Vyberte stranu
Francouzský styl přinese do interiéru klid a pohodu
Rate this post

Francouzi mají jedinečný styl, ať už mluvíme o módě, jídle nebo interiér designu. Každý z nás si přitom můžete užít styl Provence i ve svém domově. Není to těžké, ale musíte se držet pár pravidel. Tento styl je velmi uvolněný, funkční a příjemný. Jestli se chcete ve své kuchyni vždy cítit jako na dovolené, měli byste se na tento styl alespoň podívat. Možná to bude to pravé pro vás!

Romantika na každém kroku

Provence odráží styl a krásy jižní Francie. Jejich hřejivé podnebí, okouzlující a romantickou atmosféru. Příroda je velkou inspirací pro tento styl, ale zároveň se můžete těšit na extrémně funkční prostor, ve kterém se vám bude dobře vařit a péct. Velkou výhodou tohoto stylu je také fakt, že nevychází z módy. Světlé tóny a přírodní materiály budou vždy trendy.

Jak si zařídit francouzskou kuchyň?

Kuchyně v Provence jsou vždy světlé, přirozené a velmi pohodlné. Venkovská atmosféra se zde snoubí s elegancí, která je Francouzům vlastní. Barvy a přírodní materiály jsou vždy klíčové. Z barev můžete vybírat hlavně neutrální tóny, např.:

  • krémová, písková, béžová,

  • světle šedá, bílá,

  • levandule,

  • indigo nebo terakota.

Stejně důležité jsou také materiály. Jak jsme řekli, příroda je vždy na prvním místě. Obávat se nemusíte ani starožitných kousků, včetně nádob na kávu. Slovenská pražírna kávy vás bude zásobovat kvalitní kávou, která provoní celou kuchyň. Vyjímat se bude na kredenci nebo kuchyňské komodě, které jsou pro styl Provence typické.

Provence je králem dekorací

Styl Provence by měl vždy působit velmi žensky. Džbánky, keramické dózy nebo textilní doplňky zde nesmí chybět. Na pracovní desce budou vypadat krásně dózy, které můžete využít na cokoli. Pro tipy na skladování kávy jsou dózy ideální možností. Nezapomínejte ani na ubrusy, podsedáky do jídelny, záclony s volánky, závěsy a další dekorace tohoto typu.

Zdroj obrázku: Artazum / Shutterstock.com