Vyberte stranu
Rozkládací pohovky: milují je domácí i návštěva. Jaká je jejich nabídka a jakou si vybrat?
5 (100%) 6 votes

Efektivita a maximální využití prostoru, to jsou rozkládací pohovky. Pokud nepočítáme primární funkci k sezení, jejich praktičnost spočívá právě v možnosti rozložení. Příležitostné spaní nebo lůžko určené na každodenní spánek – to jsou dostupné varianty, na kterých závisí použití materiálů a mechanismů.

Skládání i rozkládání by mělo být jednoduché a rychlé. Zejména při pravidelném spánku na pohovce využíváte systém rozložení dvakrát za den – ráno, při jeho složení a večer, při opětovném rozložení. Záruka úspory peněz? Pouze v případě, že se neulakomíte na nízkou cenu. Jen tehdy vám sezení a lůžko v jednom opravdu dlouho poslouží.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, hezkynabytek a bighome Nabízejí nabytek a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

 

Modulové pohovky

V podstatě jde o typ sedací soupravy, která je typická svou variabilitou. Můžete si ji vyskládat do požadovaného tvaru, a tak místo ušetříte a zároveň ho vytvoříte. Kombinací se nabízí několik.

Pokud vás “omrzí” tvar a způsob rozložení, který se vám ještě před pár lety zamlouval, nebude to problém. Další moduly ve stejnojmenném vzhledu jednoduše doplníte nebo nahradíte. Tak si rozšíříte obývákové sezení, na které jste neměli v době původní koupě dostatek finančních prostředků.

 

Náš výběr nejlepších pohovek

Pohovka a pohodlná postel v jednom?

Rozkládací pohovka je ideálním řešením ušetření místa v malých bytech. Během několika vteřin se totiž může proměnit na pohodlnou postel. Je však nutné rozlišovat mezi pohovkami na pravidelný a příležitostný spánek. Výrobci většinou toto označení uvádějí v popisu, ale přesvědčit se o jeho pravdivosti není na škodu.

V opačném případě byste se mohli setkat is bolestmi páteře či kloubů. Existuje množství principů rozložení. My vám nabízíme krátký přehled těch nejpoužívanějších mechanismů. V závislosti na účelu použití zúží velký výběr sezení do obýváku či studentského pokoje.

 

rozkládací pohovky dvojsedačka Bella

 

Rozkládací pohovky “véčko”

Jde o nejjednodušší a pravděpodobně i nejrychlejší způsob rozložení. Nadzvednutím sedadla a následným přitlačením opěrky do vodorovné polohy se rázem sezení změní na pohodlné lůžko (na okamžik nabude tvar V, kdy se v místě spoje sedadla a opěrky prohloubí do jejích vnitřních prostorů).

Pohovky tohoto typu patří k cenově nejdostupnějším, přitom nabídnou dostatek prostoru. Nevýhodou je způsob umístění. Nemůže být zcela přisunuta ke stěně. Zapomeňte na pravidelné přespávání. Hodí se pouze jako příležitostné lůžko.

 

Rozkládací pohovky “zásuvka”

Tento typ mechanismu se využívá zejména při rohových pohovkách. Velkou zásuvku, která je “skrytá” ve spodní části konstrukce, jednoduše potáhnete. Kolečka usnadní manipulaci a matrace jako součást zásuvky nabídne i pravidelnější místo na spaní.

Najdete ho v luxusnějších verzích pohovek, ale může se stát, že při častém používání dojde k nerovnostem mezi sedákem a matrací. I malý výškový rozdíl mezi nimi tak způsobí nepohodlí.

 

Rozkládací pohovky “roll”

Tento typ je určen pro každodenní spaní. Rozložení je opět rychlé a jednoduché. Funguje na principu uchycení vrchní části opěradla a jeho potáhnutí směrem k sobě. Následně se vyroluje matraci a opěradlo se stane součástí opěrné konstrukce.

Matrace je tedy  zabudovaná a vytváří kvalitní lůžko. Ani při každodenním přespávání se nemusíte obávat o jeho rychlou výměnu. Jedinou nevýhodou je snad pouze vyšší částka. Maximální pohodlí oceníte spíše při širším variantě trojsedákové pohovky.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, hezkynabytek a bighome Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

Rozkládací pohovky “výklop”

Pohovku rozložíte na lůžko dvěma tahy. Prvním nadzvednete sedákovú část a prostřednictvím “výklopného” mechanismu posunete směrem k sobě. Následně složíte opěradlo do vodorovné polohy.

Tentokrát se však opěrka sklápí směrem dovnitř a ne ven, takže pohovku můžete klidně přisunout ke stěně. Nejde o plnohodnotnou náhradu postele, i když její využívání může být pravidelněji. Mínusem je 90º úhel mezi sedákem a opěrákem, což může působit nepohodlně.

 

Rozkládací pohovky “kluzák”

Jde o pohovky, které jsou určeny pouze pro příležitostné spaní. Dokonce ani sezení nemusí poskytovat dostatečný komfort, a to díky 90º úhlu opěrky. Princip mechanismu na rozložení funguje tak, že sedací plochu posunete směrem k sobě, přičemž se “objeví” opěrná konstrukce.

Následně sklopíte opěrkulůžko na občasné přespání je k dispozici. Nerovnosti mezi sedákem a opěradlem však nejsou výjimkou. Co se týče pohovky v nerozloženém stavu, z estetického hlediska se doporučuje použití dekoračních polštářů.

 

Pohovka dvojsedačka Katarina New

Nejlepší rozkládací pohovky versus nejlevnější rozkládací pohovky

Pevná a stabilní konstrukce by měla být samozřejmostí. Stejně důležitá je i kvalita výplně, její hustota a stupeň tvrdosti. Příliš měkká matrace by po delším čase mohl způsobit promáčknutí a pohovka by nadále neodpovídala ani pohodlnému spaní, ani sezení.

I na precizním zpracování a šití záleží. Odolné čalounění bude nezbytností, protože pravidelná manipulace si jinak může vyžádat svou daň. I švy potřebují dostatečnou tloušťku a pevnost. Každodenní zátěž, kterou musí nést, by totiž mohla způsobit natažení látky.

Zařízení bytu nevyžaduje vždy luxusní nábytek. Je však otázkou na místě, zda právě pohovka je tím konkrétním druhem, na němž se má šetřit. Nemůžete totiž očekávat, že velmi nízká částka zaručí spokojenost v oblasti designu i kvality. Investice má v tomto případě krátkodobé trvání.

 

Náš výběr nejlepších pohovek

Levné rozkládací pohovky

I levné pohovky poskytnou místo na spaní. Je však pravdou, že pohodlí a komfort lůžka závisí také na ceně. Nízká částka většinou odpovídá pouze alternativě příležitostného spánku, nikoliv plnohodnotné posteli.

Pokud však hledáte pohovky primárně určeny k sezení či spánek, doporučujeme eshopy Bighome, Hezkynábytek či Bonami. Online totiž najdete bohatou nabídku již zmíněných typů pohovek, jakož i široký sortiment dalších produktů v této kategorii.

Bonami