Vyberte stranu
Proč jsou pohovky tak oblíbené? Jsou pohodlné, stylové i praktické zároveň!
5 (100%) 4 votes

Nepochybně důležitým kusem nábytku v interiéru je sedačka nebo i pohovka. Často bývá dominantou obývacího pokoje a zároveň místo, kde trávíte svůj volný čas s rodinou, ale také s přáteli. Záleží proto na výběru té správné pohovky. Jenže která to je? Kvalitní a atraktivní!

Základní přívlastky, které ho podmiňují, jsou však rozšířené o další možnosti. Pohodlí či dokonalý komfort, materiálové provedení s ohledem na trvanlivost, jakož i celkový design, který neomrzí ani po několika letech. Rozhodování se ale většinou netýká jen jedné osoby. Důležité je proto vybrat pohovku, která bude vyhovovat každému.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, hezkynabytek a bighome Nabízejí nabytek a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

 

Rozkládací pohovky nebo reprezentativní sezení?

Účel také rozhoduje. Máte malé prostory a potřebujete vyřešit příležitostné spaní pro hosty? Pohovka s funkcí rozkládání bude pro vás ta pravá. Další lůžko či dvojlůžko oceníte i v případě malých dětských a studentských pokojů.

Pokud nepotřebujete zajistit přídavné spaní, raději sáhněte po “klasické” pohovce, která má díky absenci rozkládání kvalitnější a hrubší výplň sedáků. Místo, které jinak zabírá alternativní postel, je totiž zhutněné matrací nebo pružinami.

Taková pohovka pak dovoluje i odvážnější designové provedení. Moderní vysoké nožičky ze dřeva nebo z nerezu, podpírající její konstrukci, vyznívají v kombinaci s lahodícím tvarem opravdu stylově.

 

Nejlepší pohovky na trhu

 

Přizpůsobte rozměry nejen místnosti, ale i pohodlí

Ať už jste se rozhodli pro pohovku pro děti, do obývacího pokoje nebo do kanceláře, její velikost je nutné přizpůsobit účelu, ale i danému prostoru tak, aby nepůsobil stísněně. V pracovně bude pravidelné sezení spíše výjimkou, ale v jiných místnostech nepodceňte pohodlí.

I když individuální požadavky na něj se liší, obecně se doporučuje dodržet následující rozměry. Aby se vám dobře sedělo, výška sedáku od země by měla být minimálně 40 cm a jeho hloubka alespoň 42 cm. Záleží také na sklonu opěradla. Maximum je 25 º, jinak vám páteř velmi nepoděkuje …

Velká, nerovná se zaručeně lepší. Pohovky jsou nejčastěji vyráběny v dvojsedákoé verzi , ale i trojsedáková varianta je stále oblíbenější. Tak či onak, pro pohodlné sezení by měla být sedací plocha na jednoho člena alespoň 50 cm.

POHOVKA, ROZKLÁDACÍ S ÚLOŽNÝM PROSTOREM

 

Kožené pohovky

Kůže je v oblasti bydlení synonymem luxusu a elegance. Má dlouhou životnost, je nadčasová pro všechny stylydobře se udržuje. Jejím jediným mínusem je neprodyšnost, která může být v letních měsících méně příjemnou záležitostí. To je jeden z důvodů, proč se lidé při výběru pohovek dělí na dva tábory.

Ten první by kožené čalounění nevyměnil ani v případě darování atraktivní, no látkové pohovky, druhý zase kůži odmítá pro příliš vysokou cenu a pocit chladu během zimního období. Výběr je otázkou vkusu a financí, proto ho necháváme výhradně na vás …

Při koupi kožené pohovky se přesvědčte, zda je celá zhotovena výhradně z tohoto materiálu nebo je kombinací i její imitace. I tloušťka je důležitá. Kůže je rozpínavá a roztažené čalounění určitě nevypadá dobře. S anilinových kůží získáte komfortní a trvanlivé sezení, příjemné na dotek.

 

pohovky Kožená pohovka dvojsedačka Danilo

 

Látkové pohovky

Pokud upřednostňujete látkové čalounění, neděláte chybu. Uděláte ji tehdy, pokud podceníte jeho kvalitu. Látky totiž disponují různou tloušťkou, odolností i savostí. Na některých můžete sedět párkrát a už budete vidět známky používání.

Naopak, jiné potahy zase snesou i rozlité nápoje, které díky sníženému absorbování jednoduše setřete. Pokud bude pohovku využívat každodenně několik členů rodiny, jemná látka by v úvahu ani neměla přijít.

V tomto případě sáhněte po hustě tkaném čalounění s dostatečnou tloušťkou, no jemným povrchem. Výrobci často nabízejí možnost vlastního výběru, jakož i užitečné rady. Na vzorníku si sami budete moci porovnat kvalitu.

 

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, hezkynabytek a bighome Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

 

Nejlevnější pohovky

Pokud mají pohovky tento přívlastek, většinou platí, že jim bylo “někde něco ubráno”. Buď kvalitní materiál konstrukce, nebo odolný potah. Takový typ pohovek určitě není vhodný do obývacího pokoje, ale prostory kanceláře ho přijmou s radostí.

Zvednutý prst náleží i údržbě. Pokud se jedná o levné látky, nečekejte zázraky. Pokud jsou součástí vaší domácnosti i chlupatí mazlíčci, o to víc byste měli vsadit kvalitní, i když dražší pohovky. Nebo jste tak bohatí, abyste kupovali levné věci?

pohovky

 

Sázíte na jistotu nebo na trendy?

Klasický styl pohovek zná snad každý. Vzhledem překvapeni, nic nezkazí, ale ani nenadchne. Zařízení bytu však může mít i trendovejšiu tvář. Zkombinujte klasiku a trendy a dopřejte si moderní sezení v neutrálních barvách. Atypické tvary můžete vynechat, ale špetka elegance určitě nezaškodí.

Minimalistické pohovky oblibě čisté a jednoduché linie, ty rustikální zase provedení z masivu s důrazem na zdobenosť. U obou typů je nutné interiér sladit ve stejném duchu. Jinak můžete také trošku zaexperimentovat a zvolit výraznější kousek, který se stane nejen dominantním, ale i harmonickým.

 

Nejlepší pohovky na trhu

 

Hledáte levné pohovky? Zaostřete na kategorii pohovky akce

Množství internetových obchodů s nábytkem nabízí v rámci jednotlivých kategorií produktů i samostatnou, věnovanou zlevněných produktům. Ty jsou buď v akci, nebo je jejich cena snížena kvůli vrácenému zboží, který byl rozbalení, no nepoškozené.

Online nákupy šetří čas a často i peníze. Pohodlný výběr s možností filtrování zaměřeného na cenu začíná preferovat stále více lidí. Plusem je nepochybně i bohatá nabídka pohovek na jednom místě, kterou najdete například v eshopu Bonami, Bighome či Hezkynabytek

Nezapomínejte však na důležitý fakt. Podrobný popis u tohoto typu nábytku více než důležitý. Pokud máte pochybnosti, zeptejte se doplňující informace prostřednictvím “chatu”, emailové nebo telefonické komunikace. Pokud nakupujete přes ověřené eshopy, personál vám ochotně poradí.

 

Bonami