Vyberte stranu
Také masážní křeslo v domácnosti dokáže poskytnout kvalitní masáž!
5 (100%) 1 vote

Vytoužený oddech po návratu z práce může mít různé podoby. Osvěžující sprcha, chutná káva během sledování dobrého filmu, rozečtený děj knihy nebo siesta v oblíbeném křesle. Navíc pokud jde o masážní křeslo, jde o relax v pravém slova smyslu. Ano, dá se to i v pohodlí domova.

Dopřát si masáž kdykoliv se vám zachce, uvolnit se, vypnout a odpočívat. Zní to velmi lákavě. A tak to také je. Nemusíte přitom chodit do žádných relaxačních center ani vyhledávat maséry. Stačí se porozhlédnout po kvalitních masážních křeslech, jejichž nastavené režimy se o všechno postarají.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.cz,  fitvyziva.czeFitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Masážní křeslo s vyhříváním uleví od bolesti

Samozřejmě ne všechny typy masážních křesel nabízejí funkci vyhřívání. Pokud však ano, oblast vyhřívání se může lišit v závislosti na konkrétním modelu. Nejběžněji vyhřívanou částí křesla je zádová opěrka, ale tato možnost není cizí ani pro chodidla.

Vyhřívané křeslo funguje na principu dlouhovlnného infračerveného zařízení, přičemž je možné dosáhnout teploty 40 – 50 °C. Výsledkem je úleva od bolesti, regenerace po námahavém sportovním tréninku, podpora metabolismu či stimulace krevního oběhu dolních končetin. Součástí může být i funkce magnetoterapie, která má taktéž blahodárné účinky.

 

Vyberte si z nabídky masažních křesel!

Masážní křeslo inSPORTline Alessio

 

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní křeslo inSPORTline Mateo

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní křeslo inSPORTline Rubinetto

zobrazit nejlepší nabídku

MASÁŽNÍ KŘESLO INSPORTLINE DUGLES

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní křeslo inSPORTline Sallieri

zobrazit nejlepší nabídku

Elektrické masážní křeslo jako alternativa maséra?

Masážní křeslo díky svému elektrickému motoru pohání mechanická ramena, čímž uvede do pohybu i masážní hlavice s válečky. Na konkrétním nastavení programu masáže závisí, jaký směrem a do jaké hloubky budou sedícího masírovat. Všeobecně platí, že čím výkonnějším motorem křeslo disponuje, tím dokáže poskytnout intenzivnější masáž.

Luxusní typy masážních křesel jsou dokonce natolik autentické, že máte pocit, jako by vás opravdu masíroval člověk. Je to hlavně v případě tzv. 3D masáže, kdy se masírovací válečky přitláčejí do těla v maximálně vystoupené hloubce křesla.

 

masážní křeslo

Jak vybrat masážní křeslo?

Jelikož koupě masážního křesla není vůbec levnou záležitostí, je potřeba zvážit všechny vaše požadavky, nároky na množství dostupných funkcích a v neposlední řadě i finanční možnosti. Určitě však neberete nejlacinější modely, byla by to velká škoda ochudit se o některé doplňkové funkce.

Odpovědi na následující otázky vám výběr výrazně zúží:

  • Jaký druh masáže budete nejčastěji využívat?
  • Kolik druhů masáží a funkcí od křesla vyžadujete?
  • Je nutností také vyhřívání?
  • Záleží vám i na vizuální stránce křesla?
  • Jak veký prostor máte k dispozici a masážní křeslo? Nazapomeňte přičíst další centimetry po sklopení zádové opěrky a křeslo položit na podložku, která chrání podlahu.

Co se týká umístění, je opravdu důležité vyčlenit mu dostatek místa. Luxusní typy se totiž vyznačují robustností, a proto je vhodné promyslet si také to, jak esteticky zapadne do obyvacího pokoje a jestli vůbec. V nabídce najdete i masážní křesla menších rozměrů, ale ty poskytují podstatně méně druhů masáží.

 

masážní křeslo

Kvalitní masážní křeslo disponuje automatickými programy masáže

Posadit se, zmáčknout tlačítko a užívat si masáž. Je to tak jednoduché. Ale ne každé masážní křeslo nabízí velký počet přednastavených druhů masáže. Jestli nepotřebujete vlastnit nejluxusnější model, vyberte si funkci, která by vám vyhovala nejvíc.

Relaxační masáž regeneruje klouby a svaly uvolňuje. Jejím vyšším stupněm je masáž hloubková, která se zaměřuje i na odstranění bolesti ve svalech. Jde o komplexní masírování. Jemná pomáhá rozproudit krevní oběh, povzbuzující potlačuje únavu. Programy vzduchové masáže jsou zaměřené na konkrétní oblast těla a liší se podle vybavení křesla.

 

Přizpůsobte si masáž podle vlastních představ

Masážní křeslo umožňuje vybrat si i specifický druh masírování, který bude nejvíc vyhovat vašim požadavkům. Zaměřte se na konkrétní místo, zvolte lokální nebo bodovou masáž, nastavte rychost, intenzitu a relaxujte. Manuálně si dokážete nastavit i do paměti uložit různé typy masérských technik:

  • Mačkání – cílem je odstranění svalového napětí, které se realizuje střídáním tlaku na tělo masážními válečky
  • Mrskání – pomocí rytmického pohybu dochází k uvolnění a prokrvení ztuhlých svalů; masáž je intenzivní a válečky se nacházejí ve větší vzdálenosti od sebe
  • Poklepávání – v podstatě jde o jemnější variantu funkce mrskání, která se s ním dokáže zkombinovat pomocí manuálního nastavení
  • Svírání – masážní válečky se pohybují proti sobě, hlavně v oblasti ramen, což má za následek svírání svalů a kopírování rukou maséra
  • Shiatsu masáž – cílem je obnovit energetickou rovnováhu těla a odblokovat energetické dráhy, tlak je vyvíjený na akupunkturní body těla.

 

masážní křeslo

Proč si koupit masážní křeslo?

I když je pravdou, že prvotní investice může být poměrně vysoká, dá se řešit i nákupem na splátky. Výhodou je, že křeslo máte u vás doma a můžete si tak kdykoliv dopřát oblíbenou masáž. Pokud byste ve stejných intervalech chtěli využívat profesionální masérské služby, z dlouhodobého hlediska by vás to vyšlo podstatně dráž než i to nejlepší masážní křeslo.

Masáž není jen vhodným prostředkem k uvolnění se. Odbourává stres, stimuluje oběhovou soustavu, snižuje krevní tlak, napomáhá ke správnému držení těla – zkrátka pozitivně ovlivňuje fyzické zdraví, ale též duševní pohodu. Ta je vyvolaná tvořením endorfínů, které se aktivují během masáže.

 

Vyberte si z nabídky masažních křesel!

Masážní křeslo inSPORTline Alessio

 

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní křeslo inSPORTline Mateo

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní křeslo inSPORTline Rubinetto

zobrazit nejlepší nabídku

MASÁŽNÍ KŘESLO INSPORTLINE DUGLES

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní křeslo inSPORTline Sallieri

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nejlépe nakoupit?

Intenzivní masáž celého těla či lokálních míst, která to nejvíc potřebují – masážní křesla umožňují díky svým funkcím zvolit si individuálně vyhovující režim masírování. Luxusní modely jsou nastavené tak, že při masáži máte opravdu pocit, jako by vás masírovaly lidské ruce.

Vyhřívání, možnost přehrávání hudby, protáhnutí zad či různá další nastavení najdete u jednotlivých typů masážních křesel v ověřených e-shopech Insportline, eFitness. Už ani vy nemůžete dočkat chvíle, kdy některý vyzkoušíte?

 

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu