Vyberte stranu
Nejlepší žehlička na vlasy – Jak ji vybrat? Rady a tipy + Top 5 žehliček!
5 (100%) 3 votes

Jak se říká, pro ženy jsou korunou krásy vlasy. Součástí péče o vlasy je i jejich úprava, přičemž nemáme na mysli jen mytí nebo fénování. Pokud chcete mít dokonale hladké vlasy, musíte si k nim většinou trochu dopomoci.

Právě k tomuto účelu slouží žehličky na vlasy. V současné době jde o nejjednodušší a nejrychlejší řešení, které využívají už nejen kadeřnické salony, ale čím dál víc i ženy ve své domácnosti. Poradíme vám, která je aktuálně nejlepší žehlička na vlasy na trhu.

 

Nejlepší žehlička na trhu

Tři otázky, podle kterých si vyberete ideální žehličku

Ačkoli se to může zdát na první pohled jednoduché, výběr žehličky byste určitě neměli nechat náhodě, nebo na první dojem. Pokud si chcete zvolit správný typ, musíte si odpovědět na tři otázky.

První se týká intenzity používání žehličky. Pokud máte v plánu využívat ji prakticky každý den, nejlepší žehlička na vlasy bude ta, která disponuje rychlým ohřevem. Díky němu je spotřebič připraven do akce doslova během pár vteřin.

Druhá otázka se týká délky vašich vlasů. Při extrémně krátkých vlasech musí být šířka žehlící plochy 1,5 centimetru. Naopak při delších a hustších vlasech potřebujete více, ideálně 5 cm. Zlatým středem je šířka 2,5 cm, která se hodí na průměrně dlouhé vlasy. Dokáže si poradit i s kratšími nebo delšími, ale jen za cenu časových kompromisů.

Třetí otázkou je, zda chcete vlasy jen žehlit, nebo i natáčet . Chcete-li mít nejen rovné vlasy, ale vytvořit z nich i mírné vlnky, potřebujete menší žehlící plochu žehličky na vlasy. Ideální je, pokud nejsou její konce zakončené hranou, ale zaoblené.

 

Nejlepší žehlička na vlasy na trhu

Správný materiál i teplota

Ty nejlevnější žehličky na vlasy se vyrábějí s  klasickým kovovým povrchem, který však může vlasy při žehlení nadměrně poškodit. Lepší je proto vybírat si alternativní materiály, přičemž nejběžnější jsou keramické žehličky. Ty mají poměrně rychlé nahřívání a vcelku přijatelné rozložení teploty.

Druhou možností jsou turmalínové žehličky, nebo žehličky s kombinací turmalínového a keramického povrchu. Jejich výhodou je, že můžete žehlit vlasy i při nižších teplotách, co snižuje riziko poškození pramínků.

Nejlepší žehlička na vlasy s ohledem na účinnost i šetrnost, je buď s titanovým nebo titanovo-keramickým povrchem. Má rychlé nahřívání, teplota se rovnoměrně rozloží a  žehlení je velmi účinné. Taková žehlička se tak hodí i pro kudrnaté, husté a silné vlasy.

Co se týče teploty, všímejte si při výběru:

 • možnost nastavení teploty přes tepelnou regulaci
 • pokud se na žehličce nedá nastavit teplota, vyberte si takovou, která je vhodná pro váš typ vlasů
 • pro jemné a zničené vlasy je doporučená maximální teplota žehlení 150 ° C
 • pro husté a krepové vlasy je přijatelným a bezpečným maximem teplota 200 ° C
 • běžné vlasy potřebují na žehlení maximálně 170 ° C

 

Nejlepší žehlička na trhu

Bezpečnostní funkce na prvním místě

Chcete-li mít vlasy dokonale hladké ale i zdravé, měla by mít žehlička i ionizátor. Při procesu ionizace se totiž při žehlení vlasů uvolňují ionty, které zabraňují nadměrné elektrizaci vlasů a tím i jejich krepatění. Vlasy jsou tak jemnější, hladší a zdravější.

Bezpečnost lze zvýšit i tím, že žehlička bude vybavena funkcí automatického vypnutí. Nehrozí tak, že byste ji nechali ráno ve spěchu omylem zapnutou a mohlo by vzniknout nebezpečí požáru.

Pro přesnější nastavení teploty je dobré, pokud má žehlička již vestavěný displej s přesným uvedením aktuální teploty . Používání nevhodné teploty, zejména nadměrné , může vlasy tepelně poškodit, což je v rozporu s tím, na co jsou vlastně žehličky vlasů vyrobeny. Pročesání, narovnání i “zkudrnatění” vlasů by mělo být k nim co nejvíce šetrné.

 

Test žehliček na vlasy? Spolehněte se na recenze a zkušenosti

Řídit se jen a jen podle parametrů nebo technických údajů na obalu se nemusí vyplatit. Pokud chcete, aby vám vaše žehlička na vlasy vydržela déle, neměli byste určitě dívat jen na její cenu. Doporučujeme přečíst si zkušenosti a recenze od samotných uživatelů, které vám řeknou hlavně to, jak se žehlička používá v praxi.

Při těchto referencích si všímejte zejména:

  • jaká je hmotnost žehličky a zda má flexibilní, otočný a dostatečně dlouhý kabel
  • zda má žehlička funkci automatického vypnutí po určité době nečinnosti
  • jak přesně a jednoduše se dá nastavit teplota žehličky
  • zda jsou hrany na žehlících deskách zaoblené a zda je žehlení se žehličkou plynulé
  • jak moc je žehlička šetrná k vlasům při žehlení v praxi
  • zda má žehlička technologii snímání kvality vlasů a jak tato funkce funguje

 

Pokud máte málo času, tato funkce je nejdůležitější

Pro zaneprázdněné ženy, které nemají příliš času nazbyt, je nejlepší žehlička na vlasy ta, která má funkci žehlení i vlhkých vlasů. Ne všechny modely takovýmto “vylepšením” disponují, což je pak časově náročné na fénování vlasů kulmofény nebo jejich sušení.

Pokud budete používat pouze klasické modely bez této funkce a vaše vlasy nebudou dokonale vysušené, může dojít k poškození jednotlivých mokrých pramínků vlasů. Samozřejmostí by mělo být i to, že žehlička bude vybavená ionizátorem, který pomáhá vlasům nasát vlhkost ze vzduchu a  předejdete tím jejich nadměrnému vysušení.

 

Nejlepší žehlička na vlasy na trhu

Vsaďte na ověřené obchody

Přestože žehličky na vlasy se dají koupit ve více prodejnách s kosmetickým zbožím či malými spotřebiči, doporučujeme obrátit se na ověřené obchody. V nich máte totiž nejen záruku výhodné ceny, ale zejména širokého výběru a kvalitních zákaznických služeb. Rychlé dodání, nebo bezproblémová reklamace jsou totiž k nezaplacení.

Nejpohodlnější nákup je samozřejmě přes eshopy. Vyhýbejte se těm, které neznáte. Nedívejte se na rozdíl pár Kč, ale na dlouhodobé reference zákazníků a jejich spokojenost. Velký výběr žehliček na vlasy nabízejí například Euronics.czKasa.cz nebo 4home.cz. Vsaďte na jistotu a pozitivní zkušenosti ostatních!

 

euronics vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu