Vyberte stranu
Stolní lampy jsou otázkou funkčnosti a designu
5 (100%) 3 votes

Stolní lampy v rámci dané kategorie můžeme pomyslně rozdělit na svítidla určené na pracovní činnost a učení, dále na noční lampy, a také na designová stolní svítidla, která vyniknou zejména v obývacích pokojích na komodě. V posledním případě se netřeba bát ani použití několika kusů.

Moderní stolní lampy nemusí být jen trendovou záležitostí, protože nadčasovost přísluší mnohým kouskům. Své o tom vědí i konkrétní typy osvětlení, které od svého vzniku stále vyzařují “aktuálnost”. V každém případě je třeba myslet na to, že správné světlo je základem pohodlné práce a také ochranou zraku.

 

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, nejlampy a 4home  Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

 

Stolní lampa SEVER SEAN 85 cm - krémová

Stolní lampy na psací stůl jsou nezbytností

Správný výběr stolní lampy a její správné umístění podmiňuje i to, zda se dítě (nebo dospělý člověk) při učení (práci) rychle neunaví nebo to, jak budou “zatíženy” jeho oči. Samozřejmostí by mělo být výškové nastavení lampy, popřípadě flexibilní otáčivé rameno.

Jelikož za stolem jsou prováděny různé činnosti a záliby, rovnoměrný světelný zdroj světla jistě oceníte, stejně jako to, že světelný paprsek nesměřuje na vaši tvář. Stínidla tak hrají důležitou roli. Upřednostněte zejména kuželovité typy. Úsporné žárovky zaručí, že se nepřehřejí ani jejich textilní či plastové varianty.

Platí také, že světlo by mělo na plochu stolu dopadat z opačné strany, z jaké sedící píše. To znamená, že praváci by měli mít lampu umístěnou vlevo, leváci zase naopak. Bezpečnost je důležitá, stejně jako funkčnost. Nevybírejte stolní lampy na úkor praktičnosti. Spojte ji s designem, ale ten tentokrát nedávejte na první místo.

 

Vyzkoušejte ty nejlepší stolní lampy!

Jaké žárovky se hodí pro stolní lampy?

Správně zvolený světelný zdroj je důležitým kritériem výběru. Týká se svítivosti a také samotné barvy světla. Ta se na činnost učení doporučuje v neutrálním bílém odstínu (3 500 – 4 000 K), protože vyvolává lepší soustředěnost. Teplá bílá (2 500 K) se hodí spíše na večerní čtení v posteli nebo pro noční lampy na navození příjemné atmosféry.

Světelný tok udávaný v lumenech a jeho kombinace s úsporou jsou nepochybně důležitým faktorem správného osvětlení. Obecně platí čím více lumenů, tím více světla. Výkon udáván ve wattech si můžete porovnat s klasickými žárovkami: 40 W = 450 lm, 60 W = 750 lm, 75 W = 1000 lm.

 

Philips InStyle

Dětské stolní lampy pro různé věkové kategorie

Stolní lampy pro děti jsou vyráběny nejen s ohledem na bezpečnost a funkční účelnost, ale také pro radost. Pro začínající školáky bude určitě zajímavé, když se jejich svítidlo promění v oblíbený pohádkový motiv. Třeba myslet i na to, že lampa by měla být z odolných a zdravotně nezávadný materiálů, s lehce dostupným vypínačem.

Dětská stolní lampa na noční stolek si již ptá větší estetické cítění. Plní totiž funkci světla a bytového doplňku zároveň. Záleží i od samotného věku dítěte, jaké vizuální stránce se přizpůsobí. Pro nejmenší může mít například podobu zvířátka (i ve smyslu orientačního světla), pro starší moderní či industriální vzhled.

 

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, nejlampy a 4home  Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

Stolní lampy do ložnice

Je skvělý pocit, lehnout si po náročném dni do postele a začíst se do zajímavé knihy. I zde platí, že tak, jak k práci a studiu patří správné osvětlení, ochrana zraku má samozřejmě opodstatnění i během nočního čtení. Pouze blízké umístění na nočním stolku nestačí.

V ložnici by měli stolní lampy vyznívat obzvlášť harmonicky a měly by korespondovat i se stropním svítidlem nebo alespoň se stylem zařízení. Zde na solitérní kousky raději zapomeňte. Ložnice není zrovna místem k použití množství dekorací. Vsaďte proto na atraktivní noční lampy, které do ní vnesou designový doplněk a atmosféru v jednom.

 

Luxusní stolní lampy

Stojan v podobě ženských křivek či ve výrazných metalických odstínech zlaté, měděné a stříbrné, starožitný kousek, sklo, perly, hrubá kovová nebo masivní konstrukce – i to je luxus v podobě stolních lamp. Ten nepochybně souvisí i se stínítkem, které může být textilní, ručně malované, ale i kovové, plastové, dřevěné a podobně.

Pokud chcete, aby zabodovaly svým designem se špetkou noblesy, vsaďte na originální kousky, které zaujmou na první pohled. Luxus často spočívá právě v jedinečnosti, kterou nenajde v každé druhé domácnosti. Pokud k tomu přidáte eleganci a správnou kombinaci materiálů, kýžený výsledek se dostaví.

 

luxusní stolní lampy

Stolní lampy do obýváku

Jde o dekorativní osvětlení, které má doplňkovou funkci. Výrazně se však podílí na vytvoření celkové atmosféry, zvláště pokud koresponduje i se zbývajícími druhy a typy osvětlení v místnosti. I když v našich Českých končinách se více preferují stojanové lampy, to neznamená, že ty stolní je nemohou působivě doplňovat.

Stolní svítidla budou výborně vyjímat na komodě, klidně i ve dvou kusech z každé strany. Podobným řešením je i použití na konzolovém stolku, který se v prostorné obýváku nachází za zády sedací soupravy (ta je v centru místnosti nebo opticky rozděluje otevřenou dispozici obývacího pokoje a kuchyně).

 

Vyzkoušejte ty nejlepší stolní lampy!

Kde nejlépe vybrat?

Dopřejte si působivé osvětlení za šera i noci, do ložnice, do dětského pokoje či do obývacího pokoje. Zohledněte účel a vybírejte ty správné kousky pro práci za stolem. Vsaďte na stylovost a vytvořte nejen jedinečnou atmosféru osvětlením, ale také atraktivní design zvolené místnosti.

S rozhodováním vám pomůže filtr v eshopech 4home, bonami., nejlampy  Přehlednost, ale především široký sortiment stolních lamp a dalších druhů svítidel zaručí spokojenost pro vás a vaše rustikální, klasické, moderní i minimalistické zařízení domácnosti.

[/su_table]

4home vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu

[/su_table]