Vyberte stranu
Noční stolky v roli nenápadných i kreativních pomocníků
5 (100%) 1 vote

Nábytek do ložnice, ať už jde o sektorové sestavy, nebo jednotlivé komponenty podle vlastního výběru, se obvykle skládá z postele, šatní skříně, komody a nočních stolků. Pravě posledně zmíněné plní v tomto prostoru roli praktických pomocníků na odkládání brýlí, nápoje, mobilního telefonu či knihy.

Noční stolky drží taktéž vysostné místo nočním lampám, případně menší vázičce s květinou. V podstatě je jen na vás a na vašem vkusu, co všechno chcete mít v blízkosti postele. Není třeba to však přehánět, vždyť tento druh nábytku má i výraznou estetickou funkci. Už víte, který styl upřednostníte? Jaká bude jejich velikost? Který materiál a barva zvítězí?

[

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.cz Bighome.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Musí noční stolky navzájem ladit?

Odpověď je nejednoznačná. V první řadě je nutné si uvědomit, že harmonie v ložnici je víc než důležitá. Celkové nábytkové sladění je tedy všeobecným doporučením, ale noční stolky mohou někdy představovat výjimku. Všechno záleží na zvoleném stylu. V tom rustikálním se velké kreativity nedočkáte, ale moderní, industriální i retro je fantazii otevřený.

Z hlediska Feng Šuej je vyžadovaná indetičnost obou nočních stolků, ideálně se zaoblenými hranami. Rozdílný nábytek po stranách postele by mohl způsobit nerovnováhu mezi partnery. To platí též o lampách, které se na nich nacházejí. Jednoduše řečeno, ať už si vyberete klasiku, nebo alternativu, duplikujte.

 

Vyberte si z nabídky nočních stolků!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

 

zobrazit nejlepší nabídku

 

zobrazit nejlepší nabídku

Noční stolky levně a kreativně

Jelikož odkládací funkce dominuje nad skrytými úložnými prostory, noční stolky dokážou zastoupit i jiné kusy nábytku a různé předměty. Komoda, stolička, regál, kufříky nebo škatule poskládané na sebe, buben z bicích nástrojů, kovový stojan původně určený na kytky, tabureta, pařez stromu, závěsná polička, možností je opravdu mnoho.

Pokud máte v sobě kreativního ducha, pravděpodobně u vás zvítězí pastelové barvy nad neutrálními. V prostorách ložnice se nevylučují, ale jejich regulace stojí za zmínku. Nočním stolkům určitě padnou, a tak je můžete sladit například s polštáři, ložním prádlem, závěsy či kobercem.

I když vdechnete jinak nevyužitým věcem druhý dech, dejte si pozor na to, aby takové originální noční stolky nepůsobily lacině. I levné věci mohou odrážet kvalitu a atraktivitu.

V ložnici byste se však měli v první řadě cítit příjemně, na čemž má výrazný podíl i zařízení. S luxusní čalouněnou postelí jen těžko sladíte zmiňované alternativy nočního stolku, proto je potřeba všechno pořádně promyslet dopředu.

 

nocne stoliky

Vysoké noční stolky nebo ověřená klasika?

Rozměry patří k základním atributům výběru. Ale kromě vašeho vkusu závisí na typu a výšce postele. Výška stolku versus výška postele je poměr, který vám hodně napoví při rozhodování. Praktičnost se nevyplatí podceňovat. Samozřejmě jinak budete uvažovat i, co se týče umístění. Dětský pokoj a ložnice kladou na výběr rozdílné požadavky.

Jestli uvažujete nad vyšším nočním stolkem, je dobré komibnovat výšku s úložnými prostory. Klidně zvolte variantu s několika šuplíky. V případě, že je ložnice malá, jako lepší se ukazují otevřené typy či závěsné poličky. Místnost zbytečně opticky nezatěžují a zároveň dokážou poskytnout prostor v ložnici, který potřebujete.

 

nocne stoliky

Noční stolek z masívu pro milovníky dřeva

O tom, že dřevo patří mezi nejkvalitnější materiály nejen v oblasti interiérového designu, jste už určitě slyšeli. Nábytek vyrobený z masívu se totiž vyznačuje dlouhou životností. Pokud se však bavíme o tematice nočních stolků, je otázka, zda je tak vysoká kvalita a následně i cena nutností.

Přece jen nejde o výrazné zatěžování a namáhání, jako to může být u jiných nábytkových produktech, například židlích a stolech do jídelny. Pokud u vás vítězí působivá estetická stránka díky atraktivní kresbě dřeva, její imitace mají v současnosti vysokou hodnověrnost. S hrubostí materiálu je to už o něco složitější.

 

Oblíbené jsou pro noční stolky bílé odstíny

Hranaté, okrouhlé či stolky atypických tvarů – v bílé barvě vyznějí všechny typy atraktivně. Odstíny této neutrální barvy se hodí k minimalismu, vintage i dalším stylům, a tak se v žebříčku oblíbenosti drží na předních příčkách. I bílé čalounění se potkává s pozitivními ohlasy. Nutností je však lehce udržovatelný materiál.

Univerzálnost bílé barvy se spojí s jednoduchostí, ale i ornamentálností. Místo má v luxusním interiéru ložnice, ale taky v té s venkovským nádechem z oblasti Provensálska. Jakékoliv materiálové kombinace mají zelenou a co se týká například úchytek nebo jiných detailů, jde o rovněž bezproblémové řešení.

 

nocne stoliky

Noční stolky a detaily, které neradno podceňovat

Ušlechtilé dřevo, kov, laminát, sklo či vlastní kreativní tvorba, to všechno tvoří pevný základ nočního stolku. Je dobré položit si otázku, který bude z hlediska bezpečnosti vaším favoritem. Materiálové zpracování následně doplňují detaily. Právě ony jsou často tím, co vás osloví a rozhodne o vašem výběru.

Kovové, porcelánové, dřevěné úchytky nebo bezúchytková varianta, výrazná ornamentálnost, jemné křivky nebo důraz na čisté linky, barevná jednotnost, kombinace barev nebo vzory, nožičky nebo skol – čemu dáte přednost vy? Opět myslete na to, zda je cílem harmonické sladění nebo nevšední a originální design.

 

Vyberte si z nabídky nočních stolků!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

 

zobrazit nejlepší nabídku

 

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nakoupit?

Praktický pomocník nebo jen nábytková dekorace podtrhující celkovou vizuální stránku ložnice? Ať už je účel nočních stolků jakýkoliv, široký sortiment prodejců nábytku uspokojí požadavky i těch náročnějších zákazníků. Důkazem budiž například ověřené e-shopy HezkynabytekBighome nebo Bonami.

Můžete si zvolit, jestli chcete u postele nábytkové elegány, kteří jsou dramatickým akcentem k ostatnímu zařízení nebo raději dokonale ladící kousky. Nezapomeňte tvar, velikost, materiál či možnost úložných prostor vložit do flitru. V pohodlí domova, přehledně a rychle najdete to, co hledáte. Jak se má správně zařídit ložnice podle Feng Shui.

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami logo vstoupit do e-shopu