Vyberte stranu
Křesla neberte jen jako doplněk, mohou být i dominantou vašeho domu a bytu
5 (100%) 6 votes

Usazení návštěvy, vytoužený relax, společenský rozhovor, příležitostné sezení či výhradně dekorační funkce? Před tím, než se rozhodnete vybrat konkrétní typ křesla, měli byste znát jeho primární účel.

Pozornosti by však neměl uniknout ani jeho materiál a anatomický tvar pro maximální pohodlí. Ledaže byste sázeli čistě na design a oživení a doplnění interiéru, může to být skvělý doplněk k vaší sedačce.  V opačném případě myslete nejen na to, jak se vám v křesle sedí, ale také na to, jak se z něj vstává

 

křesla

Nejlepší křesla

Předponu nej mají jednoznačně ta křesla, ktera poskytují maximální možný komfort a ideálně i se špetkou elegance. Masážní křesla jsou vhodným adeptem na jeho obhájení. Odpočinek formou simulované masáže si prostě zamilujete.

Intenzita a samotná délka masírování je nastavitelná. Nevýhodou může být hlučnost některých typů, jakož i uváděna nosnost. Neřiďte se heslem, čím dražší, tím je zaručena spokojenost. Vyplatí se ohledně uvedených znaků informovat. Předejdete tak případnému zklamání.

 

Výběr nejlepších křesel

Houpací křesla nepatří jen na chatu

Vznikly již v 18. století a pravděpodobně si je pamatujete jako součást obývacích pokojů babiček. Jak už to bývá, i ony střídavě stoupaly a klesaly na žebříčku oblíbenosti mezi sedacího nábytku. Pokud je v současnosti zakomponujete do vašeho interiéru, uděláte jen dobře.

Informovat se při koupi na kvalitu, bezpečnost, nosnost a jak jinak, pohodlnost, se určitě vyplatí. Houpací křesla vyráběná v minulosti vydržela i několik desítek let, a to bez větších viditelných známek používání. Dnes to není výjimkou, ovšem často se preferuje spíše designová stránka nábytku.

Pokud byste i vy přivítali houpání, například při večerním sledování televize, najdete určitě zajímavé kousky do vašeho interiéru. Představy o typicky “chalupářských” křeslech můžete vyměnit za nové a moderní, které tak bez problémů sladíte se zařízením v místnosti.

 

houpací křesla

 

Relaxační křesla pro pravé pohodlí

Znáte to. Těžký den, únava a stres vás jaksi neobcházejí a vy se už nemůžete dočkat, kdy si v pohodlí domova odpočinete. Mít svůj relaxační koutek věru není na škodu. Komfortní sezení vám dopřejí křesla, která díky funkci polohování nechají odpočinout páteř i nohy.

I funkce masáže může být součástí nastavení. Pokud však toužíte po takové oáze oddechu, počítejte s tím, že levná křesla v rámci dané kategorie budete hledat těžko. Určitou alternativou může být taburet, který se dokonce někdy prodává i jako jejich součást.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! BonamiHezkynabytek, Bighome nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Kancelářská křesla šetří vaše zdraví

Při sedavém zaměstnání zdraví nelze podceňovat. Lidé, kteří stráví za počítačem více než pět hodin denně vědí o čem je řeč. Bolesti páteře či ztuhlý krk jsou často průvodní jevy. Předejít jim můžete koupí kvalitního kancelářského křesla.

Základem je ergonomie. Čím více nastavení, tím lépe. Polohování, nastavitelná výška, opěrka hlavy, područky a kvalitní výplň sedáku jsou v tomto případě alfou a omegou. Stabilita a mobilita jsou další cenné vlastnosti. Pětiprvková konstrukce a kolečka jsou pro ně dobrým základem.

Závěsná křesla

Nudný interiér určitě nebude mít, pokud sáhnete po trendových závěsných křeslech. V podstatě jde o “nezvyklé” houpání, které má styl. Tento typ sezení přitom můžete využít nejen v obývacím pokoji či dětském pokoji, ale také v exteriéru. Tam se těší oblibě zejména na terasách nebo u bazénů.

Způsob zavěšení se může lišit. Vybrat si můžete uchycení do stropu nebo tzv. stojanovou verzi. Obě disponují vysokou nosností, ale při stropním zavěšení je nutné zvážit jeho pevnost. Sádrokarton určitě nebude nejvhodnějším řešením. Výhodou je nepochybně zajímavý design a zařízení bytu s originálním výsledkem.

 

Krémové závěsné křeslo

 

Solitérní křesla si nadšenci designu zamilují

Vše spolu dokonale ladí. Barvy, materiály, styl. I vás tato představa nudí? Mnozí na ní lpí, ale někteří jsou odvážnější. Pořídit si imidžové křeslo je přitom tak jednoduché, ale zejména atraktivní. Výběr zvládnou i ti, kteří se experimentování bojí.

Solitér je typ nábytku, který se svým celkovým vzhledem výrazně liší od zbylého zařízení interiéru. Nejčastěji je to barevným provedením, ale rozhoduje také tvar a celkové designové pojetí. Toto je přesně případ, kdy dominuje estetičnost před praktičností, i když samozřejmě to nemusí vždy platit.

Cílem solitérních křesel je především zaujmout a “vyčnívat z davu”. Máte sedací soupravu v neutrálních barvách? Doplňte ji kontrastním sezením. Výrobci vám nabídnou i tzv. ikonické kousky, které jsou velmi dobře známé nejen v rámci skandinávských zemí.

 

Petrolejovomodré křeslo

 

Levná křesla cena neodradí

Barva a tvar zaujmou na první pohled. No ještě nemusí být rozhodujícím faktorem výběru. Zvítězí design, pohodlí nebo cena? Individuální požadavky souvisejí s již zmíněným účelem sezení. Plastová křesla asi nebudou ideální volbou pro každodenní relaxaci u TV. Splní však “wow efekt” i při opakovaném vstupu do místnosti.

Pocit pohodlí vnímá každý jinak, stejně tak vkus je záležitostí jednotlivce. Výrobci samozřejmě na tento fakt myslí a proto nabízejí široký sortiment tohoto nábytku k sezení. Oblibě se těší i tzv. křesla ušák, která díky své vysoké opěrce zad a “bočních stran” nabídnou ideální místo pro čtenářský koutek.

Výběr nejlepších křesel

Kde najít stylové kousky?

Říká se, že je dobré, pokud se dají věci před zakoupením vyzkoušet. Pokud s tímto názorem souhlasíte, ale striktně se ho nedržíte navštivte eshopy Bonami, Bighome, Hezkynabytok a najděte si ze zboží svého favorita.

Velký výběr vás nepochybně potěší. Co se týče ceny, tam už jsme s výroky o jistotě opatrnější. Pravdou totiž je, že cena některých designových křesel se šplhá pěkně vysoko. Pro srovnání – pohovka v pokoji by vás neminula. Pokud toužíte po jedinečnosti, nezoufejte. Výrobci poskytují i křesla vzhledově připomínající ty ikonická, ale mnohem levnější.

Bonami vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu