Vyberte stranu
Efektivní účinné předkopávání? Na stroji vám to půjde nejlépe a výsledky budou viditelné
5 (100%) 2 votes

Předkopávání patří mezi nejzákladnější cvičení pro posílení svalstva dolních končetin, hlavně stehen. Zároveň jde o výborný trénink na posílení kardiovaskulárního systému, na podporu metabolismu, na zlepšení hubnutí a na zlepšení fyzické kondice a vytrvalosti. Právě z toho důvodu patří toto cvičení mezi velmi časté a populární.

Aby však bylo opravdu efektivní a účinné na rozvoj svalstva, nestačí cvičit předkopávání jen tak, ve vzduchu. Pro domácí i profesionální posilovnu byly za tímto účelem vyvinuté specializované stroje a zařízení.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.cz,  kasa.czeFitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

K čemu slouží předkopávání

Samotný cvik předkopávání slouží k rozvoji přední části stehen, přičemž jde o izolovaný cvik kvadricepsu, což je přední čtyřhlavý stehenní sval. Jde o největší sval na lidském těle vážící 2 kilogramy, který si vyžaduje důkladné procvičování, aby bylo jeho posilování efektivní a přinášelo i viditelný výsledek.

Právě předkopávání na speciálních strojích a zařízení má potenciál rozvíjet kvadriceps objemově a silově. Předkopávání bez protipůsobící zátěže je totiž čistě jen kondičním cvičením, stejně tak ovšem i druhý extrém, a sice použití příliš těžkých vah. Optimální je najít kompromis a právě ten přinášejí posilovací stroje.

 

Vyberte si z nabídky posilovacích strojů!

 Steelflex PlateLoad line PLLE

zobrazit nejlepší nabídku

Cyklotrenažér inSPORTline Airin

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

 

zobrazit nejlepší nabídku

Předkopávání na lavičkách

Nejčastěji je možné trénovat předkopávání na posilovacích lavičkách. V tomto případě jsou to nejčastěji univerzální lavice, které mají různé adaptéry a doplňky umožňující cvičit nejen například bench press, ale například i posilování dolní části těla. Výhodou je, že z lavičky zaměřené jen na jeden či dva cviky se stává multifunkční zařízení.

Pro začátečníky je dobrým příkladem třeba tato lavička Insportline, která nabízí bench stojan, boční posilovače a doplňkové příslušenství pro předkopávání i zakopávání současně. Jde o velmi dobré zařízení hlavně pro domácí fitka a posilování tehdy, pokud chcete šetřit místem a zároveň se nechcete přesouvat od zařízení k zařízení.

Pro pokročilejší uživatele dáváme na zřetel multifunkční lavičky umožňující cvičit ještě víc svalových partií, především procvičovat náročnější cviky typické pro profesionální zařízení. Nejčastěji takové lavičky spojují bench press stojany, kladky, hyperextenze, Scottovu lavici a k tomu je přidaný adaptér na zakopávání a předkopávání.

 

kladka na cvičení

Posilovací věže a předkopávání

Cvičit předkopávání nemusíte jen na lavičkách s úzkou paletou cviků, ale klidně také na víceúčelových multifunkčních posilovacích věžích. Jejich velkou výhodou je, že kromě procvičení předkopávání je můžete využít i k jiným cvičením. Týkají se dolních či horních svalových partií. Velkým benefitem je také úspora prostoru.

Například tato multifunkční posilovací věž Phantom nabízí stepper, bench, dolní a horní kladku a samozřejmě také adaptér na předkopávání. Věž je nastavitelná různými způsoby a má nejen kvalitní konstrukci, ale pro uživatele i příjemné a ergonomické sedadlo. To se především při předkopávání bude hodit.

K multifunkčním věžím je možné dokoupit adaptéry, které rozšíří původní funkci také o možnost předkopávání. Dle výrobce a modelu si můžete dokoupit předkopávání prakticky k libovolné posilovací věži, a to včetně profesionálních zařízení určených také pro náročnější uživatele.

Speciální stroje na předkopávání

Kromě laviček a posilovacích věží nesmíme zapomenout ani na speciální zařízení a stroje určené jen cvičení předkopávání. Pro začátečníky i profesionály vyžadující co největší efektivitu doporučujeme specializované stroje na předkopávání například značky Steelflex. Tyto posilovače umožňují procvičovat obě nohy současné, ale i samostatně.

Pokud chcete zůstat u těchto specializovaných zařízeních, ale zároveň jste chtěli procvičovat dolní končetiny o něco komplexněji, zkuste posilovací stroje na předkopávání i zakopávání současně. Doporučujeme hlavně profesionální zařízení umožňující přenos síly 2:1 s možností nastavení stehenního válce.

 

sada činek

Další posilovací stroje a zařízení na nohy

Nejen předkopování, ale například i zakopávání a různé druhy tlaků či tahů pomáhají posílit svalstvo dolních končetin, ať už stehen, či lýtek. Jestli se chcete věnovat komplexnímu procvičování svalstva dolních končetin, měli byste si začít všímat i dalších strojů na posilování nohou.

Výběr různých typů je poměrně široký:


Vyberte si online, výběr i ceny vás příjemně překvapí

Kde se dají koupit všechny výše zmíněné stroje? Domácí i profesionální zařízení pro fitko nebo posilovnu je nejlepší kupovat ve specializovaných obchodech. Ale už zdaleka neplatí, že to nejlepší najdete pouze v kamenných prodejnách. Právě naopak – internet poskytuje mnohem lepší možnosti, a to jak vzhledem k šířce sortimentu, tak i vzhledem k ceně.

Doporučujeme se soustředit hlavně na nabídku známých a ověřených e-shopů, například jako jsou Insportline či eFitness. Tyto obchody jsou specializované právě na sportovní a posilovací stroje. Alternativou může být ještě známý e-shop Kasa, kde najdete též fitness zařízení a různé doplňky pro cvičení i na doma.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu