Vyberte stranu
Moka kávovar vykouzlí skvělou chuť kávy, poradíme vám, jak ho vybrat
5 (100%) 1 vote

Moka Express, tak se nazývá konvička na vaření kávy, která se od běžných odlišuje samotným procesem přípravy tohoto chutného nápoje. Ital Alfonso Bialetti se postaral o zrození přístroje na kávu už v roce 1933. Na trhu si drží přední příčky oblíbenosti dodnes a patří mezi nejpoužívanější druhý kávovarů – moka kávovar.

Setkat se můžete i s označením koťogó, které představuje maďarskou odrůdu italského kávovaru. Pokud vaříte kávu v Moka Expressu, není slyšet téměř žádný zvuk. V koťogu se nachází trubička, kterou teče káva do horní nádobky ucpané pístem. Ten povolí jen při dostatečně vysokém tlaku a následně klesne. Daný pohyb vydává klapavý zvuk.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Moka kávovar na indukci versus Moka kávovar elektrický

Pokud jste vlastníkem indukční varné desky, konvička musí mít speciální určení na takovéto používání. Moka kávovar na elektrický či plynový sporák je běžně dostupný. Elektrické tvoří samostatnou kategorii, jelikož jim ohřev vody zaručuje zapojení do zásuvky.

Konvička se zajímavým osmiúhelníkovým tvarem nabízí nejen chutnou kávu, ale také kvalitní, a přitom levnou alternativu kávovarů. Rozmanitá barevná škála v sobě spojuje funkčnost i stylový vzhled.

Intenzivní chuť kávy je plusem, ale někomu může překážet fakt, že Moka kávovar nemá tzv. cremu. Přípravě se musíte věnovat během celé doby jejího trvání, protože pokud neuhlídáte správnou délku, kávu přepálíte. Před nákupem je dobré promyslet si, na kolik šálků má být konvička určená. Tento počet je totiž závazný při každém vaření a nesmí být nižší.

moka kavovar

Jak si uvařit chutnou kávu na Moka kávovaru?

Moka konvička sestává z dvou hlavních částí. Do spodní nádoby nalijte vodu, ideálně změkčenou, ale nepřesáhněte povolené množství. Pojistný venitl se musí nacházet nad hladinou. Následně namelte zrnka kávy. Střední hrubost se doporučuje nejvíc. Pro lepší představu, jde o velikost mezi hrubozrnnou a kuchyňskou solí.

Množství kávy závisí, jak jsme už zmínili, vždy na objemu konvičky. Sítko tím pádem musíte naplnit po okraj. Kávu nikdy neutlačujte, v případě potřeby ji můžete zarovnat kvůli lepšímu těsnění kávovaru.

Začněte s vařením na nejmenším plameni a počkejte pár minut, než do vrchní části konvičky neprobublá voda. Aby nedošlo k nežádoucímu přepálení, ze zdroje tepla odstraňte Moka kávovar tehdy, když káva poměrně rychle přetéká do vrchní části. Zbytkové teplo dokončí proces přípravy.

 

Vyberte si z nabídky moka kávovarů!

 

Rady a tipy na zaručeně lahodnou chuť kávy

Nemáte doma mlýnek na kávu? V tom případě hledejte kávu speciálně určenou do Moka kávovaru. Avšak pokud jste jeho vlastníkem, malým experimentováním si dokážete přizpůsobit chuť k vaší dokonalosti. Platí totiž pravidl, že čím hrubší zrna, tím je káva slabší a naopak, čím jemněji namletá, tím je její chuť intenzivnější.

Druhý způsob však představuje malé riziko s ucpáním sítka, kvůli čemuž není dosažen dostatečný tlak a voda se tím pádem nemusí protlačit do vrchní části konvičky. Pokud chcete přípravu zrychlit, do Moka kávovaru můžete nalét už horkou vodu. Pozor na popálení. Na uzavření bude potřebovat utěrku nebo rukavici.

moka kavovar

Kde výhodně nakoupit?

Nejen samotné pití kávy, ale také její příprava je pro mnoho lidí oblíbenou záležitostí. Ne vždy potřebujete originální presso stroj či drahý kávovar, abyste dosáhli kýženého výsledku. Moka konvička se stala nezaměnitelným symbolem italské kultury spojené s pohostinností. Tento druh kávovaru si však našel zalíbení také v našich končinách.

E-shopy Euronics.czKasa.cz, 4home.cz nabízejí široký sortiment Moka kávovarů, přičemž si můžete vybrat podle množství šálků, které dokážou připravit, ale taky podle zajímavého designu. Ten spočívá v barevné variabilitě stejně jako v materiálové různorodosti. Jestli jste si nevybrali z moka kávovarů, tak si určitě vyberete z nejlepších kávovarů!

 

euronics vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu