Vyberte stranu
Industriální nábytek
5 (100%) 3 votes

Industriální styl nábytku není jen záležitostí pár posledních let, jak by si někdo mohl myslet. Je pravda, že styl získal na popularitě nejvíc v posledním období, ale zdaleka se nejedná jen o nějaký výstřelek módy. Jaký je teda industriální nábytek?

Pokud se vám líbí kombinace dřeva a kovu především v tmavším barevném provedení, určitě byste pro zařízení bytu či nové domácnosti, neměli industriální nábytek vynechat. Pojďte se spolu s námi podívat do světa, kde se praktické stalo stylovým!

 

Vyberte si s naší nabídky!

Kuchyně Sandra MDF 260 cm dub messi

Kuchyně - Renar - Sandra MDF 260 cm dub messi

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Bílé nástěnné zrcadlo Germania Atlanta

Bílé nástěnné zrcadlo Germania Atlanta

zobrazit nejlepší nabídku

Rabalux 4979 Brella stolní lampa

Rabalux 4979 Brella stolní lampa

zobrazit nejlepší nabídku

Nejen do bývalých továren a dílen

Pokud si myslíte, že se industriální nábytek hodí jen do bývalých továren či dílen, z nichž se staly lofty, tak jste na omylu. Jasné, v paneláku to může na první pohled vypadat divně, ale ta atmosféra si vás za chvilku podmaní. Podobně, jako je tomu v bývalých průmyslových prostorách.

Pokud bydlíte nebo budete bydlet v domě, je industriální styl pro vás doslova ideální. Je přitom jedno, jestli budete rekonstruovat starý dům nebo stavět nový, kombinace dřeva a kovu zapadne všude. Navíc prakticky všechny pokoje od chodby až po pracovnu můžete v tomto stylu zařídit zcela bez problému!

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz, Bonami.cz,  4home.cz, Bighome.cz  nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Zařizujeme kuchyni

Začněme však kuchyní. Zde je třeba se zaměřit nejvíce na tři věci: kuchyňskou linku, jídelní set a osvětlení. Kuchyňské lince by měla dominovat dvířka a deska ze dřeva, ale pozor, z opravdového dřeva. Velmi důležité je také zvolit kovové úchytky v industriálním stylu.

Co se týče jídelního setu, doporučujeme židle z tmavého kovu bez opěradel, stůl může mít kovové nožičky a dřevěnou desku na vrchu. Posledním trendem je použití zejména kombinace černé barvy na kovechtmavě šedé barvy dřeva .

 

Industriální nábytek - kuchyň

 

Ze sortimentu osvětlení se přímo vybízejí závěsné lampy a nástěnné lampy. V obou případech byste měli volit celokovové lampy se stínítkem, přičemž barevnost je už na vás. Můžete je sladit k ostatním kovovým částem, případně jít do kontrastu.

 

Jak zařídit obývák

Industriální obývák je srdcem každého domova a zde se můžete nejvíce “vyřádit” při různých doplňcích. Sedací soupravu byste měli volit spíše konzervativnější, jednoduchý tvar bez zbytečných polštářků je samozřejmostí. Netradičně bude vypadat látková sedací souprava i bez opěrek po bočních stranách, ideální je do tvaru L.

Celokovový konferenční stolek mohou doplňovat příruční stolky, kde třeba citlivě zvážit výběr tvaru a dřeva. K kulatému konferenčnímu stolku zvolte kulaté příruční stolky, ideálně s vrchní dřevěnou deskou ladící k sedací soupravě.

Industriální nábytek - sedací souprava

Nebojte se doplnit industriální nábytek o různé poličky a skříňky. Určitě však nepodlehněte nutkání zařizovat pokoj co největším počtem odkládacích prostorů, nevypadalo by to vůbec dobře. I v případě obýváku doporučujeme závěsné lampy, na LED osvětlení naopak zapomeňte.

 

I v ložnici můžete mít industriální nábytek

Myslíte si, že zařídit ložnici v industriálním stylu je nemožné? Určitě ne! Postel může být celokovová nebo dřevěná, ale nesmí mít vysoké čelo. Noční stolky přímo vybízejí k použití dřeva, klidně i na vyvýšených kovových nožkách.

Zajímavou atmosféru docílíte také použitím komody namísto klasické ložnicové skříně. Pokud vám to prostorové možnosti dovolí, zařiďte ložnici i několika komodami. Na věšení větších kusů oblečení si můžete koupit minimalistický stojan s funkčním designem.

V případě ložnice hraje velkou roli bytový textil. Závěsy i přehozy na postel byste měli zvolit z co nejjednodušší textilie, ideálně bez různých příkras a doplňků. Strohost však může být elegantní, což docílíte vhodně zvolenou garnýží.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz, Bonami.cz,  4home.cz, Bighome.cz  nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Dřevo a kov dominují i v doplňcích

Které doplňky se nejvíce hodí k nábytku v industriálním stylu? Jde zejména o truhly, zrcadla, nástěnné hodiny, židle, dekorace dveří a oken či konferenční stolky. Na prosvětlení se používají jak moderní a praktické lampy, tak i světlovody. Ty doporučujeme zejména v domech s větším množstvím chodeb bez denního světla.

 

Industriální nábytek - lampy

 

Nedílnou součástí by měly být i dekorace, zejména obrazy. Zde se přímo vybízejí motivy s černobílými fotografiemi z minulosti, ideálně s industriální tématikou starých a opuštěných továren. Pozor však na rámy, ideální bude, když budou z tmavšího a masivnějšího dřeva.

Velmi zajímavá je kombinace kovových stolků a vrchní desky z tvrzeného skla. Aby to však nebylo jen takové “obyčejné”, vrchní deska ze skla nemusí být vůbec průhledná, ale může obsahovat motivy podobné těm na obrazech!

 

Vyberte si s naší nabídky!

Kuchyně Sandra MDF 260 cm dub messi

Kuchyně - Renar - Sandra MDF 260 cm dub messi

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Bílé nástěnné zrcadlo Germania Atlanta

Bílé nástěnné zrcadlo Germania Atlanta

zobrazit nejlepší nabídku

Rabalux 4979 Brella stolní lampa

Rabalux 4979 Brella stolní lampa

zobrazit nejlepší nabídku

Jak zkombinovat industriální styl a textil

Zvolit správný a oku lahodící bytový textil k industriálnímu nábytku není vůbec tak velký problém, jak by se mohlo zdát na první pohled. Základem je dodržovat rozumnou míru střídmosti, takže to s textilem nepřehánějte.

V obývacím pokoji by měl textil dominovat maximálně tak na gauči a na závěsech. V ložnici můžete použít jak závěsy z neprůhledného materiálu, tak i poloprůhledné záclony. Vyvarujte se jakýmkoliv lesklým látkám, naopak, pokud půjde o textil s viditelnější mezerami propouští světlo, nic tím nezkazíte.

 

Industriální nábytek - záclona

Experimentujte!

Klidně experimentujte s židlemi, stolky a zrcadly. Nenechte se svázat konvencemi a velmi rychle zjistíte, že industriální styl je mnohem zajímavější, než to na první pohled vypadá. Jeho velká výhoda je, že kombinuje jak střídmost, tak eleganci. Praktický styl nebyl nikdy tak krásný, jako to, čím se prezentuje industriální nábytek!

Navíc, současné možnosti nakupování online přejí širokému výběru i pohodlí zároveň. Už nemusíte navštívit desítky obchodů a prodejen, vše si vyberete z pohodlí domova. Vyzkoušejte například Hezkynabytek nebo Bighome  Bonami pro zařízení nábytkem. Pokud chcete renovovat, doporučujeme velký výběr barev z obchodu 4home. Inspirovat se můžete i z magazínů o bydlení, například při architektuře a designu zařízení.

 

Nejvýhodnější nabídky záclon a nábytku

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
Bonami vstoupit do e-shopu