Vyberte stranu
Speciální posilovač stehen vám pomůže s efektivním cvičením na stehna
5 (100%) 2 votes

Pokud chcete posilovat a formovat svalstvo nohou, v první řadě je potřeba si říct, co konkrétně chcete posilovat. Nejlepší efekt má posilování stehen a lýtek jak z hlediska objemu svalstva, tak i z hlediska jeho síly. Tyto dvě svalové partie při běžném životě zatěžujeme nejvíc, a proto je potřeba věnovat jim také největší pozornost.

Při cvičení máte na výběr prakticky dva přístupy. Prvním je posilování pomocí váhy vlastního těla, druhým je zaměřit se na speciální typy zařízení, které se nazývají i posilovače stehen. Který z těchto dvou způsobů je lepší?

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.cz,  kasa.czeFitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Posilování stehen a možné cviky

Začněme posilovacími cvičeními, které je možné vykonávat bezproblémově kdekoliv v domácnosti. Na zpevnění vnitřní i vnější strany stehen slouží například známé dřepy, most či boční kmity. Zajímavým a nenáročným cvičením je i kmitání nohama ve vzduchu z lehu, což se nazývá lidově nůžky.

Pro pokročilejší se hodí například zakopávání, které procvičí stehna i klouby současně. Doporučujeme i mrtvý tah s obouruční činkou, který si však už žádá správnou techniku. Jestli se na cvičení s vlastní vahou necítíte, efektivnější volbou pro vás budou speciální stroje na posilování nohou.

 

Vyberte si z nabídky strojů na posilování stehen!

Předkopy a zákopy v sedě Body-Solid GCEC340

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovač stehen – Hydraulicline CTH1100

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Speciální posilovač na stehna

Na efektivní strojové posilování a formování svalstva stehen jsou určené speciální stroje spadající pod posilovače stehen. Například tento posilovač Body Solid pomáhá ke zpevnění stehen, ale například i na k formování sedacích a břišních svalů. Přesným nastavením je možné dokonce podpořit i posilování boků.

Unikátní systém excentrického čepu využívá další posilovač stehen stejné značky, který eliminuje nežádoucí tlak na spodní stranu zad. Díky systému čtyř hermeticky uzavřených kuličkových ložisek dosáhnete maximálních výsledků v minimálním čase. Stroj je navíc prakticky bezúdržbový a maximálně bezepečný při používání v domácnosti.

Zajímavý je také tento posilovač stehen a lýtek značky Hydraulicline, který umožňuje efektivní posilování stehen vytláčením, a to s nastavením až 6 možných úrovní odporu. Výbornou výhodou je nulový počátečnbí odpor, což zlepšuje začátek cvičení. Díky kvalitnímu hydraulickému tlumiči je odpor během celé dráhy cvičení stabilní.

V rámci série strojů určených na speciální kruhový trénink dáváme na zřetel také tento posilovač stehen Hydraulicline CTH1100. Ten je navržený na efektivní posilování, ale bez namáhání kloubů. Stroj se hodí i na rekonvalescenční posilování dolních končetin, ale zároveň také na intenzivní trénink. Maximální odpor může být nastavený až na 12 kg.

 

Kvalitní posilovač vnitřních stehen? Leg press

Velmi dobrým posilovačem stehen je také stroj zvaný leg press. Na první pohled jde o jednoduché zařízení, které v sobě však skrývá mimořádný potenciál. Procvičovat na něm můžete různé tlaky a tahy nohou, ale například i dřepy. Pro domácí posilování stehen je takový stroj opravdu vítanou podporou.

Díky tomu, že na leg press strojích se vykonávají dřepy se zátěží, kterou si je možné libovolně nastavit, může být cvičení efektivní jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé uživatele. Navíc při cvičení na leg pressu netrpí vaše klouby a ani záda a jde tedy o velmi zdravý a přirozený posilovač stehen a celých dolních končetin.

 

Také stepper poslouží na posílení stehen

Na posilování stehen i lýtek slouží též steppery. Jde o ideální domácí zařízení pro fitness a posilování, zejména ty menší modely bez problému schováte například i pod postel. Když je doplníte například o expandéry jako v případě tohoto stepperu, můžete současně posilovat horní i dolní končetiny.

Velmi žádanou je značka Spokey, která i na doma nabízí profesionální steppery s počítačem pro co nejefektivnější cvičení. Samozřejmostí je možnost plynulé regulace výšky kroků a možnost počítaní kalorií či počtu opakování. Většina běžných modelů je určená pro hmotnost do 100 kg, takže je můžete používat úplně bezproblémově.

 

posilovač stehen posilovací stroje

Další efektivní posilovacíé stroje a zařízení na nohy

Na posilování stehen a dolních končetin existuje ještě mnohem víc různých druhů strojů a zařízení. Některé možná pravidelně používáte ve fitku či v posilovně a ani jste doteď neuvažovali, že byste si je pořídili domů. Ale to je chyba, jelikož se jedná o velmi efektivní vybavení, které stojí za to mít po ruce!

Prosím, vaši pozornost si zaslouží zejména:

  • cyklotrenažéry, které umožňují pohodlné a jednoduché procvičení celých dolních končetin a jsou velmi oblíbeným zařízením i do domácího fitka
  • běžecké pásy, které umožňují trénovat běh i chůzi, a to včetně zátěže simulující pohyb do kopce, což výborně procvičí stehna a lýtka
  • vibrační plošiny, díky nimž procvičíte i sedací svaly, a to bez nadměrné zátěži kloubů, což využijí nejen senioři
  • protisměrné kladky využitelné pro cvičení celého těla; pro efektivní posilování stehen a dolních končetin je potřeba vybrat model s ramínkem na uchycení kotníku
  • stroje na calf press s možností vykonávat tak tlakové cvičení na oba stehenní svaly současně stejně jako cvičení na lýtka.

 

Vyberte si z nabídky strojů na posilování stehen!

Předkopy a zákopy v sedě Body-Solid GCEC340

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovač stehen – Hydraulicline CTH1100

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Kde najíst nejlepší posilovač stehen? Na internetu

Zapomeňte na tradiční nakupování osobně v kamenných obchodech. Je to ztráta času a v konečném důsledku i ztráta peněz. Mnohem větší výběr a zejména možnost koupě posilovačů stehen a dalšího příslušenství skladem je přes internet. Stačí jen najít kvalitní e-shopy a nakupovat!

Pokud vám můžeme poradit podle naší zkušenosti, velký výběr a výhodné ceny mají specializované sportovní a fitness e-shopy Insportline. eFitness. Celkem dobrou nabídku má také známý internetový obchod Kasa. Všechny zmiňované obchody patří mezi dlouhodobě ověřené a mají tisíce spokojených referencí. Určitě si v nich vyberete i vy!

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu