Vyberte stranu
Netradiční, ale moderní místo v domácnosti? Puf na sezení je to pravé ořechové!
5 (100%) 3 votes

Puf na sezení má dost netradiční název. Ten vznikl z francouzského slova “pouffe”, což znamená taburet nebo nízká stolička bez opěradla. Je to vlastně takový měkký polštář ve tvaru koule, který je zploštělý shora i zdola. Poskytuje nám opravdové pohodlí, a když má kvalitní výplň, drží dokonale svůj tvar.

Pufy na sezení jsou velmi fotogenické, a proto se staly aktuálním hitem v mnohých domácnostech. Každý interiér dokážou rozzářit k nepoznání. Určitě si najde místo také ve vašem domově, v němž se stane nejen skvělým místem na sezení, ale samozřejmě také moderním a stylovým interiérovým doplňkem.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.czBighome.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

K čemu nám puf ještě umí posloužit?

Jeho hlavním využitím je vytvořit dostatečné místo na sezení, například tehdy, když čekáte návštěvu a standardní posezení vám nestačí. Puf na sezení má různé tvary, vzory a designově se dá přizpůsobit přesně do vašeho obyváku, vašim barevným představám a prostorovým možnostem.

Jak už sám název napovídá, puf na sezení představuje místo, na němž se sedí, můžete si na něj položit nohy nebo na něj položit nějakou knihu, notebook či talíř. Stejně tak může sloužit pro domácí zvířátka jako místo na odpočinek.

 

puf

Puf na sezení jako královský nábytek

Pufy se kdysi dávaly pod okna ke stěně tak, aby stěna sloužila jako opěrka. V minulosti byly pufy i mnohem větší, než jsou teď. Dnes jsou menší, dobře skladovatelné a vytvářejí poměrně jednoduché sezení.

Pufy na sezení neplní však už pouze funkční účel, jsou totiž také designovým prvkem obyváků. Nejsou už jen součástí nábytku, ale i dekorací. Stylové pufy na sezení tedy splňují také praktickou i designérskou funkci.

Kdysi byly pufy součástí královského nábytku. Byly tedy zdobené drahokamy a šité z drahých látek. V dnešním světě designu najdeme také klasické pufy připomínající tureckou říši, ale také štrikovaný či pletený puf. Tento skvělý produkt si dokonce můžete vyrobit i sami.

 

Vyberte si z nabídky různé taburetky na sezení!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Sedací vak Luke (NL 16 + PL 19)

zobrazit nejlepší nabídku

Kde a jak můžeme využít puf na sezení

Puf na sezení bývá nejčastěji pletený. Může být vyrobený z příze, vlny nebo motouzu. Podle tvrdosti použitého materiálu má také různé využití. Pletený puf z příze se nejčastěji využívá v obyváku, ale také v dětském pokoji. Pletený puf z motouzu se hodí i jako stolek pod kávu nebo čaj i jako noční stolek.

Pufy se nejčastěji vyplňují pěnou, EPS kuličkami nebo mušelínem. Výplň má vliv na způsob využití stejně jako materiál, ze kterého je puf vyrobený. Rovněž i na jeho potah se dá použít vícero materiálů.

Známe tři druhy materiálů na potah pro puf na sezení:

  • polyester, což je syntetické vlákno, které je velmi odolné a pružné
  • samet, materiál s vyšším vlasem, který se lehce znečišťuje, ale je exkluzivní a barevně stálý
  • bavlnu, kterou asi všichni znáte a jde o přírodní a velmi oblíbený materiál

 

puf

Z různých druhů si určitě vyberete

Puf na sezení je čím dál modernější. Před třemi desítkami roků jsme ho v naší zemi prakticky neznali. Zdomácněl tu však poměrně rychle. Určitě je bližší tureckým, středomořským a arabským zemím.

Jak už bývá zvykem, s dobou pokročil také vývoj a nezaostávají ani pufy na sezení. Proto si už v dnešní době můžeme vybrat i jiné druhy, které jsou vyrobené z kůže, ratanu či látky. Mnoho z nich má dokonce i úložný prostor.

 

Cena a údržba vám budou určitě vyhovovat

Cena pufu na sezení závisí na jeho velikosti, použitém materiálu stejně jako na výplni. Pohybuje se v průměru mezi 60 a 200 eury. Jako v případě jiných produktů, také tady platí, že s rostoucí kvalitou roste i cena. Záleží však i na tom, kam ho chcete umístnit a jaký má plnit účel. dají se koupit i levnější varianty, nemusíš však vydržt tolik, co pufy z kvalitnějších materiálů.

Pufy se dají ošetřovat jen z vnější strany. Nejlepší je, když prostředek na vlnu rozpustíte ve vodě a s jemnou látkou, jako je houba, froté, s vytvořenou pěnou jemně ošetříte zašpiněnou část pufu. Potom stačí už jen nechat ho volně uschnout.

 

puf

Puf na sezení nám nabízí vícero možností

Největší oblibu zaznamenává puf, neboli vak na sezení, v dětských a mládežnických pokojí, protože jde o stylový a moderní kus nábytku, který je zároveň také funkční – děti ho rády využívají na dovádění, lezení a na relax.

Bez ohledu na to, jaký tvar si vyberete, pufy na sezení nabízejí široký výběr barevných provedení. Bez problémů se dá najít puf nebo vak na sezení pro každý styl zařízení a pro všechny nároky zákazníka.

 

Vyberte si z nabídky různé taburetky na sezení!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Sedací vak Luke (NL 16 + PL 19)

zobrazit nejlepší nabídku

Puf na sezení nebo vak na sezení

V dnešní době jsou pufy a vaky na sezení velmi blízce propojené. Mají stejný účel a funkci a trh nám nabízí opravdu široký výběr pro každou domácnost. Je však důležité zvolit vhodný styl k vašemu zařízení.

Jaký vak na sezení se hodí k vašemu stylu zařízení:

  • moderní – většinou potažený kůží, který zaujme svou pohodlnou výplní a komfortem sezení, ale také stylovým vzhledem
  • glamour – k tomuto stylu se perfektní hodí vaky ve stříbrné nebo zlaté barvě
  • girly – růžová je oblíbená hlavně v holčičích stylech
  • venkovský styl – požadovaný je to čistě přírodní vzhled, který si bezpochyby žádá lněný potah, ten může mít dokonce i květinový potisk a vykouzlí tak v pokoji kus přírody
  • dětský – pro děti na dovádění je nejvhodnější měkký vak nebo puf s dětskými motivy

 

puf

Využijte puf na sezení všude, kde jen chcete

Stravte příjemný čas na slunci v letních dnech ve společnosti pufu na sezení. Při bouřlivých nočních a deštivých dnech se stane ideálním nábytkem před krbem. Používejte ho v obyváku, dětském pokoji, na zahradě či na terase. Všude, kde jen chcete.

Ty nejlepší a opravdu kvalitní a moderní produkty můžete najíst jednoduše na internetu. Stačí, když kliknete na ověřené e-shopy, jako jsou Bonami, 4home nebo Bighome a za pár minut určitě najdete puf na sezení, který se bude dokonale hodit do vaší domácnosti. Nakupujte pohodlně, rychle a za skvělé ceny!

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu