Vyberte stranu
Jaké jsou levné sedačky? Mají svou kvalitu? Toto je porovnání možností, jaké máte na výběr
5 (100%) 3 votes

Praktičnost, pohodlí i estetičnost. Tyto vlastnosti jsou typické i pro levné sedačky. Přece jim však něco chybí. A ne, nemusí to být vždy kvalita. Komfort v pravém smyslu slova nečekejte. O vytoužený relax při večerním sledování TV ale nepřijdete.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Bighome, Hezky nábytek,  a Idea nábytek nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Většinou platí, že příliš nízká cena musí i někde projevit. Světlé výjimky existují. Zejména v případě, že levné sedačky jsou také odrazem akcí či výprodejů. Tehdy najdete v sortimentu také designové a kvalitní kousky, které chtějí výrobci jednoduše nahradit novými a trendovejšími typy.

 

levné sedačky

Klasika je cenově přijatelnější

Nemusíte být ochuzeni ani o moderní vzhled. Jednoduché a čisté tvary získáte také za dobrou cenu. Rustikální levné sedačky však velmi nehledejte. Zakládají si na konstrukci z masivu, ozdobnosti a často i ornamentálnosti. A to něco stojí …

Cenově nejdostupnější je proto klasika, která v podstatě nikdy nevyjde z módy. Není žádným designovým zázrakem, ale v obývacím pokoji splní svůj účel, přičemž stále může působit elegantně i atraktivně. Tam, kde je ubráno na stylovosti, může mít kvalita velmi dobré výsledky …

Co se týče konstrukce a tvaru, levné sedačky naleznete v podobě pohovek i rohových sedacích souprav. Charakteristickým znakem je vyšší sezení, které je v mnoha případech kombinované s opěradlem poskytujícím oporu i hlavě, nejen páteři. Tvrdost zda měkkost výplně je již individuální záležitostí, která nemusí souviset se změnou ceny.

 

Nejlepší levné sedačky

 

I čalounění dělá cenu

Potahy z kůže jsou samostatnou kategorií. Co se týče těch látkových, textilie spadají do různých kvalitových kategorií. Bez ohledu na druh, tloušťku či strukturu jim nelze upřít jednu velkou výhodu, a to nepřeberné množství barevných variací, vzorů a motivů .

Levnějším typem čalounění jsou tenčí látky, které nedisponují potřebnou odolností na každodenní používání a pravidelné sezení. Projeví se už po pár letech, ale barevná stálost může zmizet již dříve. Pokud jste se rozhodli pro syntetické materiály, přece jen byste měli zvážit vyšší kvalitu.

Za povrchovou úpravu potahů s funkcí antiabsorbčnosti si připlatíte, ale na trhu najdete velké množství látek, které na údržbu nejsou náročné a designově vám také zaručí spokojenost. Vybírejte typy, které se časem neošúchajú a svou elasticititou nezmění původní tvar.

 

Tempo Kondela trojsed-MILO

Levné kožené sedačky

Ano, i sedačky z kůže mnozí výrobci nabízejí poměrně levně. Je v tom však zádrhel. Nízká cena znamená čalounění, které buď neobsahuje 100% kůži, nebo se sice jedná o originál, ale ne v požadované tloušťce.

Při výběru je nutností všímat si označení “celo kůže “. Jinak se může stát, že područky či boční stěny budou zhotoveny z imitací. Koženka či ekokůže sice na začátku mohou působit esteticky, ale až po poměrně krátkém čase se barevností i odolností výrazně odliší od zbytku pohovky.

Doporučená tloušťka kůže na čalounění je 1,5 mm. Pokud se setkáte s levnou sedací soupravou v tomto provedení, pravděpodobně půjde o její tenký variantu, či příliš hrubý. Větší tloušťka totiž neznamená vyšší kvalitu. Kůže totiž ztrácí na měkkosti a snadněji se dokáže natáhnout. Nechcete mít přece sedací soupravu jako harmoniku …

 

Levné sedací soupravy

Možná i vy patříte k lidem, kteří si s výběrem sedačky nedělají žádné starosti. Jednoduše si předem určíte maximální možnou cenu a sáhnete po tom, co se vám líbí. Kvalita je “na posledním” místě a  vítězí čistě design.

Běžně se stává, že zvolený kus se k zbývajícímu zařízení obývacího pokoje ani nehodí nebo je esteticky koncipován tak, že po čase omrzí svým vzhledem. To je (možná) ten lepší případ. Jinak počítejte is tím, že konstrukce nesplní požadovanou stabilitu, sedáky ztratí pevnost, tuhost, a tím i pohodlnost.

Mnozí argumentují právě nízkou cenou sedaček, která umožňuje opětovné zakoupení nového kusu. Pokud je i poměrně nedávno koupený nábytek k sezení omrzí, vymění ho za nový. Je sporné, zda takový “kolotoč” přináší útulnou atmosféru a zda je zařízení bytu v takovém pojetí harmonické.

 

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Bighome, Hezky nábytek,  a Idea nábytek nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Levné sedačky nejoblíbenější?

I když si to neradi přiznáváme, mnohokrát, nejen v oblasti bydlení, upřednostňujeme cenu před kvalitou. Slova jako “levné, akce, výprodej” na nás vykukují z každého rohu a my se jim jednoduše podřizujeme.

Takové označení často najdete i na sedacích soupravách, které vlastně ani nedisponují příliš lákavou cenou, ale přívlastek levná jim zaručí vyšší zájem, ba dokonce prodej. Právě to je důvodem, proč se některé pohovky kvalitovo vyrovnají svým konkurentům.

 

Výhody a nevýhody

O plus a minus netřeba velmi polemizovat. Ty hlavní jsou logicky zřetelné. Cena a kvalita. No jak jsme již výše zmínili, ne vždy jde o takové striktní definici. Levné sedačky totiž nemusí škodovat ani na funkčnosti.

Přidanou hodnotu jim může (nebo i nemusí, záleží, který varianta preferujte) přinést rozkládací mechanismus , který rázem ze sezení vytvoří příležitostné lůžko. Tento způsob občasného přespávání se netýká jen pohovek. I rohové sedačky mají zelenou. Hledat za nízkou cenu 100% alternativu postele je však ztráta času. Buďme realisté.

 

Nejlepší levné sedačky

Nákup přes internet se v tomto případě vyplatí

Online prodej nábytku nemusí představovat žádné úskalí související se zařizováním. Z pohodlí domova si najdete oku lahodící druhy nábytku, které si pár kliknutími objednáte rovnou k vám domů. Přehled zaručí filtr, podrobnosti o zboží jeho popis. Pokud máte nejasnosti, nebojte se ptát.

Ochotný personál je tu na to, aby odpovídal vaše otázky, ať už “chatem”, emailovou komunikací nebo telefonicky. Eshopy Bighome,Idea nábytek či Hezky nábytek vám nabídnou tyto služby i s atraktivními sedačkami za nízké ceny. Stačí si vybrat tvar, materiál a zvolit výši ceny. Jednoduché a rychlé.

idea-nabytek vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu