Vyberte stranu
Lapač snů není jen tak nějaká dekorace. Může vás ochránit před nočními můrami?
5 (100%) 3 votes

Z hlediska Feng Shui je lapač snů ochranným symbolem a regulátorem proudění energie čchi. Pro některé je pouze vhodnou dekorací do bytu či domu a jeho legendu neznají, nebo jí prostě jenom nevěří.

Lapače snů byly původně indiánské amulety. Dnes však většinou visí v domácnostech někde na stěnách. Pro mnohé je to však něco víc než jen dekorace. Bez ohledu na to, zda věříte starým indiánským příběhům nebo ne, lapač snů obohatí esteticky každý interiér.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! 4home.cz, Bonami.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Co je to vlastně lapač snů?

Optimální umístění lapače snů je jen v zónách, kde oddechujeme v klidu. Podle tohoto čínského umění totiž v sobě lapač nese “pasivní energie” aktivující rezonance potřebné ke klidnému odpočinku. Takovéto vnímání potvrzují i symboly, které se na něm zobrazují.

Jeho hlavní část tvoří kruh. V minulosti je vyráběli indiáni kmene Ojibwe z proutků a zvířecích šlach. Doba však neustále jde dopředu a dnes se používají nitky, kůže, pírka a korálky. Cíl však zůstal nezměněný. Kamínek ve středu jakoby pavoučí sítě symbolizuje spícího člověka a chrání ho pomyslné spletené nitky.

Pírka působí povznášejícím dojmem a přivolávají lehké sny. Historka o jeho vzniku hovoří, že indiánská matka nemohla uklidnit své dítě, a tak poprosila o radu šamanku. Ta jí vyrobila talisman v podobě prvního lapače snů, který měla umístit nad hlavu dítěte. Amulet zázračně fungoval, a tak se rozšířil napříč kmeny a nakonec do celého světa.

 

Vyberte si z nabídky lapačů snů a povlečení!

Sada 2 lapačů snů Boltze Dream, 23 x 70 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Postel Karup Japan Unfinished, 140  x  200  cm

zobrazit nejlepší nabídku

Lapač snů Colours, 28 cm

Lapač snů Colours, 28 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Lapač snů Leather, 40 cm

Lapač snů Leather, 40 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Co představovaly jeho symboly

Indiánský lapač snů byl vyrobený ze dřeva a potažený kůží. Síť, která vyplétala rám, představovala pavučinu a pírka symbolizovala dech. Když se rodině narodilo děvče, pírka na lapači byla ze sovy, jakožto symbolu moudrosti. V případě chlapce to byla orlí pírka, které byla znakem síly. Umístění lapače snů se nedoporučuje vůbec podceňovat.

Feng shui má totiž jakýsi návod, jak lapač použít, abychom dosáhli požadovaného záměru. Pro ochranu je třeba ho umístit nad postel, pro přilákání čchi zavěsit na stěnu, pro zamezení úniku energie zase do okna. Pokud lapač visí uprostřed místnosti, údajně zpomaluje a rozptyluje škodlivé energetické toky. Vyspěte se pohodlně! Jednolůžkové postele se nedají ničím nahradit!

 

lapač snů

Také barvy lapače snů mají svůj význam

Barvy na lapači snů nejsou náhodné. Sami si můžete vybrat, jakou barvu bude mít váš lapač. Například podle toho, co vám ladí ke stěně, povlečení, nebo vám zapadá do představy o duchovním nastavení.

Velmi častá barva na lapači snů je bílá. Tato barva symbolizuje optimismus. Převaha červené dodává odvahu, fialová zase uklidňuje a hnědá přináší pokoru a vytrvalost. Tyto účinky působí i během dne, když se na něj zahledíte a chvíli v jeho přítomností relaxujete.

Důležitá je i péče

Lapač snů bude opravdu fungovat jen tehdy, když se o něj budete starat. To znamená, že ho musíte pravidelně ometat. Kvůli pírkám, kůži a látkám se totiž velmi rychle může stát lapačem prachu.

Proto je nejvhodnější lapač snů jemně oprašovat minimálně jednou do týdne. V opačném případě bude velmi brzo zdrojem kýchání a ani jeho estetická hodnota nebude tak zajímavá. A to přece nechceme.

 

lapač snů

Použití lapače snů

Pokud nemůžete v noci dobře spát, obstarejte si lapač snů. Do jeho pírek se zachytí negativní síly, které jako by kroužily nad vaším prostorem a nedovolí, aby vás tyto síly rušily během spánku.

Svým jenmným tichým pohybem přilákají negativní síly a dál je nepustí. Podle indiánské legendy jsou zlé sny zachycené v síťce lapače, kde jsou během dne sluncem rozptýlené pryč a dobré sny po pírkách sklouzávají k vám.

Lapač snů má tyto významy:

  • zamezuje přílišnému úniku energie
  • jako ochranný smybol by měl viset nad postelí
  • uprostřed pokoje pomáhá při zpomalení a rozptýlení energetických toků
  • pro přilákání čchi je potřeba ho zavěist na stěnu
  • zároveň lapače snů uklidňují mysl a chrání naše podvědomí

 

Lapač snů nejen jako dekorace moderního interiéru

Pod moderním interiérem si můžeme představit opravdu cokoliv. Redesignované lapače snů zapadnou jak do minimalistického prostoru, tak do bohémského stylu, který si ho přímo vyžaduje. Neztratí se však ani ve venkovském stylu interiéru.

Častokrát se v motivu lapače snů objevují háčkované prvky, prvky frivolitkové techniky, krajky a v neposlední řadě makramé prvky. V podstatě se může použít cokoliv, co najdeme v přírodě, někdy i v dílně. Naplavené dřevo je výborné, ale kov, kůže, koženka a různé druhy provázků dokážou též divy.

 

lapač snů

Lapač plní v zásadě funkci amuletu

Lapač snů má funkci amuletu, který má být pozitivně ovlivňujícím elementem nejen našich snů a spánku, ale následně i našeho života. Jeho šamanské a indiánské síly mají přivolat lehké sny a chránit nás před zlou energií.

Místo, kde lapač snů umístíme, by mělo mít dostatek světla, protože sluneční louče slouží jako jákasi očista pro absorbované zlé sny. Stejně tak by měl být lapač snů v blízkosti naší mysli – a to doslova. Ideálně tedy přímo nad postelí.

Rozhodně by lapač snů neměl být v blízkosti našich nohou. Zapomeňte tedy na okraj postele. Vhodné není ani to, aby byl umístěný v okně. Lapač snů je vcelku osobní, možná až intimní záležitost, která vyžaduje řídit se určitými rituály, jinak jsou jeho účinky pouze dekorační.

 

Vyberte si z nabídky lapačů snů a povlečení!

Sada 2 lapačů snů Boltze Dream, 23 x 70 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Postel Karup Japan Unfinished, 140  x  200  cm

zobrazit nejlepší nabídku

Lapač snů Colours, 28 cm

Lapač snů Colours, 28 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Lapač snů Leather, 40 cm

Lapač snů Leather, 40 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Pokud máte neklidný spánek, za pokus nic nedáte

Lapač snů představuje prostředek, který uklidňuje mysl a našemu podvědomí vysílá informaci, že jsme v bezpečí a spokojeně můžeme odpočívat. Nedoporučuje se tedy ho dávat na místa sloužící aktivnímu životu, práci nebo učení. Naopak tam, kde odddechujete a regenerujete, může mít svůj význam.

Pokud jste se rozhodli pro koupi lapače snů, určitě vám doporučujeme vybrat si z nabídky následujících e-shopů, které mají velký sortiment tohoto zajímavého doplňku a jsou zákazníky dlouhodobě ověřené. Patří mezi ně například e-shopy 4home, Bonami.

4home vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu