Vyberte stranu
Už žádné ztrácení a hledání klíčů. Pořádek v nich vám udělá skvělá skříňka na klíče
5 (100%) 3 votes

Často ztrácíte svoje klíče? Nemáte místo, kde je vždycky najdete? Ať už jde o klíče od bytu, od kanceláře, od auta či jiné, určitě je tou nejlepší volbou pro ně skříňka na klíče. Takovou skříňku jednoduše zavěsíte hned vedle dveří a vždy budete mít klíče po ruce.

Modely do domácností jsou dekorativní a dostupné v pěkných provedeních, zatímco modely do kanceláří nebo větších firem jsou zaměřené hlavně na přehlednost a bezpečnost. Skříňka na klíče prostě patří k doplňkům, které nám ulehčí život, ale díky správnému výběru mohou být také zajímavou dekorací.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Kasa.cz, 4home.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Skříňka na klíče do domácnosti je skvělá volba

Je to vlastně malá skříňka, která může být vyrobená ze dřeva nebo z nerezové oceli. Může být zavěšená na stěně a pomocí dvířek se dá lehce otvírat. Uvnitř skříňky jsou háčky nebo lišty s háčkami, na které se klíče věší.

U některých modelů je dokonce možnost háčky si označit, takže se dají klíče seřadit podle jejich účelu. Dvířka jsou často navržená dekorativně. Ta, která jsou vyrobena z nerezové oceli, mívají vyřezávaný vzor, malé srdíčka nebo vlnky, které je zkrášlí a dají jim zajímavý design.

Dřevěné skříňky jsou nejčastěji vyrobené v oblíbeném vintage stylu, nebo mají romantický nádech. Díky malbě a pěkným detailům – například zabudované břidlicové tabulce, jsou funkční a zároveň dekorativní. Na tabulku se dají potom psát různá oznámení.

 

Vyberte si z nabídky trezorů a skříněk na klíče!

Skříňka na klíče Trento zelená, 28 x 20 cm

Skříňka na klíče Trento zelená, 28 x 20 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Nerezová schránka na klíče, stříbrná

zobrazit nejlepší nabídku

Trezor digitální CEV 310 x 200 x 200 mm (S-20EU) šedý

zobrazit nejlepší nabídku

Trezor digitální G21 GA-E30 380x300x300mm černý

zobrazit nejlepší nabídku

Hodí se nejen do domácnosti, ale také do firem

Nároky na skříňky do větších firem jsou značně odlišné. V tomto případě by neměly vypadat dekorativně, měly by být především bezpečná a přehledná. Proto se vyrábějí skříňky, které jsou spíš takovým trezorem na klíče. Jsou masivní a dají se zamykat, čímž máte jistotu, že se ke klíčům nedostanou nepovolané osoby.

Je potřeba zvážit také další faktory:

  • jestliže se ve firmách nachází hodně moc klíčů, mají trezory na klíče detailní členění včetně číslování, například podle označení místností
  • praktické jsou ty skříňky, které mají víc částí na přetáčení
  • tyto destičky plné háčků se dají sklopit pomocí vložky, takže místo ve skříňce je optimálně využité

 

skříňka na klíče

Malé skříňky, velké skříňky nebo s kódováním

Velké skříňky na klíče jsou kompaktní, praktické a co se týká materiálu, tak většinou kovové. Jsou vyrobené z odolného lakovaného plechu a obsahují odnímatelné lišty na háčky. Držaky uvnitř skříňky je možné připevnit na lišty a ty se mohou pohybovat podle potřeby.

Skříňky na klíče s kódováním se vyrábějí v různých velikostech a mohou být využité v různých prostorech. Jsou vybavené lehce ovladatelným, programovatelným elektrickým kódovým zámkem. Zámek bývá napojen na několik baterií.

 

Jakou skříňku na klíče si vybrat?

Na dnešním trhu je skříněk opravdu mnoho. Vyberte si však hlavně takovou, která bude ladit s vaší předsíní. Jestli potřebujete uložit klíče na chatě, určitě byste měli sáhnout po dřevěné skříňce, která znásobí kouzlo okolí.

Na výběr je několik možností:

  • dřevěné skříňky se hodí i do interiérů ve vintage stylu nebo v rustikálním stylu
  • zabarvené skříňky dokážete přizpůsobit opravdu každé předsíni, ale hlavně se hodí do moderních domácností
  • bílé skříňky na klíče se zase hodí do skandinávského stylu, ale také do čistých minimalistických linií.

 

skříňka na klíče

Rozdíl je i ve velikosti skříněk

Nejdříve byste si měli promyslet, kolik klíčů potřebujete uchovávat ve skříňce. Na trhu je totiž hodně druhů do těch menších skříněk až po celkem velké. Sortiment obsahuje také speciální varianty, jako je například nouzová skříňka na klíče, z níž se dá klíč vzít jen po rozbití skleněné tabule.

Chcete roztřídit vaše klíče podle místností nebo jejich účelu? Pak byste měli zvolit skříňky na klíče s různobarevnými lištami s háčkami nebo s rozdělovacími příčkami. Mnohé skříňky mají i průběžné číslování a nabízejí seznam klíčů, takže si zachováte díky nim perfektní přehled.

Skříňky na klíče se dají využít téměř všude

Skříňky na klíče jsou praktickým zařízením pro jakoukoliv dílnu. Vybrat si můžete menší nebo větší skříňku na víc než 100 kusů klíčů. Klíčový systém je velmi přehledný a určitě velmi dobře poslouží na efektivní organizaci vozového parku. Jako materiál bývá použitý vysoce kvalitní ušlechtilý hliník. Povrch je odolný vůči poškrábání.

Takové skříňky jsou praktické a velmi elegantní a vhodné do interiéru stejně jako do exteriéru. Obvykle jsou uzamykatelné bezpečnostním zámkem. Jestli jste spíš pro přírodní materiály, dřevěné skříňky jsou tu právě pro vás. Dřevěná skříňka na klíče z čerstvého borovicového dřeva provoní váš domov a ze zadní strany bývá provrtaná, aby se dala bezpečně zavěsit na stěnu.

 

Vyberte si z nabídky trezorů a skříněk na klíče!

Skříňka na klíče Trento zelená, 28 x 20 cm

Skříňka na klíče Trento zelená, 28 x 20 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Nerezová schránka na klíče, stříbrná

zobrazit nejlepší nabídku

Trezor digitální CEV 310 x 200 x 200 mm (S-20EU) šedý

zobrazit nejlepší nabídku

Trezor digitální G21 GA-E30 380x300x300mm černý

zobrazit nejlepší nabídku

Nezapomeňte ani na bezpečnost

Důležitá je samozřejmě u takových skříněk i bezpečnost. Vsaďte buď na standardní model skříněk s běžným zámkem, nebo v případě vyšších požadavků na bezpečnost se rozhodněte pro robustní trezor na klíče s dvouplášťovým korpusem, který nikdo jen tak nevylomí.

Pokud máte hodně důležitých klíčů, s nimiž mohou manipulovat jen oprávněné osoby, je nutné dodržovat důslednou evidenci a uchovávat klíče na bezpečném místě. Ideálním řešením je v tomto příapdě schránka na klíče. Klíčové schránky představují bezpečné uložení klíčů s možností evidence jejich výběru.

skříňka na klíče

Už dál neváhejte a obstarejte si tuto skříňku též

Skříňka na klíče se postará o pořádek v každodenním chaosu s klíčemi. Speciálně pro milovníky minimalistického, přehledného vzhledu je perfektním řešením. Každý klíč lehce najdete a ušetříte váš drahocenný čas.

Využijte proto pestrou nabídku našich e-shopů a vyberte si tu pravou skířňku na klíče pro vás a vaši firmu. Velmi dobré zkušenosti jsou například s velkým a známým e-shopem Kasa.cz, 4home.cz .

4home vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu