Vyberte stranu
Nejlepší kuchyňské roboty – Jak je vybrat? (testy a recenze)
5 (100%) 4 votes

Kdo by dnes už chtěl dělat všechno v kuchyni ručně? Příprava i těch zdánlivě jednoduchých jídel může zabrat spoustu času, který by se dal využít lépe. Naštěstí, moderní technika již nabízí řešení v podobě kuchyňských robotů. Jak vybrat ty nejlepší kuchyňské roboty?

Ačkoli i ty nejlepší kuchyňské roboty jsou na první pohled jen “malé spotřebiče”, nemylte se, dokáží totiž mnohem více. Každá hospodyňka, která vyzkoušela alespoň jednou práci s robotem, na něj už nedá vůbec dopustit.

 

Co jsou kuchyňské roboty

Pod tímto názvem si třeba představit všestranná a multifunkční zařízení schopná pomoci jak při přípravě, tak při samotném zpracování různých druhů potravin a surovin. Zatímco základní modely se spokojí s některými funkcemi zpracování jednoduchých surovin, ty nejlepší kuchyňské roboty pomohou i s přípravou celého jídla.

Nejlepší kuchyňské roboty

Navíc roboty jsou nenahraditelným pomocníkem pro každého, kdo by chtěl přejít na zdravé stravování. Pokud vás od lepší životosprávy odrazuje potřeba náročně a zdlouhavě připravovat různé druhy ovoce nebo zeleniny, jsou tyto spotřebiče určené přímo vám.

Ocenit třeba zejména jejich použitelnost a snadnou údržbu. Dnes už jsou roboti do kuchyně vyráběny tak, aby bylo možné co nejvíce jejich komponentů mýt v myčce nádobí. Různé příslušenství a nástavce zas znásobují využití takového spotřebiče v kuchyni bez ohledu na to, jaké jídlo připravujete.

Nejlepší kuchyňské roboty na trhu

Funkce a vlastnosti kuchyňských robotů

I ty nejjednodušší roboty do kuchyně dokáží zpravidla zastat funkci více různých spotřebičů. Nemusíte kupovat zvlášť  mixér, sekáček či ponorný mixér, nakolik kuchyňský robot zvládne zastat funkci všech takových drobných spotřebičů.

Ty úplně nejvyšší modely a nejlepší kuchyňské roboty bez problémů kromě mixování, sekání a šlehání nabízejí i strouhání, hnětení, míchání, lisování, plnění uzenin a  fungují i na mletí masa. Některé umí i odšťavňovat ovoce, případně dokonce přímo dělat různé druhy těstovin od klasických nudlí po pappardelle.

Pokud rádi pečete, doporučujeme si vybrat takové roboty, které dokáží například pomoci i s přípravou mouky na chleba. Dnes již není žádnou výjimkou, že takové spotřebiče dokáží zpracovat i speciální druhy mouky, například pšenično-žitnou mouku.

KITCHENAID KA5KSM156EEB

Kvalitní kuchyňský robot by měl mít určitě tyto vlastnosti:

 • měl by být vyroben z odolného materiálu, zejména vůči výkyvům teploty
 • měl by mít dostatečně velký obsah mísy, ideálně i více než 6 litrů
 • ovládání by mělo být co nejjednodušší, příliš elektroniky je spíše na škodu
 • čištění by mělo být záležitostí pár minut, ne několik hodin

 

Co očekávat od nejlepších modelů?

Pokud se nebudete příliš dívat na cenu a jste ochotni zainvestovat i několik tisíc Korun, ty nejlepší kuchyňské roboty se od levných modelů liší v několika podstatných rozdílech, týkajících se jak provedení, tak i funkcí.

Jde například o vybavení robota různými inteligentními senzory, které regulují rychlost mechanismů podle hmotnosti připravovaných surovin, automatické upravení otáček podle zapojeného příslušenství, několik rychlostních stupňů oproti základním modelům či 3D planetární míchání pro optimální zpracování každé přísady.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! 2jakost.czKlarstein.cz, Tera.cz  4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Pokud hledáte kuchyňské roboty, recenze nevynechejte

Rozhodovat se pouze na základě parametrů prezentovaných výrobců už dávno patří minulosti. Dnes v době internetu má každý spotřebitel možnost zjistit si o daném výrobku opravdu všechno. Jak? Prostřednictvím recenzí.

V nich totiž najdete nejen všechny silné stránky, ale zejména slabiny. Výběr konkrétního kuchyňského robota je pak mnohem efektivnější, protože vám nehrozí překvapení. Navíc recenze jsou psány zejména ze zkušeností z praxe, které nelze nikdy nehradit teoretickým popisem funkcí.

CONCEPT RM 4420

Test kuchyňských robotů

Chcete-li najít nejlepší model, neměli byste vynechat ani testy. Právě z nich vycházejí zmíněné recenze a jde o nejpřesnější a nejobjektivnější zhodnocení využitelnosti a užitných vlastností spotřebičů.

Spolehnout se můžete například na redakční testy různých magazínů a časopisů, případně si prohlédnout testy samotných uživatelů. Vzhledem k tomu, že roboty do kuchyně jsou jeden z těch spotřebičů, které nekupujete každý rok, snažte se získat co nejvíce objektivních informací a prohlédnout si co nejvíce testů .

Při testech si všímejte:

 • jaké konkrétní funkce robot má
 • z jakého materiálu je, zda má kvalitní provedení
 • jaké možnosti nabízí robot s ohledem na nastavení pro jednotlivé funkce
 • jaký je rozsah příslušenství
 • jaké jsou rozměry robota a jak se s ním manipuluje
 • jak probíhá čištění, zda je rozebrání jednoduché
 • jaké další doplňky prodejce k robotu nabízí
 • zda má robot nějakou speciální funkci nebo vlastnost oproti konkurenci

Nejlepší kuchyňské roboty na trhu

Nejlepší kuchyňský robot? Cena by neměla rozhodovat

Pokud budete vybírat pomocníka do kuchyně, určitě byste se neměli rozhodovat jen podle ceny. Nejdůležitější je, aby robot splnil všechny představy o funkčním využití a abyste dokázali jeho rozmanité funkce co nejlépe využít.

Na druhém místě v prioritách by měla být jeho spolehlivost a případně pozitivní reference se servisem. Pokud se již totiž něco pokazí, mnohem více oceníte rychlou opravu, jako fakt, že při koupi jste si vybrali model levnější o pár korun, který však má servis na druhém konci Česka.

Nejlepší kuchyňské roboty (testy a recenze)

Vyberte si z ověřeného obchodu

Internetový nákup spotřebičů je u nás již pevně zdomácnělý a časy, kdy byste museli pracně obcházet různé obchody, jsou dávno pryč. Ano, na internetu se dají najít i eshopy, které nejsou zrovna synonymem spolehlivosti, ale i zde platí, že byste měli vybírat ne podle ceny, ale především podle kvality.

Naše zkušenosti říkají, že internetové obchody Klarstein.cz, Tera.cz, 2jakost.cz a 4home.cz patří dlouhodobě mezi nejlépe hodnocené u nás. Nejen, že výše zmíněné TOP nejlepší kuchyňské roboty najdete v jejich nabídce, ale s jejich službami je většina zákazníků mimořádně spokojená. Vybavte si kuchyň novým robotem a vaření se pro vás stane koníčkem!

 

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu