Vyberte stranu
Inspirace do kuchyně – jak ji ideálně zařídit + Top 10 kuchyňských linek
5 (100%) 4 votes

Kuchyně už není jen typickým místem na vaření. V současnosti představuje i určitý společenský prostor, který do značné míry ovlivňuje její celkové zařízení a organizaci. Atraktivní otevřená dispozice, nebo do detailu vymyslené uspořádání skříněk v malých bytech – nabízí se několik možností. Přinášíme vám inspirace do kuchyně.

Vytříbený vkus nemusí mít pouze designéři. S projektem kuchyně se můžete poprat sami. Nezapomeňte však na zachování jednotlivých zón přípravy jídel. Vytvořte návrh se zaměřením na design, praktičnost a kvalitu, který bude více než jen soustředění se na skříňky a jejich dvířka …

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz, 4Home.cz, Bighome.cz  Bonami.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Inspirace do kuchyně – stylové zaměření

Bohaté zdobení, jemný dekor nebo čisté linie? Základní otázka, která značně zúží výběr stylu. Pokud máte jasno v této části, pusťte se do virtuálního rozmísťování kuchyňských skříněk. Právě volba ohledně stylu vám zároveň napovídá, zda půjde o klasické rozdělení na horní a dolní skříňky, o dominanci ostrůvku či vysokých potravinových skříní.

Trendové myšlení se netýká jen moderních kuchyňských linek. I ty v duchu venkovského stylu si mohou dovolit vymoženosti současné doby. Funkčnost a praktičnost nepustí, ledaže bude “schovaná” za frézovanými rustikálními dvířky.

 

Inspirace do kuchyně

Aktivní vaření vyžaduje funkčnost a praktičnost

Aby vám to v kuchyni šlo pěkně od ruky, vše musí mít své místo. Místo, které však bude odpovídat nejen designu, ale zejména správnosti “kuchyňského trojúhelníku” center přípravy jídel.

Jelikož dispoziční řešení je “omezující”, tedy pokud se nechystáte na rekonstrukci, tvar kuchyňské linky je nutné podřídit právě jemu, a také jednotlivým rozvodům. I když někteří si nevědí klasiku v podobě rovné pracovní desky vynachválit, vaření v dvoulince nebo v kuchyni s ostrůvkem má své kouzlo. A také praktičnost v pravé míře!

Inspirace do kuchyně najdete i v oblíbené variantě kuchyňské linky do U nebo L. Nabízí dostatek prostoru i pro kuchyňské sezení, které v případě absence jídelny nemusí tvořit pouze nenápadný koutek. I výška a hloubka dolních skříněk se zvětšuje. Podřizuje se pohodlnosti, a tedy i vám a vaší postavě.

 

Nejlepší kuchyňské linky na trhu

 

Barvám ještě neodzvonilo …

Bílé kuchyně snad už ani nemusíme představovat. Vytvořili pravděpodobně nekonečnou éru v oblasti interiérového designu. V posledních letech se k nim připojili i šedé a momentálně oblíbené černé kuchyňské linky, o čemž vás mohou přesvědčit i inspirace do kuchyně.

Barvy se však stále nosí, i když v poněkud pozměněné podobě. Jsou preferované zejména na detailech, některých částech kuchyňského nábytku či na spotřebičích. Týkají se celkového zařízení.

Barevné kuchyňské baterie, barové a jídelní židle, pastelové stínidla stropních lamp, police, kuchyňští pomocníci (kávovar, topinkovač, varná konvice apod.), Skelná zástěna se sítotiskem či doplňky a  dekorace – to vše se aktivně podepisuje na výsledném vzhledu interiéru kuchyně.

 

Inspirace do kuchyně

Mat nebo lesk?

Inspirace do kuchyně se týkají také povrchové struktury použitých materiálů. Od nich se odvíjí nejen design, ale i samotná údržba, které se jednoduše nevyhnete. Vysoký lesk dvířek se na výsluní držel statečně a zařízení bytu ho přivítalo i v ostatních místnostech.

No momentálně kraluje povrchem matné “sametové” provedení. Stále se však připouští i kombinování matu a lesku. Atraktivní vyznívá například ve spojení lakované dýhy a grafitové černé. Elegantní kuchyně, která zapůsobí na každého.

Zejména povrchová úprava pracovní desky je důležitá. Odolnost a snadná údržba hraje prim. Doporučenými a zároveň trendovými materiály pracovních ploch, ale i korpusů či zástěn, jsou kámen, kov a “beton “. I ty jsou upravitelné do podoby matu nebo lesku.

kuchyňská linka

Když se o slovo hlásí spotřebiče …

Staroměstský půvab si můžete dopřát i v moderních kuchyních. Kombinování stylů je totiž trendem a spojení industriálního a venkovského s čistými liniemi minimalismu dokáže vyznít okouzluje.

Volně stojící trouba s vzhledem připomínajícím smaltovanou pícku se klidně může snoubit s moderními dvířky bez úchytek v imitaci dřeva. Osvětlení v podobě velkých žárovek s trčícími kabely a  designovým ocelovým odsavačem par pouze podtrhne celkový efekt.

Varné panely dominují na ostrůvcích, chladničky se schovávají za dvířka skříněk, ale také tvoří dramatický, a často barevný, akcent interiéru. Pokud se kuchyně nese v neutrálních či trendových tmavých tónech, žlutá chladnička spolu s dalšími doplňky v této barvě nadělá divy.

 

Inspirace do kuchyně

Inspirace do kuchyně se špetkou industriálního půvabu

Takové zařízení se soustřeďuje zejména na osvětlení, doplňky z oceli a na spojení maximální funkčnosti s elegancí. Vyjímá se v něm i kuchyňský ostrůvek s místem na příležitostné nebo pravidelné stolování. Interiér zútulní barva zeleně, která je doplňkem v podobě bylinek, a také tzv. zelených stěn tvořených rostlinami.

Osvětlení ukazuje “elektrické vedení”, přeje kovu a velkým visícím žárovkám. Úsporné LED světla nad pracovní deskou umožní pohodlné vaření i během večerů. Zádové panely skříněk či boční hrany mohou také “zářit”. Technické vychytávky záleží opět na vašem vkusu a potřebách. No a samozřejmě na financích ..

 

Nejlepší kuchyňské linky na trhu

 Jak si vybrat tu nej?

eshopech 4home, BighomeHezkynabytek a Bonami široký sortiment atraktivních, moderních i tradičních kuchyňských linek. Dají se zakoupit jako kompletní blokové stěny nebo je lze vyskládat prostřednictvím jednotlivých komponent kuchyňských skříněk.

Nicméně vyplatí se vsadit na renomované výrobce kuchyní na míru, kteří vám vytvoří návrh přesně podle vašich představ a zajistí i jeho realizaci. Vždyť přece nejde o krátkodobou záležitost.

 4home

vstoupit do e-shopu

vstoupit do e-shopu

vstoupit do e-shopu

vstoupit do e-shopu