako alternativa ke stepperům
5 (100%) 6 votes

Profesionální fitness schody patří mezi špičku vybavení každého fitness centra nebo posilovny. Využívají je nejen ženy, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale také muži. Na rozdíl od jiných alternativ, které si taky představíme, jsou fitness schody nejúčinnější kardio zařízení svého druhu.

Důvod je úplně jednoduchý: svou funkčností se nejvíc přibližují reálnému chození po schodech, což je přirozená a mimořádně doporučená aktivita zřejmě na všechny neduhy moderního způsobu nezdravého života.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Fitness schody nebo stepper?

Jak jsme zmínili v úvodu, fitness schody jsou alternativou k zařízení zvanému stepper. O stepperech už jsme psali také, jde prakticky o jednoduchý fitness stroj určený na simulací běžného šlapání po schodech. Přestože je účinný na hubnutí a formování svalstva dolní části těla, fitness schody jsou ještě efektivnější.

Pochopitelně je potřeba porovnávat nejen efektivitu, ale také poměr ceny k ní. Levné steppery jsou samozřejmě několikanásobně lacinější než fitness schody. Přesto si dovolíme tvrdit, že za ten rozdíl to stojí, jelikož toto zařízení nemusí chůzi po schodech simulovat, když se jedná o schody.

Princip jejich fungování je v točení nekonečného počtu schodů, jež je třeba na zařízení zdolávat. Jde o nejvíc efektivní formu posílení a tvarování sedacích svalů, kvadricepsů, harmstringů a lýtek. Zároveň je to skvělé kardio cvičení zlepšující metabolismus i spalování kalorií. Fitness schody tedy jednoznačně doporučujeme i domů.

 

Vyberte si z nabídky fitness schodů!

Fitness schody inSPORTline ProfiStair

zobrazit nejlepší nabídku

Fitness schody TechnoGym Excite Climb Advanced LED

zobrazit nejlepší nabídku

Stepper Spokey Column II

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Eliptický trenažér SPIRIT FITNESS XE195 (2017)

zobrazit nejlepší nabídku

Fitness schod ve formě bedničky na jednoduché cviky

Jako fitness schod se obvykle kromě elektronického zařízení označuje také jednoduchá bednička určená na výstup a sestup. Tyto bedničky se dají nastavit tak, aby mohly stimulovat výšku různých druhů schodů, ty lepší modely mají možnost nastavení až třech druhů výšky.

Také v tomto případě platí, že takový fitness schod má svůj význam pro základní cvičení. Samozřejmostí je neklouzavý povrch, výhodou zase nízká hmotnost, takže je možné schod kdykoliv schovat a před cvičením například výtahnout. Nemusíte se bát ani o nosnost, konstrukce by měla lehce zvládnout i víc než 200 kg.

Ačkoliv jsou i fitness bedničky v podstatě dobrou možností pro zlepšení své fyzické kondice a hlavně stavu kardiovaskulárního systému, nedokážou při posilování svalstva a jeho formování plnohodnotně konkurovat jak stepperům, tak ani fitness schodům s elektrickým pohonem. Doporučujeme je jen jako doplňkové nářadí.

 

posilovací lavice

Důležité vlastnosti, které musí fitness schody splnit

Jelikož i vzhledem k výšce investice i k povaze zařízení zřejmě do domácího fitka nebude nikdo kupovat fitness schody každý den, je potřeba se při výběru zaměřit na nejdůležitější kritéria a vlastnosti. Jejich splnění je důležité pro plnohodnotné praktické využívání s maximálním využitím potenciálu zařízení.

Pokud tedy budete fitness schody vybírat, pamatujte na:

  • robustní konstrukci schodů doplněnou o ergonomická madla na ruce
  • spolehlivost motoru a bezproblémový chod bez rušivých zvukových elementů
  • možnost nastavení širšího rozsahu intenzity zátěže, což poslouží jak začínajícím uživatelům, tak i profesionálním sportovcům
  • protiskluzovou úpravu schodů, ale tak, aby nenarušovala efektivitu cvičení spočívající v plynulém a pravidelném postupu nohou schody
  • softwarového vybavení, kde doporučujeme určitě schody vybavené počítačem, který dokáže zobrazovat spálené kalorie, čas, vzdálenost, rychlost, tepovou frekvenci a diagram zátěže
  • důležité je, aby byly fitness schody vybavené i HRC programem pro optimální cvičení, kdy umí počítač na základě tepové frekvence zvyšovat a snižovat zátěž plynule tak, aby byl váš tep v ideálním pásmu

 

fitness schody

Také doma si můžete dopřát profesionální značky

I když by při výběru neměla příliš rozhodovat značka, fitness schody patří mezi ten sortiment vybavení posilovny a fitness centra, kde nedoporučujeme riskovat s neznámými značkami. Ty, které jsou nejvíc žádané a ověřené, totiž poskytují dlouhodobě nejlepší poměr kvality, ceny a spolehlivosti.

Na našem trhu v tomto ohledu mezi ostatními vyčnívá hlavně značka Technogym. Jde o plně profesionálního výrobce nejen fitness schodů, ale také dalšího vybavení pro sportovce včetně profesionálů. Značka nabízí nejen technologicky spolehlivý systém, ale především nadčasový design a příjemné ovládání schodů, což je velké plus.

 

Vyberte si z nabídky fitness schodů!

Fitness schody inSPORTline ProfiStair

zobrazit nejlepší nabídku

Fitness schody TechnoGym Excite Climb Advanced LED

zobrazit nejlepší nabídku

Stepper Spokey Column II

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Eliptický trenažér SPIRIT FITNESS XE195 (2017)

zobrazit nejlepší nabídku

Pozor na odbornou montáž, záruku a servis

Při nákupu fitness schodů je potřeba být náročný nejen na samotný model, značku či funkce, ale také na kvalitní zákaznické služby. Vzhledem k vyšší počáteční investici a i tomu, že se jedná o technicky složitější stroj, měli byste vyžadovat po prodejci odbornou montáž přímo u vás na místě.

Doprava zdarma by měla být pochopitelně samozřejmostí, podobně jako rozšířená záruka. Na ty nejlepší značky dávají lepší prodejny a obchody záruku klidně i 10 let, takže pokud to jde, využijte toho. Samozřejmostí by měl být servis přímo u vás doma, abyste nemuseli fitness schody i vzhledem k jejich velikosti a hmotnosti někam nosit.

 

fitness schody

Vsázejte na ověřené prodejce, cena není prvořadá

Výše uvedené služby a servis na úrovni vám nemohou poskytnout samozřejmě všechny prodejny a obchody. Ty klasické kamenné to sice mohou nabízet, ale v jejich případě je takový servis vykoupený hlavně vyšší cenou. Jaká je tedy alternativa? Přirozeně se nabízí online nákup přes internet.

Zde však hrozí opačné riziko, a to příliš nízká cena. Tou se snaží zaujmout hlavně neznámé e-shopy, kde však může být úroveň zákaznických služeb na nízké úrovni. Nejlepší je proto vsadit sice na online nákup, ale od ověřených prodejců. U nás to jsou jednoznačně obchodye eFitness, Insportline a Kasa. V jejich případě získáte dobrou cenu, ale i kvalitní servis.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu