Vyberte stranu
Nejlepší žehlička – Jak vybrat tu správnou? Rady, tipy + Top žehličky
5 (100%) 6 votes

Ačkoli většina z nás se při výběru žehličky rozhoduje zejména podle ceny a designu, tento praktický pomocník do domácnosti má mnohem více důležitějších funkcí, vlastností a parametrů, které je třeba zohlednit. Která je tedy nejlepší žehlička do domácnosti?

Zřejmě nejčastějším typem, který se v domácnostech využívá, jsou parní žehličky, které mají i nejzajímavější a nejstylovější design. Nehodí se však pro každého a jen velmi málo lidí o tom ví.

Žehlička Tefal Easygliss FV3922E0

Jak vybrat žehličku? Podle velikosti domácnosti

Výběr konkrétního typu žehličky závisí na několika faktorech, ale jedním z nejdůležitějších je velikost domácnosti a intenzita žehlení. Je sice pravda, že i s malou a levnou žehličkou lze vyžehlit prádlo z celé pračky, ale půjde to neúměrně dlouho.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Pokud jste “single” nebo jste v domácnosti zatím jen dva, postačí vám buď klasická suchá nebo napařovací žehlička. Pro běžné žehlení si pohodlně vystačí s příkonem od 1300 W do 1500 W, zejména pokud nebudete žehlit příliš mnoho oblečení najednou.

Pokud jste větší domácnost a máte i děti, v případě napařovací žehličky potřebujete větší příkon, ideálně alespoň 2000 W. Na zvážení je také koupě parního generátoru, nakolik takový žehlící systém zvládne i větší množství prádla najednou bez zbytečných přestávek.

 

Nejlepší žehličky na trhu

 

 

 

Žehlicí plocha, parní výkon, stop odkapávání

Kromě příkonu, který udává rychlost s jakou se nahřeje žehlící plocha žehličky, je při parních žehličkách důležitý i parní výkon. Ten udává, kolik gramů páry žehlička vypustí při práci za jednu minutu. Doporučené hodnoty pro optimální žehlení se pohybují v rozmezí od 30 do 40 gramů za minutu.

Druhou důležitou vlastností, kterou byste si měli všímat, je materiál žehlící plochy. Kvalitní materiál zaručí lehčí skluz po prádle, ale i rychlost přizpůsobení se žehlící plochy zvolené teplotě. Keramika a smalt patří mezi kvalitnější materiály, teflon, hliník a nerezový povrch zas mezi méně kvalitní.

Velmi důležité je i to, aby bylo možné nastavit teplotu pokud možno co nejpřesněji a nejplynuleji. Optimální je, pokud jsou přímo na žehličce i piktogramy, které ukáží dle konkrétního druhu textilie, jaká kombinace páry a teploty je pro žehlení ideální.

 

Toto jsou funkce a vlastnosti, které by určitě měla mít nejlepší žehlička:

 • “Anti drip” nebo “drip stop” funkci, přičemž obě pojmenování mluví o téže funkci a jde v podstatě o  zabránění odkapávání vody při napařovacích žehličkách
 • automatické vypnutí je také užitečná funkce, která se aktivuje po delší dobu neaktivity žehličky nebo v případě převrácení
 • při parních žehličkách je důležitá i funkce automatického odvápňování
 • nejlepší modely žehliček, napařovaček oděvů a žehlicích systémů musejí nabízet i možnost vertikálního napařování oděvů visících přímo na ramínku
 • samozřejmostí by mělo být ergonomické držení žehličky


nejlepší žehlička Žehlička Tefal Easygliss FV3922E0

Suché žehlení nebo žehlení s párou?

Pokud jste vyznavačem klasického žehlení bez páry, suché žehličky vás určitě zaujmou jednoduchou údržbou a obsluhou. Nemusíte se bát vodního kamene a taková žehlička má opravdu dlouhou životnost. Není ale vhodná k žehlení každého materiálu a některé prádlo si budete muset vlhčit sami.

Napařovací žehličky již disponují zásobníkem pro vlhčení, kropení i napařování oblečení. Žehlení je jednoduché s ohledem na fakt, že můžete vyžehlit každý druh textilie, i košile. S množstvím přídavných funkcí zvládnete vyžehlit oblečení opravdu pro celou domácnost.

 

Parní generátory pro velkou zátěž

Pro větší domácnosti, kde jsou například 4 členové, případně kde se žehlí příliš často a intenzivně, je nejlepší žehlička ve formě parního generátoru. Jde o komplexní žehlící systém složený z externího zásobníku a odlehčené konstrukce samotné žehličky.

V parním generátoru se pára vytváří v externím zásobníku, kde se udržuje v konstantním tlaku. Pro získání správné teploty a páry tak nemusíte dlouho čekat a zvládnete žehlit prakticky non-stop, takže si hravě poradíte i s opravdu velkým množstvím oblečení na jedno žehlení.

nejlepší žehlička Bosch TDA 2630

Kvalita vs. cena žehličky? Test i recenze ukáží více

Zřejmě každému je jasné, že nejlepší žehlička nemůže stát 15 €, jak to vidíme v případech některých neznačkových žehliček. To však samozřejmě neznamená, že jen nejdražší žehličky jsou kvalitní. Doporučujeme prohlédnout si testy a recenze uživatelů s konkrétním modelem dřív, než se rozhodnete pro jeho koupi.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Všímejte si zejména:

 • délku kabelu žehličky a jeho flexibilitu
 • jednoduchost a přesnost nastavení teploty
 • povrchovou úpravu žehlící plochy při suchých žehličkách
 • počet a rozmístění mezer na páru při napařovacích žehličkách
 • funkci automatického odstraňování vodního kamene při napařovacích žehličkách
 • možnost vertikálního napařování, co se hodí při společenském oblečení

nejlepší žehlička

Odžmolkovač a příslušenství

K žehlení a finální péči o oblečení patří i Odžmolkovač. Chcete-li z různých druhů textilií odstranit nepříjemné žmolky, jsou tito malý pomocníci na takovou práci zcela ideální. Doporučujeme zejména ty s odnímatelnými zásobníky fungující na principu rotujícího vějíře.

Co se týče žehliček, pokud si myslíte, že koupí žehličky se vaše starosti končí, mýlíte se. O žehličky se třeba starat tak, jak i o ostatní spotřebiče a součástí péče je i příslušenství.

 

Nejlepší žehličky na trhu

Nejlepší žehlička za nejlepší cenu? V e-shopu

Bez ohledu na to, zda hledáte suché žehličky nebo parní generátory, nejlepší ceny mají zpravidla internetové obchody. Nemluvíme samozřejmě o těch nejlevnějších neznačkových žehličkách, které se dají koupit v obchodních řetězcích, ale o kvalitních spotřebičích.

Pokud však chcete získat nejen výhodnou cenu, ale i záruku spolehlivých zákaznických služeb a rychlého dodání, dejte přednost těm e-shopům, které jsou na našem trhu déle a mají už i tisíce spokojených klientů. Dobrým příkladem jsou například obchody s domácími spotřebiči okay.cz, 4home.cz, Euronics.czKasa.cz, které mají dlouhou tradici a pozitivní reference.

 

Nejvýhodnější nabídky elektroniky a spotřebičů najdete zde

euronics vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu