Vyberte stranu
Aroma lampy příjemně provoní váš domov a zároveň ho zkrášlí
5 (100%) 2 votes

Také vy už se nemůžete dočkat, jak si po příchodu domů z práce dáte nohy nahoru, vypijete šálek voňavé kávy nebo dobrého čaje? I taková příjemná činnost, jakou je odpočinek, se dá ještě zdokonalit. Například vůni, která správně stimuluje vaše čichové buňky. Tu zajistí aroma lampy.

I v pohodlí domova si můžete udělat miniwellness. Napusťte si vanu, zapalte aroma lampu a relaxujte. Nebo si provoňte celý byt nebo jednotlivé místnosti v něm. Vůně totiž člověka ovlivňují, dokonce mají v některých případech i blahodárné účinky. Příkladem je aromaterapie, jakožto druh alternativní medicíny, která využívá esenciální oleje.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! 4home.cz  Bonami.cz a Kasa.cz  nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Jak si správně vybrat? Rozměry nejsou zanedbatelné

Aroma lampy jsou běžně vyráběné jako moderní dekorace do bytu. Kromě estetické stránky se však zaměřte na velikost samotné misky. Voda by se z ní totiž neměla vypařovat příliš rychle, což zabezpečí její větší rozměr. Na tvaru v podstatě nezáleží.

Je vhodné zaměřit se také na vzdálenost mezi knotem vložené svíčky a miskou. Doporučená vzdálenost je přibližně deset cenimetrů. Pokud by se nacházely v těsné blízkosti, hrozilo by rychlé zahřívání, které esenciálním olejům může škodit. Pozor si dejte také na svítilny.

Co se týká principu fungování, tak voda, kterou nalejete do horní části vonné lampy po zapálení svíčky, by měla mít teplotu zhruba 40 až 50°C. Následně do ní přidáte několik kapek oleje podle individuálního výběru. Jejich počet se liší v závilosti na jednotlivých druzích. Způsob dávkování je součástí obalu produktu.

 

Vyberte si z nabídky aromalamp!

Vonná svíčka Goose Creek Kvetoucí Magnolie, 150 hodin hoření

zobrazit nejlepší nabídku

Osvěžovač vzduchu Leifheit Ravenna (68026)

zobrazit nejlepší nabídku

Petali Sada aromalampy, 3 vonných vosků a 25 čajových svíček

zobrazit nejlepší nabídku

LAMPA 23X23X48CM

zobrazit nejlepší nabídku

Oleje do aroma lampy mohou poskytnout víc než vůni

V první řadě je důležité ujasnit si, že ne všechny typy olejů mají blahodárné účinky na vaše zdraví či celkovou pohodu. Tento účel splňují tzv. esenciální oleje, které obsahují silice byiln a jsou tedy zpracované na přírodní bázi. Naproti tomu vonné oleje jsou syntetického charakteru a i když krásně voní, aromaterapii od nich nečekejte.

Ideálním řešením bude, když zkombinujete skleněnou nebo porcelánovou aroma lampu ve větším rozměru s éterickým olejem. Pak nedojde k jeho přepálení a možnému uvolnění karcinogenů. Oleje nezapomeňte střídat. Dlouhodobé používání stejného druhu může pokazit požadovaný účinek.

Všeobecná rada tedy zní, abyste sáhli raději po vůních, které příznivě působí na lidský organismus. Je zajímavé, že prostřednictvím nich můžete dokonce předcházet nemocem a zároveň harmonizovat duši a tělo. Nezdá se vám skvělé, že obyčejným zapáleím svíčky a přidáním pár kapek oleje přispějete k vaší celkové pohodě?

aroma lampy

Elektrická aroma lampa versus aroma lampa na vosk

Chcete se nechat unášet některou z úžasných vůní? Nemusíte vsadit jenom na klasiku. Alternativu představují například aroma lampy na vosk. V tomto případě nenalejete do misky vodu a nenakapete vonný či esenciální olej, ale toto místo vyhradíte kousku ulomeného nebo předem naporcovaného vonného vosku.

Vosk do aroma lampy je možné i libovolně kombinovat a vytvořit si vůni, která je přesně podle vašeho gusta. Jeho použití není jednorázové. Celkově však vydrží uvolňovat vonné silice po dobu osmi až dvaceti čtyř hodin, v závislosti na kvalitě. Proto se vyplatí sáhnout po ověřených značkách, jakými jsou například Yankee Candle a podobně.

Elektrické aroma lampy josu rovněž zajímavý řešením na vpuštění smyslných a uklidňujících vůní do vašeho bytu. V podstatě jde o difuzér, který udržuje teplotu lampy konstantně, pokud nedochází k přehřívání olejů. Ty elektrické si tak zachovávají léčivé účinky. Díky tichému chodu se hodí do jakékoliv místnosti v domácnosti.

aroma lampy

Vůně do aroma lampy přizpůsobte účelu

Příjemná vůně dokáže člověka pozitivně naladit, uklidnit, nebo dokonce povzbudit. I když je její výběr čistě individuální, v každém případě se zaměřte na ty druhy, které vyprchají pomaleji. Příkladem může být tzv. pačuli éterický olej.

Pokud chcete provonět domov, různé druhy citrusových vůní stojí za úvahu. Potřebujte si dopřát ničím nerušený oddech? Levandula nebo bergamot po hektickém dni v práci dokonale splní účel. Naopak povzbudivý účinek mají například máta, bazalka, pomerančové květy či rozmarýn.

Ženy obvykle volí vůni růže nebo geránia. Muži preferují spíš dřevité druhy vůni, například cedr. Ať už hledáte oleje podporující smyslnost nebo relaxační účinky, myslete také na ostatní členy domácnosti. Snažte se vybírat vůni, která jim nepodráždí čichové buňky.

 

Vyberte si z nabídky aromalamp!

Vonná svíčka Goose Creek Kvetoucí Magnolie, 150 hodin hoření

zobrazit nejlepší nabídku

Osvěžovač vzduchu Leifheit Ravenna (68026)

zobrazit nejlepší nabídku

Petali Sada aromalampy, 3 vonných vosků a 25 čajových svíček

zobrazit nejlepší nabídku

LAMPA 23X23X48CM

zobrazit nejlepší nabídku

Rozhoduje při výběru aroma lampy cena?

Je přirozené, že cena se běžně stává hlavním atributem při výběru – nejen v tomto případě. Také aroma lampy patří do několika cenových kategorií, v závilosti na druhu materiálu a způsobu fungování. Design rovněž není zanedbatelným faktem.

Aby byl dosažen požadovaný výsledek, vsadtě hlavně na doporučené rozměry. Ty jsou tentokrát důležitějším faktorem než cena. Kromě nich myslete i na dávkování. Jak už jsme výše zmínili, je důležité řídit se doporučením výrobce, ale většinou postačí cca dvě kapky na pět metrů čtverečních.

Nepoužívejte zbytečně velké množství vonných nebo esenciálních olejů. I když můžete mít zdánlivý pocit, že vůně po několika minutách vyprchala, není tomu tak. Prostě ji necítíte tak intenzivně, protože jste si na ní zvykli, ale její působení se nemění.

aroma lampy

Aromalapmy a e-shop? Výhodné a pohodlné nakupování

Výběr aroma lampy je výhradně záležitostí vašeho vkusu. Keramické a porcelánové typy, kombinace dřeva a skleněné misky či kovové modely – určitě si najdete vhodného kandidáta do vaši domácnosti. Tvarová pestrost, rozmanitá barevná škála, zajímavý desing – jednoduše ideální stylová dekorace.

Pomohou vám s tím e-shopy Kasa, 4home nebo Bonami, ve kterých najdete klasiku i extravaganci. Nezapomínejte však, že i velikost misky na vodu hraje důležitou roli. Zvažte to při nákupu v e-shopu, díky velkému sortimentu skladem to určitě nebude problém!

vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu