Vyberte stranu
Sedačky ve tvaru U se hodí do velkého obýváku i do útulného bytu
5 (100%) 2 votes

Sedačky ve tvaru U nabízejí dostatek místa pro pohodlné sledování televize i několika členům rodiny současně. Odpočinek si tak můžete dopřát i s nohama. Mnoho hostů? Žádný problém! Účková varianta všechny pohodlně usadí a setkání s přáteli můžete klidně realizovat i u vás doma.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, hezkynabytek a bighome Nabízejí nabytek a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

Rohové sedačky ve tvaru U mají z hlediska umístění dvě možné podoby. První je optimální využití rohů obývacího pokoje, a tím druhým volné “postavení” do prostoru obývacího pokoje, čímž se zároveň postaráte o nenucený předěl místnosti.

sedací sáprava do u

Do jaké obývacího pokoje se hodí?

Sedačky ve tvaru U většinou preferují majitelé rodinných domů, velkých bytů nebo otevřených prostorů kuchyně a obývacího pokoje. I několikapočetné rodiny získají dostatek pohodlí pro všechny a mladí lidé zase přivítají návštěvy, kterým po praktickém rozložení mohou zajistit i místo na spaní.

I když se hodí do obývacích pokojů s velkorysou užitnou plochou, někdy mohou způsobit zahlcení prostoru. Vše závisí také na dalším nábytku a zařízení. Proto stojí za zmínku doporučení držet se neutrálních barev a jednoduchých tvarů. V opačném případě nemusíte být s konečným výsledkem spokojeni.

 

Nejlepší sedací soupravy do U

Funkčnost na prvním místě?

Variabilita zde má velké zastoupení, neboť možnosti šířky sedačky a délky jejich ramen jsou v podstatě volně vyskladatelné a kombinovatelné. To je výbornou zprávou zejména pro ty, jejichž zařízení bytu by i po doplnění takové rohové sedačky o křesla, stále zela prázdnotou.

Pro dokonalé využití atypických tvarů místnosti se vyplatí využít služeb výroby sedačky ve tvaru U na míru. Přizpůsobíte si nejen šířku a délku, ale i výšku zádové opěrky, která se také ve velké míře podílí na komfortním sezení.

sedací sáprava do u

 

Vizuální stránka

Ať už jste rodinný nebo společenský typ, prostorné sedací soupravy poskytnou vytoužený komfort a nezklamou ani po vizuální stránce. No právě jejich větší rozměry nabádají k tomu, abyste byli při výběru materiálů a barevného provedení obezřetnější.

Barevná škála je opravdu pestrá, ale pokud chcete vsadit na jistotu, držte se ověřeného triku. Do menších obýváků se hodí světlé barvy do větších i tmavé a pastelové odstíny. Ani příliš pestré tóny však nemusí být dobrou volbou. Přenechejte je raději solitérům a sáhněte po jejich tlumených variantách.

Stejně lze uplatnit i pravidlo kontrastu. Světlá stěna rovná se tmavší sedačka, výrazná stěna či obklad rovná se bledší sedací souprava. Co se týče vzorů, tvar U není pro ně právě nejlepším kandidátem. Menší kusy sedacího nábytku je však s radostí přivítají.

 

Nejlepší sedačky

Nejlepší sezení je nepochybně takové, které poskytuje dostatek pohodlí, ale bez výjimky absence elegantního a  atraktivního designu. Na tom se podílí nejen tvar a výběr barevného provedení, ale také typ použitého materiálu.

Pokud plánujete vytvořit v obývacím pokoji útulnou domáckou atmosféru, sáhněte po kvalitních textiliích. Interiér s přívlastkem exkluzivní zase docílíte koženými sedačkami ve tvaru U, které jsou synonymem luxusu.

 

Nevyužité rohy jsou minulostí

Ať už jde o Účkové, Lkové nebo klasické sezení, před nákupem sedací soupravy se doporučuje důkladně přeměřit místnost a zvážit nejen to, zda se do ní sedačka vejde, ale také to, zda prostor kolem ní bude průchodný bez jakýchkoliv omezení.

Designérským tipem je použití kartonu. Poklademe ho na místo, kde by měla stát budoucí dominanta pokoje. Získáte tak lepší představivost a co nejefektivnější využití prostoru. Pokud se vám nechce “hrát” s kartonem, alternativou může být i černá páska, kterou si vyznačíte “hranice “.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! bonami, hezkynabytek a bighome Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny .

Víc Informací

Nejlevnější sedačky

Při výběru buďte trpěliví. Nekupujte první sedačku, která se vám zalíbí (jedině, že by splňovala i atributy kvality). Informujte se o všech podrobnostech, použitých materiálech, nejen na potazích, ale i na konstrukci, která je skrytá.

Nepodceňte ani samotnou výplň, která v případě nejlevnějších sedaček může poměrně rychle ztratit původní tvar. Příliš nízká částka totiž často neodpovídá základním podmínkám kvality. Sedačky si přece vybíráte na delší dobu a cena je do jisté míry odrazem toho, s jakou dlouhou životností máte počítat.

sedačky ve tvaru U

Na co nesmíme zapomenout?

Co se týče praktické stránky, větší sedačky ve tvaru U  přenechávají mezi rameny místo pro velký konferenční stolek. V souvislosti s pohodlím a funkčností by měl alespoň přibližně kopírovat rozměry sedačky, ovšem s přihlédnutím k chození kolem bez omezení.

Jasné vyčlenění odpočinkové zóny v obývacím pokoji má i reprezentativní charakter. Podtrhnete ho například dalším menším sezením, které však bude designově odlišné. Tímto způsobem “rozbijete” prostor zdánlivě zaplněný stejnými kusy nábytku. Právě různorodost zaručí optický klam a oživení jinak fádního interiéru.

V centru dění sedačky do U  má také své zasloužené místo stylový kusový koberec. Můžete se rozhodnout pro ladění tón v tónu a vybrat ty s vysokým vlasem. Velké obývací pokoje dovolí sáhnout i po barvách či zajímavých geometrických tvarech a vzorech. Ani kožešiny nejsou pasé …

 

Nejlepší sedací soupravy do U

Levné sedačky

Jak to bude s údržbou? Velká sedačka představuje i větší plochu na čištění. Kdysi platilo, že látkové sezení je z tohoto hlediska nevýhodné. V současnosti toto tvrzení popírají mnohé kvalitní textilie, které vám i po rozlití kávy dají klidně spát. Opět pozor na příliš levné sedací soupravy. Zde takové zázraky nečekejte.

Existují však i cenově dostupné varianty, jejichž poměr ceny a kvality zaručí spokojenost majitelů. Takové sedačky (nejen) ve tvaru U najdete i prostřednictvím eshopů Hezkynabytek, bighome, bonami. I při výběru z tepla domova však platí určitá pravidla. Měřit, měřit, měřit. Jste si jisti, že “rozložené účko” přenesete přes dveře či okno?

 

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu