Vyberte stranu
Rohové sedačky: kam se hodí, jakou sedačku vybrat a na co si dát pozor
5 (100%) 6 votes

Pozvedněte interiér obývacího pokoje prostřednictvím té správné sedací soupravy. Jenže která to je? Bohatý výběr různých tvarů, velikostí, materiálů, ale i funkcí způsobuje, že zákazník se ve světě sedaček často ztrácí. Rohové sedačky představují zejména v současnosti nejoblíbenější typ sezení v obývacím pokoji. Hodí se totiž do velkých i malých prostor, ke stěně i do centra místnosti. Navíc mohou poskytnout pohodlné dvojlůžko, které oceníte v případě častých návštěv.

 

Rohová sedačka Pinea

 

Rohové sedací soupravy

I vy chcete pohodlně sedět v náruči kvalitní sedačky? Musíte ji nejprve najít. Logické, no které faktory podmiňují její správný výběr? Předtím, než se pustíte do samotné koupě je vědět několik užitečných informací.

Na velikosti záleží, a to hned dvakrát. Dispoziční řešení často ohraničuje možnosti výběru, stejně tak rozměry potenciálního nábytku k sezení. Proto platí staré známé “dvakrát měř, jednou řež”. Pouze pokud byste se rozhodli pro výrobu na míru.

Rohové sedačky prodejci nabízejí v různorodých velikostech, které se často dají přizpůsobit tzv. modulovými komponenty. Ty mají odlišnou délku, a tak se můžete rozhodnout pro klasické ukončení sedačky s područkami nebo pro pohodlnější verzi otoman.

 

Výběr nejlepších rohových sedaček

Ergonomické?

Ergonomie je v podstatě vytvoření souladu mezi technickým řešením, funkcí výrobku a jeho následné přizpůsobení potřebám člověka. V tomto případě jde konkrétně o přizpůsobení sedačky tělu, zejména páteři, tak, aby případné zdlouhavé vysedávání u televize nemělo nežádoucí následky.

V praxi to znamená, že sedací souprava by neměla svírat 90º úhel mezi opěradlem a sedákem. Ani příliš nízko umístěná plocha k sezení není dobrou volbou. Znamená totiž nepraktické vstávání a klouby v pohotovosti. Stejně platí, že čím vyšší opěrka, tím komfortnější se na sedačce cítíte. Možnost opřít si hlavu oceníte více než si myslíte.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Bighome, Hezky nábytek,  a Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Rohové sedačky s úložným prostorem

Už jsme zmínili, že rohová sedací souprava zpravidla vyhovuje velkým domům či menším bytům. Je však pravdou, že nedostatečné množství metrů čtverečních vyžaduje speciální řešení. Jedním z nich mohou být i alternativní úložné prostory, které může nabídnout právě tento druh nábytku.

Většinou jsou šikovně skryté v jejich levé nebo pravé části, přičemž manipulace při nadzvednutí dlouhého sedáku není náročnou záležitostí. Důmyslné mechanismy se postarají o to, aby vámi vynaložené úsilí na ukrytí peřin či jakýchkoli věcí splňovalo podmínky funkčnosti.

Tempo Kondela TONIKS L / P

 

Rozkládací nebo fixní?

Pokud jste se rozhodli pro koupi nové sedací soupravy a co se týče tvaru už máte jasno, nastává vyřešit dilema mezi možností rozložení a fixním sezením. Mnozí totiž ocení vytvoření dalších dvou lůžek na spaní. Někteří je dokonce využívají nejen příležitostně, ale jako náhradu postele.

V tomto případě je však nutností podrobně se informovat o tom, zda je konkrétní typ rohové sedačky vhodným adeptem na takové používání. To závisí na materiálu konstrukce, podsedák a samotné výplně. Jistě víte, že matrace se ve velké míře podílí na zdravém spánku…

Pokud si to přímo vy a vaše zařízení bytu nevyžaduje, doporučujeme možnost rozložení vynechat. Vyplatí se raději vsadit na nábytek k sezení, který má v místě, kde by se jinak ukrývala rozkládací část, znasobenou a zhutněnou výplň. Takové řešení je zárukou trvanlivosti, a tedy delší životnosti.

sedací souprava magna

Levné rohové sedačky versus nejlevnější rohové sedačky

Ne každý má finanční možnosti na koupi luxusní rohové sedačky. Když obývák zeje prázdnotou a sedací souprava je posledním kouskem skládačky na její zařízení, často nezbývá, než si pořídit levné sezení. Ne vždy jde o nekvalitní druhy nábytku, ale bohužel je to poměrně běžným jevem.

Rohové sedačky přece jen vyžadují více materiálu k použití čalounění a výplně, jakož i na pevnost a stabilitu konstrukce. Jelikož se skládá s více dílů, obezřetnost je na místě. Ty nejlevnější sedačky vám určitě nenabídnou potřebnou kvalitu, protože kvůli lákavé ceně museli výrobci ušetřit na některém z uvedených artiklů.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Bighome, Hezky nábytek,  a Bonami nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Atraktivní design rohového sezení

Potahové látky patří nejen do kategorie kvality, ale také estetiky. Jsou tím, co prodává na první pohled. Je zřejmé, že sedačku vybíráte podle toho, která vás zaujme a až potom řešíte otázku materiálů, výplně a podobně. I když se doporučuje právě opačný postup, své opodstatnění má hlavně při sedacích soupravách na míru.

Čalouněné textilie či kůže nemusí vaši pozornost přitáhnout jen pestrými barvami či vzory. Trendem je jednoduchost a rafinovanost. Ta spočívá v kombinování jednotlivých druhů potahů. Ty se nemixujú v kontrastních odstínech, ale tón v tónu.

Elegantně působí i stejný barevný výběr, ale rozdílný druh látky. Její struktura jinak vynikne na sedácích a opěradle, jinak na bočních stěnách sedačky. Zdánlivě jednotné čalounění je okouzlující přesně kvůli takovýmto méně nápadným detailům.

 

Výběr nejlepších rohových sedaček

Nižší cena? Hledejte rohové sedačky akce nebo rohové sedačky výprodej

Podezřele nízká cena je při koupi jakýmsi varováním. Nižší částka však může znamenat akci nebo výprodej jinak kvalitních druhů nábytku. I rohové sedačky jsou podobným příkladem. Móda a trendy určují designové směrování, vlivem kterého nabídnou výrobci zlevnění.

Jeho účelem je nahrazení stávajících sedacích souprav novějšími kousky. Zajímavé a atraktivní rohové sezení najdete i online. Prostřednictvím eshopů Hezky nábytek, Bighome či Bonami si z pohodlí domova vyberete ten správný kousek do vašeho obývacího pokoje.

Nouze o klasiku ani aktuálnost nebude. No v obou případech se nezapomeňte informovat o kvalitě. Podrobný  popis produktu vám určitě bude nápomocný, no neváhejte a o jeho pravdivosti se přesvědčte i emailem nebo telefonicky .

 

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
Bonami vstoupit do e-shopu